Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

ja totalnie zgłupiałem dzisiaj oglądając full size rotacje, Celma kosztowała 60 zł mniej od Makity więc nie wiem czy celma taka dobra czy ktoś z ceną poszalał, czekam tylko na opinię Łukasza i pewnie wezmę Kestrela bo cena dobra

piszesz o tym z MrCleaner.pl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tak o tym z MrCleanera, promo jest więc taniej

no widziałe właśnie cena całkiem spoko :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z rotacja nie ma zartow :naughty:

DeWalt :decayed:

Makita

nieźle by trzebabyło przyspać przy tej polerce, żeby a takich obrotach w jednym miejscu jechać :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m1chal ! Efekt super! Keep on good work! :) A jak tam rece po takiej zabawie z DA. Ja po 10 godz mialem dosyc!

Remik-A4: Za duzo youtuba ogladasz :) Tez tak mialem na poczatku. 3M jest bardzo popularne, zgadza sie.. Wyprobuj sobie to zobaczysz jak kurzy. Ale np Scholl Concepts w porownaniu do 3M to czysta robota..

Vario: Jak juz chcesz rotacje i Makite to zbieraj na 9227cb. Sprzet nie do zajechania. Pisalem wczesniej ze pracowalem ostatnio na roznych maszynach. Raczej gorna polka. Metabo, Hitachi, Festool i Flex. Kazda maszyna sie rozni, to inna budowa, to inne uchwyty, halas, wytrzymalosc i oczywiscie obroty. Popatrz od jakich obrotow zaczyna, pozniej zobacz sobie jej wage i jak Ci lezy w rekach. DA to calkiem inna zabawa, inne kombinacje padow i past, wiecej czasu potrzeba i jest "bezpieczna". Tutaj mowie o temperaturze i dojechaniu do elementow plastkiowych np jak lusterka, klamki itp. Jak nie masz sprawnej reki to przy poczatkowej zabawie z rotacja polecam zapotrzyc sie w DUZO tasmy do maskowania..

Nie wiem juz sam niech sie Lukasz wypowie. Ja uwazam nadal ze rotacje i DA nalezy miec w kolekcji. Niektorzy uwazaja ze majac dobra rotacje DA to zbedny wydatek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SwirlX Megsa chyba powinien usunąć[br]Dopisany: 14 Lipiec 2011, 00:50__________________________________________________Makki_ ta Makita to koszt 1000+ zł, jest jakis odpowiednik Milwaukee :mysli: bo na to mogę mieć dobry rabat jak już mam tyle kasy wydać to wolę z rabatem

dobra, nie pytam już bo widzę, że nawet drożej 12AS albo AP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam rece po takiej zabawie z DA. Ja po 10 godz mialem dosyc!

no po 3 godzinach mialem mega dziwne uczucie :D dlatego auto robie na raty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie czyści sie pada o ziemie i pozniej o samochod ? :decayed:

Ja tak robię ... potem ciut miałkiego piasku żeby lepiej się polerowało i do dzieła :naughty: :naughty: :naughty:

Lukasz co myslisz o takim kompletnym 3 kolorowym zestawie 3m ?

Z racji tego, że kiedyś jak głupi nakupowałem wszystkiego to i to mam w kolekcji. Zresztą to co nakupowałem to będę zużywał przez następne 10 lat.

System jest spoko, ale jak już korzystam od czasu do czasu to nie robię 3 etapów po kolei. Zależy co chce zrobić, ale czasami robię albo zielony korek i potem niebieski z malutką kropelką żółtego, albo żółty z kroplą zielonego, a potem niebieski albo jeszcze inne mieszanki. Mam sprawdzone kilka mieszanek nawet różnych producentów ze sobą i jakoś to idzie :)

Dokładnie to mam - a kupiłem kiedyś dlatego, że był cały zestaw w promocji i jeszcze dawali fajną skrzynkę i backing plate. Wychodziło tak, że skrzynka i BP był za free.

0d769bd145061bf5.jpg

znalazłem taką rotację, czy warto na nią wydać prawie 800 zł? najniższe obroty ma 1500, inne polerki mają od 900, czy 1500 Makity to nie za dużo?

NIE NIE NIE NIE NIE - jeden z naszych Klubowiczów ma taką i teraz musi pracować na "półprzycisku" żeby spowolnić obroty.

Jak z Makity to bym bral 9227 CB :gwizdanie:

wstaje jeszcze nizej niz podales bo od 600 RPM :wink4:

Dokładnie - uczyłem się właśnie na tej.

ps. DeWalt DW849 jest dla niej dobra konkurencja :good: za mniejsze pieniadze :wink4:

Jak patrzę to nie za mniejsze pieniądze, a i ma jeden problem ją dyskwalifikujący - WAGA.

Ona waży więcej niż Makita, a Makita już jest dość ciężka i po dłuższej pracy ręce mogą boleć. Prawie pół kg różnicy to bardzo dużo.

Co do Kestrela to nawet nie wiem czy ma stabilizację obrotów, ale chyba jakąś ma.

jeszcze jedno pytanie, gdzie kupić jakiś baniak IPA w dobrej cenie?

Ostatnio widziałem na allegro, a jak nie na allegro to są na giełdach elektronicznych albo w sklepach elektronicznych. Tak na szybko:

http://diolut.pl/kontakt-ipa-izopropanol-5l-p-1875.html

Dobra Panowie, kompletuje zestaw dla siebie, kolor auta niebieski/granatowy akryl, potrzebuję jeszcze wosku, nie wiem już sam który wybrać, propozycje:

NXT Generation Tech Wax 2.0

DODO JUICE PURPLE HAZE

DODO JUICE BLUE VELVET

Dodo słabsze pod względem trwałości i zawierają sporo barwników - dlatego też aplikatory zawsze są brudne. Po kilku myciach to schodzi.

Co do wyboru to zostawię go Tobie.

Już sam nie wiem, inwestować w rotacje czy DA kestrela :wallbash:

W rotację.

ja totalnie zgłupiałem dzisiaj oglądając full size rotacje, Celma kosztowała 60 zł mniej od Makity więc nie wiem czy celma taka dobra czy ktoś z ceną poszalał, czekam tylko na opinię Łukasza i pewnie wezmę Kestrela bo cena dobra

Ja już Wam powiedziałem co myślę - testowałem kilka polerek i w cenie około 1000 zł to tylko Makita lub Hitachi ewentualnie ciut droższy 3M. To są maszyny NIE DO ZARŻNIĘCIA. Szczotki nawet w nich praktycznie padają dopiero po wielu latach. W Festoolu szybciej szczotki są do wymiany niż w tych urządzeniach.

powiedzial, ze oni i chyba polowa zakladow lakierniczo-blacharskich uzywa 3M :good:

Farecla lub 3M tylko problem w tym, że oni z tego 3M używają jeszcze starych wersji i robią to na odwal. Sam 3M szkoli lakierników pod kątem jak szybko zrobić i zakryć przed klientem to, co nie chce im się wyprowadzać do końca. Niestety po krótkim czasie to wychodzi. Zresztą klienci przyzwyczaili ich do takich praktyk - ludzie się na tym nie znają, a jak odbierają auto to nie patrzą na nie pod kątem, z latarką czy na zewnątrz. Odbierałem ze znajomymi już kilka aut od lakierników i uwierzcie mi, że wszystkie były do poprawki - fakt, że te zakłady mnie zapamiętały i na pewno nie lubią, ale co zrobić. Niech nie odwalają.

Vario: Jak juz chcesz rotacje i Makite to zbieraj na 9227cb. Sprzet nie do zajechania. Pisalem wczesniej ze pracowalem ostatnio na roznych maszynach. Raczej gorna polka. Metabo, Hitachi, Festool i Flex. Kazda maszyna sie rozni, to inna budowa, to inne uchwyty, halas, wytrzymalosc i oczywiscie obroty. Popatrz od jakich obrotow zaczyna, pozniej zobacz sobie jej wage i jak Ci lezy w rekach.

Popieram.

DA to calkiem inna zabawa, inne kombinacje padow i past, wiecej czasu potrzeba i jest "bezpieczna". Tutaj mowie o temperaturze i dojechaniu do elementow plastkiowych np jak lusterka, klamki itp. Jak nie masz sprawnej reki to przy poczatkowej zabawie z rotacja polecam zapotrzyc sie w DUZO tasmy do maskowania..

Dojechanie w pewne miejsca DA jest niemożliwe i nie da się zrobić wszystkiego.

Ja uwazam nadal ze rotacje i DA nalezy miec w kolekcji. Niektorzy uwazaja ze majac dobra rotacje DA to zbedny wydatek..

A tu się nie zgodzę - jak masz rotację to do czego DA ? Do politury ? Do Cleanera ? To się mija z celem, bo można to samo zrobić rotacją i generalnie zrobisz nią więcej niż DA. Miałem DA (powiedzmy, że DA, bo to była orbitalna Flexa) i przeleżała w pudle, a potem poszła do sprzedania :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, kompletuje zestaw dla siebie, kolor auta niebieski/granatowy akryl, potrzebuję jeszcze wosku, nie wiem już sam który wybrać, propozycje:

NXT Generation Tech Wax 2.0

DODO JUICE PURPLE HAZE

DODO JUICE BLUE VELVET

Cillinite 476S ew. 915 , FinishKare 1000P , Megs #16 ( niestety trudno już go zdobyć ) - jedne z najtrwalszych wosków , polecam na początek "zabawy" ( na Twój kolor można przed woskiem położyć jakiegoś glaze np. Poorboy's Black Hole )

... ew. tak jak napisałeś powyżej na próbę jakiś sampler z Dodo , Lusso ... ( nie zapomnij też użyć glinki i cleaner'a przed woskiem )

Wosk NXT to według mnie strata kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, oświeć mnie, dlaczego strata kasy na NXT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wosk NXT to według mnie strata kasy

Robert, oświeć mnie, dlaczego strata kasy na NXT?

No ja też chcę wiedzieć dlaczego NXT to strata kasy, BARDZO sobie chwale ten wosk!!!

_________________________________________________

A jeśli chodzi o sprzęt to moim zdaniem DeWalt jest lepszy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...