Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

panowie nie wiem czy było ale ktoś z was testował osobiście taki wynalazek

http://www.allegro.pl/item646100051_app_masa_plastyczna_do_czyszczenia_plastelina.html

widziałem efekt na jednym z aut pociapcianym on farby jak lakierowano w stoczni statek

takie małe kropki farb które nie dało sie usunąć polerka mechaniczna

ta plastelina ale czerwona dała rade i bardzo ładnie wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

panowie nie wiem czy było ale ktoś z was testował osobiście taki wynalazek

http://www.allegro.pl/item646100051_app_masa_plastyczna_do_czyszczenia_plastelina.html

Wydaje mi się, że w materiałach reklamowych http://www.smart-plus.pl/ widziałem info, że używają preparatów APP

====

OT: przypadkiem (nawinęło się pod rękę w hipermarkecie) kupiłem coś takiego: http://www.autoland.pl/produkty/kosmetyki_samochodowe/woski_i_politury_do_karoserii/nano_wosk_koloryzujacy

Jak dla mnie rewelacja. Ponad godzinę to nakładałem gdyż trzeba operować na małych powierzchniach - trudno się to rozprowadza po karoserii. Woda idealnie spływa po tak zabezpieczonej powierzchni :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może używał poniższego produktu? Co o nim sądzicie?

Cleaner Wax Liquid

To jest produkt tzw. ALL IN ONE czyli tym jednym produktem lekko oczyścisz oksydacje i plamy, poprawisz kolor i nawoskujesz - generalnie dobre dla kogoś, kto nie lubi zabawy przy czyszczeniu auta i chce na szybko w pewnym stopniu zadbać o lakier.

I jeszcze mam pytanie czy lepiej użyć tych 2 produktów:

Deep Crystal Step 2 Polish

Deep Crystal Step 3 Wax Liquid

czy tylko np tego, bo chyba mają podobne działanie?

NXT Generation Tech Wax 2.0

To są 3 różne produkty i nie mają ze sobą nic wspólnego może poza DC Step 3 i NXT, bo to woski z tymże jeden to naturalny, a drugi syntetyczny.

Poczytaj ten wątek to może pewne rzeczy staną się dla Ciebie bardziej jasne i pomogą Tobie zrozumieć różnice pomiędzy kilkoma podstawowymi produktami :wink4: Będzie Tobie łatwiej się po tym poruszać w tym temacie.

Chciałbym zakupic zestawik do pielegnacji auta (ciemny granat) zaczawszy od myca konczac na wysokim połysku i ochronie lakieru.

Jakies propozycje?! Doradzcie!!!!!! Nie musi byc tani,ale zeby cena mnie nie zabiła :>

Przeczytaj pierwszy post wątku :tongue4:

panowie nie wiem czy było ale ktoś z was testował osobiście taki wynalazek

http://www.allegro.pl/item646100051_app_masa_plastyczna_do_czyszczenia_plastelina.html

widziałem efekt na jednym z aut pociapcianym on farby jak lakierowano w stoczni statek

takie małe kropki farb które nie dało sie usunąć polerka mechaniczna

ta plastelina ale czerwona dała rade i bardzo ładnie wyszło

Przecież to zwykła glinka czyli to samo co ma Meguiars - w ofercie też jest glinka MILD i AGGRESSIVE.

Wydaje mi się, że w materiałach reklamowych http://www.smart-plus.pl/ widziałem info, że używają preparatów APP

Tak, oni pracują właśnie na tych środkach, bo Smart Plus i APP to jakby jedna firma.

przypadkiem (nawinęło się pod rękę w hipermarkecie) kupiłem coś takiego: http://www.autoland.pl/produkty/kosmetyki_samochodowe/woski_i_politury_do_karoserii/nano_wosk_koloryzujacy

Jak dla mnie rewelacja. Ponad godzinę to nakładałem gdyż trzeba operować na małych powierzchniach - trudno się to rozprowadza po karoserii. Woda idealnie spływa po tak zabezpieczonej powierzchni :kox:

Nie miałem z tym do czynienia, ale takie są właściwości nano technologii.

Ciekawy jestem tylko jak wygląda sprawa trwałości takiej ochrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem z tym do czynienia, ale takie są właściwości nano technologii.

Ciekawy jestem tylko jak wygląda sprawa trwałości takiej ochrony.

Nie potrafię powiedzieć, dopiero użyłem, nie myłem jeszcze auta ponownie.

"Trwała ochrona" tzn. jaka? Jakie przyjąć kryteria by móc ocenić tę pastę? :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Trwała ochrona" tzn. jaka? Jakie przyjąć kryteria by móc ocenić tę pastę? :wink4:

Kryteria po jakim czasie wosk zniknie z lakieru - np. wykonując prosty SQUEAK TEST.

http://www.a4-klub.pl/smf/wszystko_o_pielegnacji_auta_wwwmeguiarspl_znizka_10_dla_klubu-t1514.0.html;msg863803#msg863803

Przy okazji, poniżej są fotki jak odświeżyliśmy skórę w aucie:

1. Rich Leather Aloe Cleaner i Rich Leather Aloe Conditioner:

skorad.jpg

skora1.jpg

skora2.jpg

2. Gold Class Trim Detailer

plastik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za wyjaśnienie :good:, chyba wypróbuję ten produkt Cleaner Wax Liquid, zobaczymy jaki będzie efekt, chociaż nie spodziewam się rewelacji. Trochę poczytałem ten temat i wiem że najlepiej było by kupić kilka produktów aby oczyścić lakier, wypolerować i zabezpieczyć woskiem, ale narazie sobie odpuszczę. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukaszr

Widzę że mocno siedzisz w temacie więc zanim się zakupię to chciał bym się Ciebie poradzić. Proszę w meirę możłiwości o odpowiedzi w punktach bo kilka pytań mam.

Stan aktualny:

Lakier Czarna perła - stan bdb. od nowości myty ręcznie, praktycznie brak rys.

Na wyposażeniu mam:

Szampon (http://www.allegro.pl/item665852167_turtle_wax_platinum_szampon_nowej_generacji.html)

Gąbkę do mycia z miikrofibry

Ściągaczkę samochodową do ściągania wody.

Mikrofibry „do sucha”

Mikrofibry do ostatecznego polerowania lakieru

Czego oczekuję:

Wydłużenia czasu kiedy samochód pozostaje czysty – mniejszego przywierania brudu i łatwiejszego jego usuwania

Efektu kaczki – woda spływa po lakierze nie pozostawiając zacieków

Nie chcę uwydatniać jescze mocniej lakieru – to co jest mi wystarczy

Nei chcę się z tym cackac za mocno więc produkty All In one wskazane

Kasa to ok. 250-300zł max !

Chciał bym zakupić:

NXT Generation Tech Wax 2.0 – 114,99 – polerka I wosk w jednym, opcja minimum co 2-3 mies

Ultimate Quik Detailer – 64,99 – dla efektu kaczki po woskowaniu a potem przez 2-3mies po każdym myciu

NXT Generation Glass Cleaner – 49,99 – dla efektu kaczki na szybach

Soft Foam Applicator Pad – (2-pack) – 22,99 – do nakładania wosku

Gold Class Leather Cleaner & Conditioner – 49,99 – do pielęgnacji skóry

Razem:297,95zł - 10% czyli 268,15zł

1.Czy NXT Generation Glass Cleaner musze używać też wewnątrz czy tu już wystarczy zwykły środek kuchenny do szyb?

2.Czym nakładać Generation Glass Cleaner – mikrofibrą?

3. Czym wcierać Quick Detailer – mikrofibrą?

4. NXT Tech Wax – to rozumiem delikatnie wcieram w lakier – cienką warstwę i czekam 10-15 min , potem pucuję Mikrofibra? Czynność powtarzam w razie potrzeby ?

5.Czy LEather Cleaner & Conditioner mogę nakładać Soft foam aplicatorem I czy musze przed tym zabiegiem przetrzeć skórę np. wilgotną ściereczką z samą wodą??

6. Który środek w sprayu wybrac do czyszczenia kokpitu , widzę 3 w cenie 49,99 i nie wiem który najlepszy – zaznaczę że audi nie ma ordynarnych plastików a dość miękkie tworzywa.

7. Jestem z Wawy a widzę że firma ma tu swoje punkty sprzedaży – czy mogę u nich zamawiać ze zniżką i odebrać albo chociaż zamówić on-line a odebrać osobiście??

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego oczekuję:

Wydłużenia czasu kiedy samochód pozostaje czysty – mniejszego przywierania brudu i łatwiejszego jego usuwania

Efektu kaczki – woda spływa po lakierze nie pozostawiając zacieków

Nie chcę uwydatniać jescze mocniej lakieru – to co jest mi wystarczy

Nei chcę się z tym cackac za mocno więc produkty All In one wskazane

Dziwne oczekiwania tym bardziej jeżeli nie chcesz się cackać - może być problem np. z efektem odpychania wody więc jakby Twoje wymagania poniekąd wykluczają się nawzajem.

Kasa to ok. 250-300zł max !

Za te pieniądze możesz nie uzyskać dobrego efektu - trzeba zrobić glinkowanie lakieru, delikatne usunięcie mikrorysek, a dopiero potem nakładać wosk. Uważam osobiście, że nakładanie wosku na zanieczyszczony lakier to jak jedzenie cukierków przez folię.

Chciał bym zakupić:

NXT Generation Tech Wax 2.0 – 114,99 – polerka I wosk w jednym, opcja minimum co 2-3 mies

Polerka i wosk w jednym ? Przyznam szczerze, że pierwsze słyszę.

Ultimate Quik Detailer – 64,99 – dla efektu kaczki po woskowaniu a potem przez 2-3mies po każdym myciu

A czemu przez 2-3 miesiące ?

NXT Generation Glass Cleaner – 49,99 – dla efektu kaczki na szybach

Ale się uparłeś na tą "kaczkę" - ten efekt to nie tylko dzięki NXT GC.

1.Czy NXT Generation Glass Cleaner musze używać też wewnątrz czy tu już wystarczy zwykły środek kuchenny do szyb?

To środek do szyb bez różnicy czy czyścisz zewnętrzną czy wewnętrzną stronę.

2.Czym nakładać Generation Glass Cleaner – mikrofibrą?

Tego się niczym nie nakłada - jest rozpylacz, którym psikasz na szybę i mikrofibrą wycierasz.

3. Czym wcierać Quick Detailer – mikrofibrą?

Tak i nie wcierać, ale bardziej przecierasz ręcznikiem złożonym 2-3 razy, odwracasz i wycierasz do sucha.

4. NXT Tech Wax – to rozumiem delikatnie wcieram w lakier – cienką warstwę i czekam 10-15 min , potem pucuję Mikrofibra? Czynność powtarzam w razie potrzeby ?

Było to wałkowane wiele razy, a w pierwszym poście jest nawet link do informacji.

5.Czy LEather Cleaner & Conditioner mogę nakładać Soft foam aplicatorem I czy musze przed tym zabiegiem przetrzeć skórę np. wilgotną ściereczką z samą wodą??

Dobrze jest wyczyścić skórę przed aplikowaniem tego np. QUIK OUT z użyciem Soft Buff Terry Towels.

Potem bierzesz taki ręcznik SBTT, nakładasz na niego małą ilość produktu i przecierasz powierzchnię. Oddzielnym ręcznikiem wycierasz to miejsce i tak całość. Należy pamiętać, aby nie przesadzić z produktem i użyć go za dużo.

6. Który środek w sprayu wybrac do czyszczenia kokpitu , widzę 3 w cenie 49,99 i nie wiem który najlepszy – zaznaczę że audi nie ma ordynarnych plastików a dość miękkie tworzywa.

Zależy jaki efekt końcowy chcesz uzyskać: połysk, mat, coś pośredniego.

7. Jestem z Wawy a widzę że firma ma tu swoje punkty sprzedaży – czy mogę u nich zamawiać ze zniżką i odebrać albo chociaż zamówić on-line a odebrać osobiście??

Nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można prosić o odpowiedź do mojego pytania odnośnie UC?

To pytanie powinno być skierowane bezpośrednio do sprzedających w sklepie Meguiarsa :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego oczekuję:

Wydłużenia czasu kiedy samochód pozostaje czysty – mniejszego przywierania brudu i łatwiejszego jego usuwania

Efektu kaczki – woda spływa po lakierze nie pozostawiając zacieków

Nie chcę uwydatniać jescze mocniej lakieru – to co jest mi wystarczy

Nei chcę się z tym cackac za mocno więc produkty All In one wskazane

Dziwne oczekiwania tym bardziej jeżeli nie chcesz się cackać - może być problem np. z efektem odpychania wody więc jakby Twoje wymagania poniekąd wykluczają się nawzajem.

Myśłałem że można bez wydawania >600zł zrobic coś przyzwoitego zważywszy ze stan lakieru jak napisałem jest bdb a ja chcialem go po prostu zabezpieczyć.

Kasa to ok. 250-300zł max !

Za te pieniądze możesz nie uzyskać dobrego efektu - trzeba zrobić glinkowanie lakieru, delikatne usunięcie mikrorysek, a dopiero potem nakładać wosk. Uważam osobiście, że nakładanie wosku na zanieczyszczony lakier to jak jedzenie cukierków przez folię.

Zatem albo opcja kilku warstw tzn glinkowanie potem polerki itp albo nie warto się zabierać?

Chciał bym zakupić:

NXT Generation Tech Wax 2.0 – 114,99 – polerka I wosk w jednym, opcja minimum co 2-3 mies

Polerka i wosk w jednym ? Przyznam szczerze, że pierwsze słyszę.

Twoja wypoeiwdź z tego watku na 5 stronie 07 Kwiecień 2007, 20:28

Ultimate Quik Detailer – 64,99 – dla efektu kaczki po woskowaniu a potem przez 2-3mies po każdym myciu

A czemu przez 2-3 miesiące ?

Chodziło mi o to że co 2-3 mies gruntowna polerka a Ultimate Quik Detailer np co 2 tyg po kazdym myciu

NXT Generation Glass Cleaner – 49,99 – dla efektu kaczki na szybach

Ale się uparłeś na tą "kaczkę" - ten efekt to nie tylko dzięki NXT GC.

A dzięki czemu ?

1.Czy NXT Generation Glass Cleaner musze używać też wewnątrz czy tu już wystarczy zwykły środek kuchenny do szyb?

To środek do szyb bez różnicy czy czyścisz zewnętrzną czy wewnętrzną stronę.

zatem wewnetrzna może pozostac po prostu czysta

2.Czym nakładać Generation Glass Cleaner – mikrofibrą?

Tego się niczym nie nakłada - jest rozpylacz, którym psikasz na szybę i mikrofibrą wycierasz.

Czym wycieram - pewnie mikrofibra

3. Czym wcierać Quick Detailer – mikrofibrą?

Tak i nie wcierać, ale bardziej przecierasz ręcznikiem złożonym 2-3 razy, odwracasz i wycierasz do sucha.

Ok kumam

4. NXT Tech Wax – to rozumiem delikatnie wcieram w lakier – cienką warstwę i czekam 10-15 min , potem pucuję Mikrofibra? Czynność powtarzam w razie potrzeby ?

Było to wałkowane wiele razy, a w pierwszym poście jest nawet link do informacji.

ok znalazlem - powtarzac można aż do skutku - byle cienkie warstwy

5.Czy LEather Cleaner & Conditioner mogę nakładać Soft foam aplicatorem I czy musze przed tym zabiegiem przetrzeć skórę np. wilgotną ściereczką z samą wodą??

Dobrze jest wyczyścić skórę przed aplikowaniem tego np. QUIK OUT z użyciem Soft Buff Terry Towels.

Potem bierzesz taki ręcznik SBTT, nakładasz na niego małą ilość produktu i przecierasz powierzchnię. Oddzielnym ręcznikiem wycierasz to miejsce i tak całość. Należy pamiętać, aby nie przesadzić z produktem i użyć go za dużo.

Do tej pory słyszalem ze czyszczenie skory może sie dobywac po prostu wodą i mikrofibrą - stosuje tak na meblach w domu i jest od lat super.

6. Który środek w sprayu wybrac do czyszczenia kokpitu , widzę 3 w cenie 49,99 i nie wiem który najlepszy – zaznaczę że audi nie ma ordynarnych plastików a dość miękkie tworzywa.

Zależy jaki efekt końcowy chcesz uzyskać: połysk, mat, coś pośredniego.

Mat

7. Jestem z Wawy a widzę że firma ma tu swoje punkty sprzedaży – czy mogę u nich zamawiać ze zniżką i odebrać albo chociaż zamówić on-line a odebrać osobiście??

Nie można.

Szkoda - to podwyższa koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśłałem że można bez wydawania >600zł zrobic coś przyzwoitego zważywszy ze stan lakieru jak napisałem jest bdb a ja chcialem go po prostu zabezpieczyć.

Przecież napisałeś, że 300 zł max więc jak w końcu jest: do 300 zł czy do 600 zł, bo jak to drugie to zdecydowanie można zrobić sporo w aucie :wink4:

Zatem albo opcja kilku warstw tzn glinkowanie potem polerki itp albo nie warto się zabierać?

Może nie to, że nie warto się zabierać, ale wiem z własnego doświadczenia, że jak nie oczyścisz dobrze lakieru z różnego rodzaju osadów z ulicy, drzew itp. to np przy nakładaniu wosku niektóre plamki się rozmazują i powstaje mały problem, bo trzeba się trochę pomęczyć - po prostu nakładać wosk powinniśmy, w tej "optymalnej wersji", na oczyszczoną powierzchnię.

Twoja wypoeiwdź z tego watku na 5 stronie 07 Kwiecień 2007, 20:28

Przyjrzyj się dobrze czy to na pewno ja napisałem, bo ja zacząłem w tym wątku pisać od 12 strony, a na 5 stronie nie ma żadnego mojego posta - napisał to screw, ale przyznam, że ta informacja jest dla mnie obca.

Chodziło mi o to że co 2-3 mies gruntowna polerka a Ultimate Quik Detailer np co 2 tyg po kazdym myciu

Gruntowna polerka to duże stwierdzenie jak dla mnie więc może niektóre zwroty odbieram od bardziej profesjonalnej strony autodetailingu.

Oczyszcza się/przygotowuje lakier w zależności od jego stanu czyli ubrudzenia. Bada się to najczęściej wzrokiem i poprzez dotyk.

Nie jest powiedziane, że musisz robić polerkę co 2-3 miesiące. Równie dobrze, możesz zrobić to raz w roku, a glinkowanie np co kilka miesięcy - wszystko zależy od stanu lakieru oraz gdzie i jak jest eksploatowane auto. Wiadomo, że jeżeli auto spędza większość czasu w garażu to ubrudzenie lakieru będzie mniejsze, ale jak ktoś trzyma auto pod drzewem to na pewno będzie to musiał robić częściej.

A dzięki czemu ?

Osobiście po czyszczeniu szyb i odczekaniu pewnego czasu przecierając lakier UQD przecieram przy okazji szyby nawet czasami nie psikając na nie tylko wykorzystując to, że mikrofibra jest wilgotna od przecierania lakieru. To wystarczy aby krople zupełnie nie przyklejały się do szyb.

Zatem wewnetrzna może pozostac po prostu czysta

Wyczyść szyby z każdej strony i nie martw się, że GC zabraknie - tylko jak psikasz na szybę to nie lej tego tyle, że aż spływa - ja psikam przeważnie 2 razy na szybę (boczne) wykonując przy tym ruchy poziome - czyli 1 psiknięcie na 1 ruch poziomy przez całą szybę.

Pamiętaj, że w autodetailingu nie zawsze czym więcej środka tym lepiej - tutaj trzeba każdy produkt odpowiednio dozować.

Czym wycieram - pewnie mikrofibra

Dokładnie tak. Wycierasz mikrofibrą i odwracasz na drugą stronę i znowu przecierasz.

Ja mam lepszy sposób, bo wycieram mikrofibrą dwustronnie, robię tak wszystkie szyby, a potem biorę Ultimate Wipe i przeglądam każdą szybę i jeżeli widać jakieś niedociągnięcia to lekko je wycieram na sucho - czasami zostają smużki i plamki i to wszystko usuwam. Po takim procesie szyba jest idealnie czysta.

ok znalazlem - powtarzac można aż do skutku - byle cienkie warstwy

Zobacz test palca i wszystko będzie jasne.

Do tej pory słyszalem ze czyszczenie skory może sie dobywac po prostu wodą i mikrofibrą - stosuje tak na meblach w domu i jest od lat super.

Wybór należy do Ciebie - uważam, że wodą nie wyczyścisz dobrze brudu.

Poza tym nie porównuj skóry w aucie ze skórą w domu - w domu nie ma pyłu z dróg, kurzu, nie siadasz nie do końca mając czyste spodnie, dotykasz rękoma (nie zawsze czystymi), a poza tym więcej siedzisz na skórze w aucie niż w domu, a wtedy to się niszczy i brudzi dużo szybciej.

W aucie zawsze siedzenia będą dużo bardziej brudniejsze i trzeba to dobrze odczyścić, bo tak samo jak z woskiem - na brudny lakier się nie kładzie, tak samo tutaj - impregnacja brudnej lub niedoczyszczonej skóry też nie ma sensu.

Może to wszystko dziwnie brzmi, ale ja wychodzę z założenia, że jak coś robić to robić to dobrze, a nie na odwal i szybko.

Mat

Polecam Natural Shine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyćwiczona cierpliwośc nawet do takich upierdliwców jak ja:)

Resumując - mam niestety te 300zł i nie wydłubię więcej niestety, wiem już że na pewno na pełen cykl z różnymi preparatami nie mogę sobie pozwolić więc pewnie na razie bedę musiał odpuścić - lepiej zrobić porządnie a nie na odwal tym bardziej ze 2 środkami nie załatwię wszystkiego.

Chyba pozostanie mi Turtle wax albo Formuła1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyćwiczona cierpliwośc nawet do takich upierdliwców jak ja:)

Lubię ten temat więc mogę o nim pisać godzinami :kox:

Resumując - mam niestety te 300zł i nie wydłubię więcej niestety, wiem już że na pewno na pełen cykl z różnymi preparatami nie mogę sobie pozwolić więc pewnie na razie bedę musiał odpuścić - lepiej zrobić porządnie a nie na odwal tym bardziej ze 2 środkami nie załatwię wszystkiego.

Może i dobre podejście, ale trochę szkoda nie przygotować auta na lato :wink4:

Teraz na pewno możesz sobie kupić i zrobić ładnie wnętrze, a jak odłożysz sobie trochę to kupisz kosmetyki żeby zrobić lakier - to chyba najsensowniejsze rozwiązanie.

Wg mnie zestaw dla Ciebie byłby taki:

Smooth Surface Clay Kit

SwitlX

Deep Crystal Step 2 Polish

NXT 2.0

Ultimate Quik Detailer

NXT Glass Cleaner

Natural Shine

Gold Class Leather Cleaner & Conditioner

Quik Out

Soft Foam Applicator Pad x2

Soft Buff Terry Towels x2

Supreme Shine Microfiber (3-pack)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przeglądnąłem cały temat i nie mogę znaleźć odpowiedzi czym czyścić chromowane elementy np relingi i ramki w okół szyb? Pisało że produktem NXT ale nigdzie nie moge go znaleźć, może znacie inne preparaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przeglądnąłem cały temat i nie mogę znaleźć odpowiedzi czym czyścić chromowane elementy np relingi i ramki w okół szyb? Pisało że produktem NXT ale nigdzie nie moge go znaleźć, może znacie inne preparaty?

Polecam Hot Rims Mag and Aluminum Polish lub Hot Rims Chrome Polish.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie z innej beczki, widziałem na stronce tą maszynkę do polerki, tyle że cena zabija :wallbash:, i szukam jakiegoś zamiennika, ile obrotów powinna mieć taka maszynka, żeby masakry z lakieru nie zrobić? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie z innej beczki, widziałem na stronce tą maszynkę do polerki, tyle że cena zabija :wallbash:, i szukam jakiegoś zamiennika, ile obrotów powinna mieć taka maszynka, żeby masakry z lakieru nie zrobić? :mysli:

Było już na ten temat w tym wątku - przejrzyj go i zobaczysz opinie o tańszych polerkach :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc ja proszę bdb cierpliwego człowieka o wyrozumiałość i cierpliwość

lakier mam czarną perłe i swieci sie bdb ale mam odpryski które będą zamalowane i spotykane często zarysowania na clarze i po myjni

proszę o podanie mi co wejdzie w skład pomijąjąc jakieś nie potrzebne rzeczy

w skład poprawy lekieru aby było dobrze a nie koniecznie hardcorowo + glinka

czyli:

-

-

-

-

-

głównie do urtwalenia waloru plastiku w środku i tapicerki typowej dla po lifta

jeśli chodzi o tapicerke to do wyczyszczenia i utrwalenia efektu

i proszę nie bić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...