Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup ScratchX 2.0 oraz aplikatory,aby pozbyć się tylko miejscowych zarysowan i zadrapań, czy warto to zastosować. Czy po nałożeniu ScratchX 2.0 powinno się czymś dodatkowo zabezpieczyć powierzchnię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dobra... czy te aplikatory (te w formie malych krążków) tez sa wielokrotnego użytku? Czy po jednym nakładaniu wosku sa juz nie do doprania i do wyrzucenia.

Prosze powiedz mi jedna rzecz w sprawie glinki: nalezy ja uzywac razem z jakims innym srodkiem? To bylo kilka stron wczesniej ale nie wiem czy dobrze zrozumialem ze nie da sie nalozyc samej glinki tak samej z siebie.

Dzieki in Advance:)

glinki się nie nakłada, glinką się czyści lakier z wszelkich brudów. Do jej uzycia potrzebny jest poślizg, najlepiej w postaci Detailera lub mieszanki szamponu do mycia auta z wodą[br]Dopisany: 28 Kwiecień 2010, 07:54_________________________________________________

Planuję zakup ScratchX 2.0 oraz aplikatory,aby pozbyć się tylko miejscowych zarysowan i zadrapań, czy warto to zastosować. Czy po nałożeniu ScratchX 2.0 powinno się czymś dodatkowo zabezpieczyć powierzchnię?

zrezygnuj z zakupu ScratchX i kup Ultimate Compound. Jest mocniejszy i skuteczniejszy. Oczywiście po zastosowaniu tych środków lakier trzeba zabezpieczyć mninimum woskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... czy te aplikatory (te w formie malych krążków) tez sa wielokrotnego użytku? Czy po jednym nakładaniu wosku sa juz nie do doprania i do wyrzucenia.

Generalnie bez problemu można prać te aplikatory tak jak mi lukaszr TUTAJ napisał. Jest jedno ale - zależy do czego wykorzystasz dany aplikator. Mi na przykład nie udało się doprać aplikatora po użyciu go do pasty Mag and aluminium polish. Podejrzewam, że w przypadku innych past tego typu będzie podobnie. Resztę kosmetyków bez problemu się da wyprać i aplikatory wyglądają jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na przykład nie udało się doprać aplikatora po użyciu go do pasty Mag and aluminium polish.

Hehe, został pewnie taki różowy trochę - normalka po tym środku, ale to raczej wyjątek (chyba jeszcze NXT Polish do metalu), bo inne środki nie brudzą. Zmiana koloru na nic nie wpływa więc nie przejmowałbym się.

Podejrzewam, że w przypadku innych past tego typu będzie podobnie.

Po innych nie ma takiego efektu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się napatrzyłam na te wypolerowane cudo i mam za sobą wizytę w myjni, gdzie do tej pory bywałam stałą klientką. Niestety jakość ostatnich usług wygląda tak, że pod chałupą poprawiam po Panach notorycznie. Od czasu do czasu sama i tak ku uciesze mieszkańców pucuję sobie auto ( z komentarzami czy na myjnie nie mam), mój sąsiad który pucował ze mną swojego VW zaś był zdania, że nikt tego lepiej nie zrobi ;) I tak sobie pucowaliśmy i gadaliśmy o głupotach. Teraz czas chyba powrócić do starych czasów choć samotnie, bo sąsiada już nie ma.... Potrzebuje coś fajnego do alusów i do tapicerki. Macie jak widzę doświadczenie w dobrych kosmetykach, to doradźcie coś. Poczytałam o tych rysach ale nie wiem czy dam rade, trochę ich mam, zwłaszcza na bocznych przednich drzwiach pasażera bo tam nasi rodacy walą wysiadając ze swoich aut, ostatnio mam jakiś piękny granat na pamiątkę. Zamieszczam foto mojej A4. Efekt lustra jest ...malina :) szkoda ze nie mam ciemnego lakieru ;)

d777i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje coś fajnego do alusów i do tapicerki.

Ale do mycia alufelg czy zabezpieczenia ?

Do tapicerki jest Quik Out + białe ręczniki Soft Buff Terry Towel.

Poczytałam o tych rysach ale nie wiem czy dam rade, trochę ich mam, zwłaszcza na bocznych przednich drzwiach pasażera bo tam nasi rodacy walą wysiadając ze swoich aut, ostatnio mam jakiś piękny granat na pamiątkę.

Na pewno warto powalczyć z rysami chociażby ile się da - nawet jak nie da się do końca ich usunąć to na pewno pasta polerska zminimalizuje ich widzenie.

Zamieszczam foto mojej A4. Efekt lustra jest ...malina :)

Jak na nieglinkowane i nienawoskowane auto to powiedzmy, że może być :naughty: :naughty: :naughty:

szkoda ze nie mam ciemnego lakieru ;)

Z tego też da się całkiem przyzwoity blask wydobyć :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prosze o poradę w kwesti wyboru wosku, zastanawiam się nad dwoma i może ktoś z Was stosował i może coś powiedzieć.

1. Meguiar's NXT Generation Tech Wax 2.0

2. Meguiar’s Professional Paste Wax

ahh lakier srebrny

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o poradę w kwesti wyboru wosku, zastanawiam się nad dwoma i może ktoś z Was stosował i może coś powiedzieć.

1. Meguiar's NXT Generation Tech Wax 2.0

2. Meguiar’s Professional Paste Wax

ahh lakier srebrny

Polecam pozycję 2 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, ale jak bys mógł za dwa zdania skrobnąć co jest za nim, byłbym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, ale jak bys mógł za dwa zdania skrobnąć co jest za nim, byłbym wdzięczny

Wosk powiedzmy bardziej naturalny (chemiczne dodatki polimerów) - na jasnych lakierach ten wosk da większy połysk i blask gdyż NXT jako wosk syntetyczny efekt głębi i mokrego połysku doda na ciemnych lakierach. Trwałość tego wosku też jest zaliczana do jednych z lepszych więc tutaj też jest to jego plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zdecydowane = dziękuję bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz a wiec do czyszczenia i zabezpieczenia alufelg :) Poczytam o usuwaniu tych rys, bo nie będę się powtarzać z pytaniami, najwyżej czysto technicznie jak to się robi, żeby nie przedobrzyć. Postaram się zrobić foto tych cudów które mam i ewentualnie doradzicie.Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz a wiec do czyszczenia i zabezpieczenia alufelg :) Poczytam o usuwaniu tych rys, bo nie będę się powtarzać z pytaniami, najwyżej czysto technicznie jak to się robi, żeby nie przedobrzyć. Postaram się zrobić foto tych cudów które mam i ewentualnie doradzicie.Pozdrawiam :)

Do czyszczenia jest coś innego i do zabezpieczenia co innego (np. NXT 2.0).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)Na wstępie chcę podziękować GRaznemu za adresy . Byłem w Poznaniu i kupiłem to co chciałem(miła i rzeczowa obsługa oraz gratisy-polecam) a mianowicie szampon Meguiar's Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner, politurę Meguiar's Deep Crystal Step 2 Polish , wosk Meguiar's NXT Generation Tech Wax 2.0. oraz Smartwax- dwustronna rękawica do mycia samochodu i ręcznik Meguiar's Supreme Shine Microfiber. Po zastosowaniu wyżej wymienionej kuracji jestem"delikatnie" mówiąc mile zaskoczony. Chyba nie przesadzę jak powiem że po 10 latach odwiedzania różnych myjni własnoręczne mycie auta wreszcie sprawia mi przyjemność. Nie ma co ukrywać akcesoria oraz kosmetyki są z najwyższej półki.

Mam teraz pytanie . Czy Meguiar's Ultimate Compound to coś w rodzaju pasty Farecla 3G, i czy da się tym zapolerować ryski na lakierze. Jeżeli nie to proszę podanie nazwy odpowiednika "3G" z Meguiarsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz pytanie . Czy Meguiar's Ultimate Compound to coś w rodzaju pasty Farecla 3G, i czy da się tym zapolerować ryski na lakierze. Jeżeli nie to proszę podanie nazwy odpowiednika "3G" z Meguiarsa

Tak, można powiedzieć, że Megsowy UC to jest coś co zastąpi Fareclę ze zdecydowanie lepszym skutkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz pytanie . Czy Meguiar's Ultimate Compound to coś w rodzaju pasty Farecla 3G, i czy da się tym zapolerować ryski na lakierze. Jeżeli nie to proszę podanie nazwy odpowiednika "3G" z Meguiarsa

Tak, można powiedzieć, że Megsowy UC to jest coś co zastąpi Fareclę ze zdecydowanie lepszym skutkiem.

Niestety Lukasz ale moje zdanie jest inne, ostatnio robiliśmy polerkę 16 letniej Audi 80. Jedna strona G3, druga strona UC, obydwie rotacją. Efekt po G3 był o wiele lepszy:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz ja nie napisałam ze chce dwa w jednym :D ale juz sobie doczytam na stronce co pasuje. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Lukasz ale moje zdanie jest inne, ostatnio robiliśmy polerkę 16 letniej Audi 80. Jedna strona G3, druga strona UC, obydwie rotacją. Efekt po G3 był o wiele lepszy:p

Każdy może mieć swoje zdanie Michale drogi mój :naughty:

Lukasz ja nie napisałam ze chce dwa w jednym :D ale juz sobie doczytam na stronce co pasuje. :hi:

Madziu, ale ja nawet nie pomyślałem, że to ma być 2 w 1 :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że :

-Najpierw Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner

-potem polerka Ultimate Compound aby pozbyć się drobnych rys i otarć

-potem odżywka Deep Crystal Step 2 Polish

-na koniec wosk Meguiar's NXT Generation Tech Wax 2.0

teraz jeszcze dwa pytania.

1. Który produkt wybrać pomiędzy woskowaniami:

-Ultimate Quik Detailer czy może Ultimate Quik Wax(który z nich da lepszy efekt)

2. Czy przed polerowaniem Ultimate Compound należy potraktować lakier glinką czy UC wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że :

-Najpierw Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner

-potem polerka Ultimate Compound aby pozbyć się drobnych rys i otarć

-potem odżywka Deep Crystal Step 2 Polish

-na koniec wosk Meguiar's NXT Generation Tech Wax 2.0

teraz jeszcze dwa pytania.

1. Który produkt wybrać pomiędzy woskowaniami:

-Ultimate Quik Detailer czy może Ultimate Quik Wax(który z nich da lepszy efekt)

2. Czy przed polerowaniem Ultimate Compound należy potraktować lakier glinką czy UC wystarczy

1. Quick Detailer super sprawa

2. Zawsze glinkowanie przed UC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...