Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czym najlepiej aplikować Quick interior detailer do pielegnacji wnetrza?Jakas szmatka,gabka czy sciereczka z mikrofibry tak aby nie zostawaly zadne paprochy :przebiegly

Najpierw musisz wyczyścić wszystkie plastiki jakimś ręcznikiem bawełnianym czy coś w tym stylu - nie można aplikować takich rzeczy jak QID czy też Natural Shine na brudne elementy, bo wcieramy brud. Jak już to zrobimy to najłatwiej jest spryskać aplikator, przetrzeć plastiki i po zrobieniu całości wnętrza przetrzeć mikrofibrą (nie jest to konieczne). QID w sumie można też psiknąć bezpośrednio na plastiki i potem przetrzeć mikrofibrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czarne wnetrze z dodatkami srebra i nie wiem jaki preparat bedzie dla mnie lepszy,natural shine czy QID

Natural Shine daje matowy efekt, a QID daje jeszcze większy mat, ale tutaj jest inna kwestia - ten środek jest jakby detailerem wnętrza czyli odświeża to, co zostało zrobione np. Natural Shine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo. żeby mieć podgląd na wątek i się czegoś dowiedzieć tu jestem. przeczytałem, że pasta tempo jest nie zbyt dobra, w takim razie jaką pastą polerować autko? inną pastą do ciemnego i jasnego lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo. żeby mieć podgląd na wątek i się czegoś dowiedzieć tu jestem. przeczytałem, że pasta tempo jest nie zbyt dobra, w takim razie jaką pastą polerować autko? inną pastą do ciemnego i jasnego lakieru?

do polerki jasnych i ciemnych lakierów nada się Ultimate Compound :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zakupic kilka rzeczy na lato,kolor mojego autka to czern :gwizdanie: Prosze mi podac jakis fajny zestawik do mycia i woskowania autka oraz aplikatory do tego...bo nie bardzo wiem co do jakich czynnosci sluzy.Czytalem wczesniejsze posty ale niektore srodki sa juz nie dostepne...nie chodzi mi o super wariant hardcore tylko o nalezyte umycie i nawoskowanie autka(jestem poczatkujacy w tej kwestii).Wiem ze do mycia szapmon Gold Class Car Wash ale co dalej?Jest jeszcze drugi szapon NXT Generation Car Wash,czym on sie rozni?i ewentualnie ktory bardziej nadaje sie do ciemnego lakieru..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem:

VW POlO kolor czarny.STal troche czasu pod drzewem i jest caly w sokach itp.

Na lakierze sa plamy i jest chropowaty.NIczym nie idzie tego zmyc. Probowalem TEMPO i elegancko idzie,ale moze jest cos lepszego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem:

VW POlO kolor czarny.STal troche czasu pod drzewem i jest caly w sokach itp.

Na lakierze sa plamy i jest chropowaty.NIczym nie idzie tego zmyc. Probowalem TEMPO i elegancko idzie,ale moze jest cos lepszego???

Glinka rozwiąże sprawę :wink4: Za pastę tempo to powinieneś po uszach dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś fotostory przed/po pewnie też machnę ;)

Ma być picuś-glancuś na moje wesele :decayed:

No i jestem po 7 godzinach polerowania (ja i moja narzeczona :kox:) (w niedzielę) :)

Pojechaliśmy do rodziców na działkę - wiem - zła lokalizacja, nie mam innej :/

Z efektów jesteśmy bardzo zadowoleni, wszystko ręcznie machane, bite 7 godzin od 8 rano :)

Tak długo bo komary! :shocked:

Co do fotostory to nie za bardzo mi zdjęcia wyszły :rolleyes:, więc tylko 2 zdjątka:

Porównanie po lewej przed polerowaniem / po prawej po polerowaniu swirlx/ultimate comp

zdjecie 1

a tuż po po samym nałożeniu politury i zaprawieniu tego woskiem można było się już oglądać w autku :rolleyes: :

zdjecie 2

Co do samych kosmetyków - jestem z nich zadowolony, niestety w 100% nie pozbyłem się rysek, ale obecnie jest ich powiedzmy o 80% mniej niż przed zabiegami.

Dodatkowo niestety po czyszczeniu dopiero wyszły wszelkie wady lakieru - poprzedni właściciel w ogóle chyba o niego nie dbał - tylko myjnia automat ;( dodatkowo sporo odprysków od poginania ponad 200 :evil:

Coś za coś hyhy ;)

Zrobiłem mały test na nadkolu mojego 2 autka (czerwony golfik) - na nim całkowicie wypłowiał lakier. Przemyłem część nadkola, wytarłem do sucha, nałożyłem UC potarłem kilka razy, przetarłem flanelcią i w tym miejscu blask wrócił momentalnie ! :D czary po prostu :)

Podsumowując - kawał dobrego kosmetyka! :good: A sam już wosk - genialny! Najprostsze z całości było właśnie nałożenie i wypolerowanie wosku :)

Z całego serca mogę polecić tą chemię, a tak btw nawet fajnie pachną te produkty :D

Tylko te komary w lesie :shocked::wallbash: aaaaaaarghhhhhhh!!!! masakra :shocked:

edit:

Od siebie jeszcze mogę dodać, że taka ilość:

1 x Soft Foam Applicator Pad (2-pack bulk) (X3070B)

2 x Supreme Shine Microfiber (X2010)

to stanowczo za mało do takiego działania, szczególnie jak w 2 osoby się auto robi, soft-foamów powinienem mieć 4 sztuki (przynajmniej) i z 1 jeszcze ręcznik.

Filetowy soft-foam jest dobry do nakładania wosku, do reszty wydaje mi się, że ma za duże pory.

I takie pytanko - czym zmyć z soft-foama wosk?

Raczej się nie da i po prostu przeznaczyć go do wosku onli, czy coś się da z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechaliśmy do rodziców na działkę - wiem - zła lokalizacja, nie mam innej :/

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma - nie narzekaj :tongue4:

Co do fotostory to nie za bardzo mi zdjęcia wyszły :rolleyes:, więc tylko 2 zdjątka:

Fakt, trochę nie wyszły :wink4:

Dodatkowo niestety po czyszczeniu dopiero wyszły wszelkie wady lakieru - poprzedni właściciel w ogóle chyba o niego nie dbał - tylko myjnia automat ;( dodatkowo sporo odprysków od poginania ponad 200 :evil:

Coś za coś hyhy ;)

Niestety tak ludzie dbają o swoje auta.

Zrobiłem mały test na nadkolu mojego 2 autka (czerwony golfik) - na nim całkowicie wypłowiał lakier. Przemyłem część nadkola, wytarłem do sucha, nałożyłem UC potarłem kilka razy, przetarłem flanelcią i w tym miejscu blask wrócił momentalnie ! :D czary po prostu :)

Hehe :kox:

Podsumowując - kawał dobrego kosmetyka! :good: A sam już wosk - genialny! Najprostsze z całości było właśnie nałożenie i wypolerowanie wosku :)

Z całego serca mogę polecić tą chemię, a tak btw nawet fajnie pachną te produkty :D

Zapachy są genialne :wink4:

Od siebie jeszcze mogę dodać, że taka ilość:

1 x Soft Foam Applicator Pad (2-pack bulk) (X3070B)

2 x Supreme Shine Microfiber (X2010)

to stanowczo za mało do takiego działania, szczególnie jak w 2 osoby się auto robi, soft-foamów powinienem mieć 4 sztuki (przynajmniej) i z 1 jeszcze ręcznik.

Zawsze to twierdziłem i o tym wspominałem.

Filetowy soft-foam jest dobry do nakładania wosku, do reszty wydaje mi się, że ma za duże pory.

Fakt, on jest jakiś trochę inny niż te żółte.

I takie pytanko - czym zmyć z soft-foama wosk?

Raczej się nie da i po prostu przeznaczyć go do wosku onli, czy coś się da z tym zrobić?

Da się - albo wypierz go z mikrofibrami (program delikatny lub normalny, max. temp 60 stopni i delikatny proszek bez środków zmiękczających) albo namocz go w proszku na kilkanaście minut, potem weź do ręki, nałóż proszku do prania i po prostu wypierz (tylko nie za mocno). Wszystko wyjdzie i będzie jak nowy. Po praniu też będzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filetowy soft-foam jest dobry do nakładania wosku, do reszty wydaje mi się, że ma za duże pory.

Fakt, on jest jakiś trochę inny niż te żółte.

I takie pytanko - czym zmyć z soft-foama wosk?

Raczej się nie da i po prostu przeznaczyć go do wosku onli, czy coś się da z tym zrobić?

Da się - albo wypierz go z mikrofibrami (program delikatny lub normalny, max. temp 60 stopni i delikatny proszek bez środków zmiękczających) albo namocz go w proszku na kilkanaście minut, potem weź do ręki, nałóż proszku do prania i po prostu wypierz (tylko nie za mocno). Wszystko wyjdzie i będzie jak nowy. Po praniu też będzie to samo.

Co do filetowego - wydaje mi sie ze nie jest on do polerowania, ale tylko do nakladania wosku, w tym sprawdza sie idealnie.

Co do mycia - pralka sobie nie poradziła :( sprawdze ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filetowego - wydaje mi sie ze nie jest on do polerowania, ale tylko do nakladania wosku, w tym sprawdza sie idealnie.

Nada się do tych dwóch rzeczy :wink4:

Co do mycia - pralka sobie nie poradziła :( sprawdze ręcznie.

To coś Ty robił z tymi aplikatorami ? Chyba, że zostawiłeś je brudne i leżały tak dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mycia - pralka sobie nie poradziła sad sprawdze ręcznie.

biały jeleń da radę :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nada się do tych dwóch rzeczy :wink4:

Bo ale do wosku - lepiej niż do reszty, jak dla mnie do polerowania to za twarda jest.

To coś Ty robił z tymi aplikatorami ? Chyba, że zostawiłeś je brudne i leżały tak dłuższy czas.

No właśnie nie, max 6h leżały :/

biały jeleń da radę

może da, testnę to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w moje ręce trafiło VW Lupo naszego kolegi z Klubu - Boberka (więcej o aucie TUTAJ. Autko było 2 miesiące temu w całości malowane i niestety czego można było się spodziewać wróciło od lakiernika w raczej marnym stanie. Auto zostało w całości zrobione kosmetykami Meguiars.

Na zrobienie auta było bardzo mało czasu więc poprosiłem jeszcze naszego Klubowicza kokosa, który ma już pewne pojęcie o polerowaniu aby mi trochę pomógł.

Całość bez zrobienia wnętrza zajęła nam 10h bez mycia i glinkowania, które Boberek zrobił wcześniej sam.

Mycie i glinkowanie:

- szampon: Meguairs NXT Car Wash

- rękawica: Meguairs Wash Mitt

- system: 1 wiadro

- osuszanie: Meguairs Water Magnet x1

- glinkowanie: glinka Meguairs + QD

Koła:

- preparat do mycia felg

- szczotka do nadkoli

- opony: Meguairs Hot Shine Tire Gel

Korekta lakieru i zabezpieczenie:

- Festool Shinex RAP 150, Makita

- pady: 3M, Meguiars (małe pady)

- pasty: Meguars Ultimate Compound + SwirlX

- oczyszczanie lakieru podczas pracy: Meguairs Final Inspection

- cleaner: Meguairs DC1

- wosk: Meguairs NXT 2.0

- mikrofibry: Meguairs SSM

Pozostałe elementy:

- szyby: Meguairs Glass Cleaner

- uszczelki i zewnętrzne plastiki: Meguairs GC Trim Detailer

PRZED:

img4194.th.jpg img4195fd.th.jpg img4197g.th.jpg

img4198m.th.jpg img4201i.th.jpg img4202m.th.jpg

50/50

img4204w.th.jpg img4208.th.jpg img4209b.th.jpg

img4216.th.jpg img4221o.th.jpg img4226.th.jpg

EFEKT KOŃCOWY:

img4228.th.jpg img4251j.th.jpg img4231.th.jpg

img4232jz.th.jpg img4234rp.th.jpg img4237p.th.jpg

img4241p.th.jpg img4245.th.jpg img4247z.th.jpg

img4249v.th.jpg img4250.th.jpg img4229g.th.jpg

img4252g.th.jpg img42521.th.jpg img42522.th.jpg

img4253q.th.jpg img4254j.th.jpg img4257.th.jpg

img4260.th.jpg img4263q.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 miesiace i takie rysy na lakierze :shocked:

robi robote ten siuwax :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 miesiace i takie rysy na lakierze :shocked:

Rysy nie powstały przy użytkowaniu tylko lakiernicy odwalają właśnie takie polerki - to było kolejne auto, które poprawiałem po lakierniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...