Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Koledzy co polecacie kupić żeby porządnie wypielęgnować lakier w aucie. Chodzi mi o nawoskowanie go , wypolerowanie itp. Jakiś może zestaw Meguiars? (podrzućcie linka z Alegrosza :P )Kolor auta-czarny metalic. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

(podrzućcie linka z Alegrosza :P )

http://allegro.pl/swieca-wosk-pszczeli-gromnica-komunia-chrzest-slub-i1704920286.html

Jak to ci nie odpowiada to poczytaj troszkę wątek w którym zadałeś pytanie a na pewno znajdziesz to czego szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy co polecacie kupić żeby porządnie wypielęgnować lakier w aucie. Chodzi mi o nawoskowanie go , wypolerowanie itp. Jakiś może zestaw Meguiars? (podrzućcie linka z Alegrosza :P )Kolor auta-czarny metalic. Pozdrawiam

ło matko i córko , kolejny kosmita :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Postanowiłem zając się nowym hobby czyli pielęgnacją głównie karoserii, bo jest bardziej narażone na czynniki zew.

I teraz mam kilka pytań o zestaw który zdążyłem już zakupić..

Szampon (bez wosku- bo wydaje mi się że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego) - Sonax

POLITURA SONAX - nada się do usuwania takich małych rysek widocznych pod słońce? Podejrzewam, że ryski się porobiły od mojego wcześniejszego wycierania karoserii koszulką :wallbash:

Wosk koloryzujący SONAX - warte to jest wg zainteresowania? Czy lepiej kupić coś innego?

Po kolejnej wypłacie chciałbym zamówić sobie jeszcze glinkę i teraz pytanie jest takie...

Co po kolei?

1. Wiadomo umycie auta- szampon, gąbka (metoda 2 wiader) i jazda.

2. Wycieranie (najlepiej jakaś grubsza fibra?)

2. Politura? / Glinkowanie?

3. Glinkowanie? / Politura

4. Wosk

5. ?

Teraz takie pytanie, POLITURA najlepiej na suchą czy wilgotną karoserię? Czym to nakładać?

Do glinki od MEGUIARS dodają jakiś środek do nawilżania także tu będę wiedział.

Po wszystkim można nakładać spokojnie WOSK?

No i kolor mojego auta- SREBRNY, wiem, że dużo nie uzyskam, ale nie chciałbym stracić przez zaniedbanie. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinkowanie po myciu. Politura na sucho. Wosk na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te kosmetyki SONAX warte są zainteresowania? Czy to takie PLAKI z inną naklęjką :decayed: Bo słyszałem dobre opinie raczej.

No i ręcznie politura zlikwiduje te małe ryski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Politura na srebrnym kolorze ma średni sens zastosowania ... na ryski kup AG SRP :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Politura na srebrnym kolorze ma średni sens zastosowania ... na ryski kup AG SRP :wink4:

Co do pierwszej części wypowiedzi zgoda, ale nie kupuj tego, co radzi kolega Robert. AG SRP jedynie może usunąć hologramy i zakryć na krótki czas niedoskonałości lakieru. Nie tędy droga. Masz kupić i użyć preparatu, który usunie ryski, a nie je zakamufluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszej części wypowiedzi zgoda, ale nie kupuj tego, co radzi kolega Robert. AG SRP jedynie może usunąć hologramy i zakryć na krótki czas niedoskonałości lakieru. Nie tędy droga. Masz kupić i użyć preparatu, który usunie ryski, a nie je zakamufluje.

Ale lepiej by zrobił jakby kupił SRP niż politurę czy wosk koloryzujący Sonax'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Politura na srebrnym kolorze ma średni sens zastosowania ... na ryski kup AG SRP :wink4:

Co do pierwszej części wypowiedzi zgoda, ale nie kupuj tego, co radzi kolega Robert. AG SRP jedynie może usunąć hologramy i zakryć na krótki czas niedoskonałości lakieru. Nie tędy droga. Masz kupić i użyć preparatu, który usunie ryski, a nie je zakamufluje.

A czy jest jakiś preparat, który to zrobi? Tylko odrazu mówię że robię to po amatorsku, tzn. bez używania maszyn do tego przeznaczonych, tylko jakaś ściereczka, ręcznik w rękę i jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale lepiej by zrobił jakby kupił SRP niż politurę czy wosk koloryzujący Sonax'a

Ale nawet jak kupi SRP to musi kupić wosk, a mi dalej będzie chodzić o to, że autodetailing nie polega na ukrywaniu niedoskonałości, a ich eliminacji w możliwy sposób.

Pominę już kwestię samego Sonaxa i jeszcze terminu "wosk koloryzujący".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściereczką nie jesteś w stanie zrobić żadnej korekty lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może wróćmy do pisania marek produktów w całości bo coraz więcej skrótów robimy a dla laików może być problem z odszyfrowaniem np. AG, GT, VP itp. itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli nie warto inwestować w kosmetyki SONAX... No trudno, człowiek będzie mądrzejszy na następny raz :)

To teraz do mojego srebrnego auta chciałbym stworzyć jakiś dobry zestaw, który pozwoli mi na usunięcie tych drobnych rysek i na uzyskanie ładnego koloru (lewa strona auta jest super, za to prawa już jest lekko zmatowiała).

Z tego co widziałem to będę potrzebował (poprawcie mnie albo ew. doradźcie mi co jeszcze) Kolejność zapisuję od razu w sposób w jaki będę z nich korzystał.

1. Szampon (SONAX) chyba może zostać przynajmniej aż się skończy.

2. Coś do usunięcia rysek małej renowacji tej lekko zmatowiałej części karoserii - Tutaj jeszcze nie wiem...

3. Glinka to już wiem że Meguiars.

4. Wosk (chyba też czeka mnie zakup Meguiars)

No i potrzebne akcesoria to:

Ad 1. Gąbka + ściereczka z mikrofibry do wytarcia do sucha

Ad 2. pewnie jakiś aplikator tylko nie wiem jeszcze do czego

Ad 3. glinka sama w sobie + płyn do nawilżania (w zestawie jest o ile się nie mylę)

Ad 4. Aplikator do wosku + ręcznik z mikrofibry do wytarcia

Do likwidacji tych rysek i małej regeneracji lakieru pasuje DC Step 1? A jako wosk zastosować DC step 3. Bo DC step 2 to politura o ile się nie mylę a z tego co piszecie nie opłaca się stosować tego na moim lakierze.

Dzięki za odpowiedzi z góry :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup rękawicę z mikrofibry lub jeszcze lepiej z naturalnej owczej wełny , do osuszania ręcznik "Fluffy Dryer" , szampon np. Duragloss # 901

Glinkę bierz BiltHamber

Jeżeli chcesz cokolwiek zdziałać z ryskami bez maszyny to spróbuj Megs Ultimate Compound na aplikatorze tri color

Cleaner może być DC1 , ja osobiście polecam Dodo Juice Lime Prime ( Lite ) ew. Lusso RC - tutaj najlepiej aplikator z mikrofibry + dobrej jakości ściereczka z mikrofibry do wytarcia pozostałości

Wosk ( DC3 sobie odpuść ) , jak już idziesz zapaleńczo w Megsa , spróbuj poszukać Mirror Glaze #16 Professional Paste Wax ( ale możesz już go nie dostać bo został wycofany ) ... jak nie Megs to Collinite - trwały , wystarczy na b. długo lub na razie kup jakiś sampler/tester - do wosku też potrzebujesz aplikator ( gąbkowy ) polecam Megs'a + dobrej jakości mikrofibra

Na koniec dobrze by było mieć coś do tworzyw sztucznych ( polecam Megs Ultimate Protectant) , do opon Endurance High Gloss :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Ultimate Compound wystarczy zwykły aplikator gąbkowy, może być Megsa, co do glinki to Bilt Hamber jest ok, więcej za mniej w porównaniu do Megsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup rękawicę z mikrofibry lub jeszcze lepiej z naturalnej owczej wełny , do osuszania ręcznik "Fluffy Dryer" , szampon np. Duragloss # 901

Glinkę bierz BiltHamber

Jeżeli chcesz cokolwiek zdziałać z ryskami bez maszyny to spróbuj Megs Ultimate Compound na aplikatorze tri color

Cleaner może być DC1 , ja osobiście polecam Dodo Juice Lime Prime ( Lite ) ew. Lusso RC - tutaj najlepiej aplikator z mikrofibry + dobrej jakości ściereczka z mikrofibry do wytarcia pozostałości

Wosk ( DC3 sobie odpuść ) , jak już idziesz zapaleńczo w Megsa , spróbuj poszukać Mirror Glaze #16 Professional Paste Wax ( ale możesz już go nie dostać bo został wycofany ) ... jak nie Megs to Collinite - trwały , wystarczy na b. długo lub na razie kup jakiś sampler/tester - do wosku też potrzebujesz aplikator ( gąbkowy ) polecam Megs'a + dobrej jakości mikrofibra

Na koniec dobrze by było mieć coś do tworzyw sztucznych ( polecam Megs Ultimate Protectant) , do opon Endurance High Gloss :good:

Aż sobie wydrukuję Twoją wypowiedź i będę po kolei kupował aż wszystko uzbieram komplet i będę działał :) Dzięki za porady! W sumie i tak mam lakier w niezłym stanie, ale ja lubię się tak bawić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Ultimate Compound wystarczy zwykły aplikator gąbkowy,

lepiej trikolor, masz wtedy wiekszą powierzchnie, "powiedzmy" pozatym działasz całą powierzchnią apliaktora, a przy zwyklym gabkowym bedzie działać tylko tam gdzie masz palce czy cos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...