Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś po wyjściu z pracy zauważyłem na aucie 4 ogromne ptasie kupy :sick3:.

Problem pojawił się w domu kiedy postanowiłem zmyć plamy. Po dokładnym umyciu i spłukaniu auta okazało się ze po odchodach pozostały ok 5 cm średnicy "wżery" na lakierze :shocked:. Gołym okiem widać jak został uszkodzony lakier ;(.

Najgorszy błąd to rozetrzeć ptasie odchody - zawierają one bardzo często ziarenka piasku więc załatwienie lakieru gotowe.

Takie rzeczy należy najpierw polać wodą żeby trochę namokło, a potem równomiernie zaczynając od jednej ze stron spłukać to wodą pod ciśnieniem - chodzi o to żeby nie lać wodą pod ciśnieniem równo na plamę (ciśnienie wody może przycisnąć ziarenka do lakieru), ale przesuwając strumień wody od jednej ze stron. Oczywiście odpowiednio karcherem też można to spłukać. Można też jeżeli nie mamy takich możliwości pokusić się o delikatnie zdjęcie mokrej plamy miękką szmatką.

Jeżeli chodzi o usunięcie tego co już uszkodziłeś to wszystko zależy od tego jak uszkodziłeś powierzchnię lakieru bezbarwnego.

Sytuacja jest podobna do tej i w ten sam sposób można to usunąć z tymże zamiast ScratchX lepiej użyć SwirlX lub Ultimate Compound (są mocniejsze):

http://www.a4-klub.pl/smf/wszystko_o_pielegnacji_auta_wwwmeguiarspl_znizka_10_dla_klubu-t1514.0.html;msg778149#msg778149

Kilka razy miałem już podobna sytuacje i zawsze zabieram sie do tego z karcherem wiec mechanicznie lakier nie zostal uszkodzony.

Wydaje mi sie ze na tej plamie widoczne sa takie male "leje" wyżarte w lakierze bezbarwnym.

Czy konieczna będzie wizyta u lakiernika?

Czy da sie jakoś zabezpieczyć przed takimi przypadkami na przyszłość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wydaje mi sie ze na tej plamie widoczne sa takie male "leje" wyżarte w lakierze bezbarwnym.

Czy konieczna będzie wizyta u lakiernika?

Nie wiem - nie jestem lakiernikiem, trochę wiedzy mam, ale nie widzę tego i nie mogę dotknąć więc nie da się ocenić :wink4:

Czy da sie jakoś zabezpieczyć przed takimi przypadkami na przyszłość?

Dobra ochrona woskowa, odpowiednie usuwanie takich rzeczy i nie pozostawianie ich na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile powinno kosztowac polerowanie czarnego auta??Chce oddac,bo moj lakier strasznie wyglada.Czym pozniej to zabezpieczyc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile powinno kosztowac polerowanie czarnego auta??Chce oddac,bo moj lakier strasznie wyglada.Czym pozniej to zabezpieczyc??

Myślę, że cena kształtuje się w granicach około 300-400 zł - pamiętaj, że zakład tylko zrobi polerkę i w 99% nie nakładają żadnych wosków więc dobrze jest go zabezpieczyć, np woskiem NXT 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowana cena to kolo 200zl.Tak wlasnie myslalem,ze polerka i nic poza tym.Ten wosk to calkowicie samemu da sie nalozyc czy lepiej doplacic i niech oni naloza ten wosk??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowana cena to kolo 200zl.Tak wlasnie myslalem,ze polerka i nic poza tym.Ten wosk to calkowicie samemu da sie nalozyc czy lepiej doplacic i niech oni naloza ten wosk??

Tomek, czynność nakładania wosku jest tak banalna, że sam to zrobisz i będziesz miał z tego przyjemność.

Oczywiście pamiętaj o aplikatorach i ręczniczkach do polerowania - jak będziesz chciał coś kupić to najpierw wrzuć to tutaj do przeanalizowania, a potem to kupisz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do pasty.Zaufac im czy lepiej samemu jakas paste wybrac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Chcialem zakupic sobie jaki podstawowy zestawik do polerki swojej furki. Na poczatek myslalem o:

- NXT Car Wash

- Scratch X - zeby pozbyc sie rysek

- Ultimate Quik Wax - aby go po tym dobrze nawoskowac

Czy taki zestawik pozwoli mi odswierzyc troche karoserie na lato? :-)

Beda efekty, ktore zacheca do zakupu reszty specyfikow? :evil:

Furke mam czarna perle wiec pacjent wymagajacy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do pasty.Zaufac im czy lepiej samemu jakas paste wybrac??

Myślę, że robili to nie raz i czegoś tam użyją. Lepiej żeby użyli czegoś co wiedzą jak działa, niż jak przyniesiesz im jakiś nieznany środek i dopiero będą się uczyć na Twoim aucie. Poza tym jeżeli to sprawdzony zakład, a przeważnie lakiernicy takie rzeczy robią dość często, to nie powinni nic popsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupuje wosk NXT 2.0. i po wszystkim nakladam.Na ile starczy taka tubka??

Co ile trzeba powtarzac zabieg woskowania??Jest napisane,ze w zestawie jest aplikator.CO musze dokupic to tego??[br]Dopisany: 11 Czerwiec 2009, 16:08_________________________________________________Do tego recznik Ultra Plush Super Terry Towel i wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupuje wosk NXT 2.0. i po wszystkim nakladam.Na ile starczy taka tubka??

NXT 2.0 nie jest w tubce tylko w butelce :wink4:

Jeżeli dobrze nakładasz w sensie nie marnowania produktu to na 12 woskowań spokojnie wystarczy - zakładając, że wosk będziesz nakładał raz na 2 miesiące to wystarczy na 2 lata.

Jest napisane,ze w zestawie jest aplikator.CO musze dokupic to tego??

Tak, tylko w zestawie jest fioletowy aplikator i on jest jakiś dziwny - strasznie źle nakłada się nim wosk w odróżnieniu do tych żółtych.

Do tego recznik Ultra Plush Super Terry Towel i wystarczy?

Raczej Supreme Shine Microfiber.

Co konkretnie chcesz kupić i co uzyskać oraz ile możesz na to przeznaczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie chce kupic to nie wiem.

Po polerce chce jakos zabezpieczyc lakier.Uzyskac chce blyszczacy lakier bez mikrorys jakie sa teraz.Mam nadzieje,ze po kazdym myciu nie bedzie trzeba powtarzac operacji.Budzet??Jak najmniej wydac :cool1::tongue4: w granicach rozsadku oczywiscie.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po polerce chce jakos zabezpieczyc lakier.

Do tego służy wosk.

Uzyskac chce blyszczacy lakier bez mikrorys jakie sa teraz.

Polerka usunie takie rzeczy.

Mam nadzieje,ze po kazdym myciu nie bedzie trzeba powtarzac operacji.

Po każdym myciu wystarczy, że przeciągniesz lakier np. Ultimate Quik Detailerem i woskowanie będziesz robił raz na 2-3 miesiące, a lakier zawsze będzie błyszczał.

Budzet??Jak najmniej wydac :cool1::tongue4: w granicach rozsadku oczywiscie.Pzdr

Pewnych rzeczy nie da się osiągnąć niską ceną, ale mimo wszystko przydałby się jakikolwiek przedział cenowy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 200zl chcialbym sie zamknac maksymalnie...

Jedyne co mogę Tobie polecić w tej cenie to:

http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?products_id=448

Nie jest to wystarczający zestaw, ale w tej cenie zawsze to coś :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Chcialem zakupic sobie jaki podstawowy zestawik do polerki swojej furki. Na poczatek myslalem o:

- NXT Car Wash

- Scratch X - zeby pozbyc sie rysek

- Ultimate Quik Wax - aby go po tym dobrze nawoskowac

Czy taki zestawik pozwoli mi odswierzyc troche karoserie na lato? :-)

Beda efekty, ktore zacheca do zakupu reszty specyfikow? :evil:

Furke mam czarna perle wiec pacjent wymagajacy :>

I jak tam chlopaki? Da rade taki zestaw?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam chlopaki? Da rade taki zestaw?

Zamiast ScratchX kup SwirlX, oraz nie Ultimate Quik Wax, ale NXT 2.0

Równie dobrze możesz sobie kupić zestaw Nxt Generation Wash and Wax Kit oraz SwirlX do tego.

Chodzi o to żebyś miał jakąś szmatkę i aplikator do nakładania tych rzeczy.

Co do efektów to na pewno będą, ale bez glinkowania wg mnie to trochę nie tak jak powinno się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, chciałbym trochę odświeżyć lakier tzn usunąć koliste mikroryski, wydobyć głębię koloru, nadać połysk i jakoś to później zabezpieczyć. Co polecacie? Dodam że mam kolor czarny metalik

Czy ktoś może używał poniższego produktu? Co o nim sądzicie?

Cleaner Wax Liquid

http://www.meguiars.pl/shop/product_info.php?products_id=270

I jeszcze mam pytanie czy lepiej użyć tych 2 produktów:

Deep Crystal Step 2 Polish

Deep Crystal Step 3 Wax Liquid

czy tylko np tego, bo chyba mają podobne działanie?

NXT Generation Tech Wax 2.0

z góry dzięki za rady :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Chciałbym zakupic zestawik do pielegnacji auta (ciemny granat) zaczawszy od myca konczac na wysokim połysku i ochronie lakieru.

Jakies propozycje?! Doradzcie!!!!!! Nie musi byc tani,ale zeby cena mnie nie zabiła :>

Z gory dzieki za info :)

czy ten zestawik bedzie dobry:

-Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner

-Ultimate Compound

-Deep Crystal Step 2 Polish

-NXT Generation Tech Wax 2.0

-Quik Wax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...