Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

a co powiecie o tym wosku?

http://allegro.pl/sonax-premium-class-100-wosk-carnauba-aplikator-i2175365555.html

czy bedzie dobry po Megs UC czy cos zastosowac jeszcze co pomiedzy?

tak dobre opinie ma w tej kwocie, chyba że dołożysz 20-30zł i kupisz Pete's 53 : http://showcarshine.pl/354-chemical-guys-gabka-z-mikrofibry-gratis-mikrofibra.html

przed woskiem przydałby się cleaner np lime prime (z megsa chyba jest paint cleaner), nie zapomnij przed UC o glinkowaniu auta:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja dzisiaj też pewne zakupy poczyniłem :)

Nie chce ktoś na spółe kupić ironXa do felg ?

imag0020cg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz odświerzyć lakier to kup megsowe uc i wypracuj go na tricolorze [german] póżniej fajnie było by dać cleaner - może dodo lime prime, i na to wosk

Dzięki koledzy za podpowiedzi :thumbup1:, czyli może być najpierw Megiuars UC, potem coś z cleanerów w stylu Deep Cleaner a na koniec wosk megsa, jak macie jakieś propozycje bądź zaprzeczenia to piszcie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co to glinkowanie? bo bez tego to jak wesele bez panny młodej:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o tym wosku?

http://allegro.pl/sonax-premium-class-100-wosk-carnauba-aplikator-i2175365555.html

czy bedzie dobry po Megs UC czy cos zastosowac jeszcze co pomiedzy?

tak dobre opinie ma w tej kwocie, chyba że dołożysz 20-30zł i kupisz Pete's 53 : http://showcarshine.pl/354-chemical-guys-gabka-z-mikrofibry-gratis-mikrofibra.html

przed woskiem przydałby się cleaner np lime prime (z megsa chyba jest paint cleaner), nie zapomnij przed UC o glinkowaniu auta:wink:

dzieki, pytam bo sonxa mam w domu i patrzac na ceny to kupilem go za pol darmo..... musze jeszcze kupic yego lime prime/paint cleaner i aplikator tri color bo mam tylko te miekkie megsa..

czyli tak

mycie--> glinka megsa--> Megs UC--> lime prime--> wosk sonaxa..... czy cos jezcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycie--> glinka megsa--> Megs UC--> lime prime--> wosk sonaxa..... czy cos jezcze

między glinką a UC dałbym jeszcze jedno mycie. Zastanów się czy nie chcesz czegoś lepszego niż wosk sonaxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sqizzy ten wosk Sonaxa naprawdę nie jest zły, zbiera pochlebne opinie od doświadczonych detailerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycie--> glinka megsa--> Megs UC--> lime prime--> wosk sonaxa..... czy cos jezcze

między glinką a UC dałbym jeszcze jedno mycie. Zastanów się czy nie chcesz czegoś lepszego niż wosk sonaxa

wlasnie o to chodzi jak juz pisalem wyzej ze ten wosk juz mam.... ogolnie chodzilo mi oto czy po zastosowaniu tego wszystkiego przed tym waskiem, nie bedzie jakis problemow z nakladaniem typu mazanie/cos zacznie wylazic.... ale chyba nic nie powinno sie dziac... jedno co moge napisac o tym wosku to jest zarabiscie wydajny pomimo malego pudelka...

---------- Post added at 08:58 ---------- Previous post was at 08:53 ----------

i chyba lime prime zastapie meguiars deep crystal paint cleaner, bo jest spora zoznica w cenie... a jak z jakoscia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobotę smalcowalem Lime Prime i jestem bardzo zadowolony ;) Trochę drogo ale zadowolony z zakupu jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tak

mycie--> glinka megsa--> Megs UC--> lime prime--> wosk sonaxa..... czy cos jezcze

Czy taki zastaw usunie drobne ryski czy coś innego trzeba zastosować między tymi etapami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po glince umyj auto jeszcze raz a po Megsie UC przetrzyj auto Ipą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po glince umyj auto jeszcze raz a po Megsie UC przetrzyj auto Ipą :)

dokładniej co to ipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wchodzę w ten temat zaraz czuję się jak fleja że tak auta nie pucuję :bag::tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz odświerzyć lakier to kup megsowe uc i wypracuj go na tricolorze [german] póżniej fajnie było by dać cleaner - może dodo lime prime, i na to wosk

Dzięki koledzy za podpowiedzi :thumbup1:, czyli może być najpierw Megiuars UC, potem coś z cleanerów w stylu Deep Cleaner a na koniec wosk megsa, jak macie jakieś propozycje bądź zaprzeczenia to piszcie :wink:

Z tego co wiem to i Ultimate Compound i DC Cleaner mają mniej więcej takie samo zadanie więc tego kroku nie trzeba powtarzać, po UC jeśli masz ciemne auto to użyj DC Polish

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie chciało się Tobie kliknąć linka i zobaczyć co tam pisze:doh: :

Podczas korekty delikatnych swirl-ów oraz hologramów, pozostałości i olejki zawarte w pastach potrafią częściowo wypełnić te wady, dając wrażenie pełnej korekty.

Najlepszym sposobem, aby zapobiec powstawaniu tego problemu jest właściwie czyszczenia powierzchni lakieru po zakończeniu procesu korekty, przy użyciu chemicznych środków czyszczących. Najlepszym produktem do tego zadania jest Alkohol izopropylowy (IPA), który bezlitośnie usuwa wszystkie ślady polerowania i pozostałości olejów i pozostawia lakier doskonale czysty i gotowy do kontroli oświetleniem o dużej intensywności.

IPA jest chemicznym środkiem czyszczącym na bazie alkoholu, który ma na celu ułatwienie obiektywnej oceny jakości powierzchni po maszynowym polerowaniu. Bezlitośnie usuwa wszystkie ślady polerowania i pozostałości olejków bez dodawania dodatkowego połysku (nie zawiera żadnych silikonów lub polimerów zwiększających połysk, i nie jest odpowiednikiem Quik Detailera). Pozwala na prawidłową kontrolę powierzchni określając, czy żądany poziom korekty został osiągnięty, czy też dalsze prace będą wymagane przed nałożeniem ochrony w postaci wosku lub sealant-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...