Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

... warto inwestować w tego GC Rain Cleaner, przewinął sie tamat, ale po filmiku Vario mam mieszane odczucia :mysli:

Nie wiem , nie stosowałem :wink4:

Co do niewidzialnej wycieraczki ja stosuję http://allegro.pl/niewidzialna-wycieraczka-100ml-polski-hit-2011-i1824301307.html , mi wystarcza i tak cudów się nie spodziewałem , tym bardziej za te pieniądze :wink4: Tu znajdziesz coś niecoś o tym produkcie http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=4366&postdays=0&postorder=asc&start=0

B.dobre opinie zbiera "Gtechniq" i "RainX" ale niestety nie testowałem ( jeszcze ) :wink4:

ostatnia sprawa, co lepsze

MEGUIARS SUPREME SHINE PROTECTANT

czy

MEGUIARS ULTIMATE PROTECTANT TRIGGER

:mysli:

warto dołożyć to 15zł, czy efekt po supreme shine, bedzie zadowalający :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

co do Rain Clear to pewnie zawaliłem aplikację a nie przygotowanie szyby, może jutro na nowo powtórzę jutro aplikację i nakręcę nowy test jak się będzie spisywało, kiedyś używałem niewidzialną wycieraczkę w spray'u z AutoLand'u ale trwałość mierna więc żona kabię prysznicową tym teraz traktuje i efekt jest lepszy niż na szybie samochodowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Rain Clear to pewnie zawaliłem aplikację a nie przygotowanie szyby, może jutro na nowo powtórzę jutro aplikację i nakręcę nowy test jak się będzie spisywało, kiedyś używałem niewidzialną wycieraczkę w spray'u z AutoLand'u ale trwałość mierna więc żona kabię prysznicową tym teraz traktuje i efekt jest lepszy niż na szybie samochodowej

Vario to podrzuć filmik jak już zaaplikujesz, bo stoję przed dylematem czy brać to ustrojstwo czy nie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... warto inwestować w tego GC Rain Cleaner, przewinął sie tamat, ale po filmiku Vario mam mieszane odczucia :mysli:

Nie wiem , nie stosowałem :wink4:

Co do niewidzialnej wycieraczki ja stosuję http://allegro.pl/niewidzialna-wycieraczka-100ml-polski-hit-2011-i1824301307.html , mi wystarcza i tak cudów się nie spodziewałem , tym bardziej za te pieniądze :wink4: Tu znajdziesz coś niecoś o tym produkcie http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=4366&postdays=0&postorder=asc&start=0

B.dobre opinie zbiera "Gtechniq" i "RainX" ale niestety nie testowałem ( jeszcze ) :wink4:

ostatnia sprawa, co lepsze

MEGUIARS SUPREME SHINE PROTECTANT

czy

MEGUIARS ULTIMATE PROTECTANT TRIGGER

:mysli:

warto dołożyć to 15zł, czy efekt po supreme shine, bedzie zadowalający :mysli:

MEGUIARS SUPREME SHINE PROTECTANT tego nie miałem , co do "MEGUIARS ULTIMATE PROTECTANT" to jak najbardziej polecam :good: ( z tym , że ja stosowałem "MEGUIARS ULTIMATE PROTECTANT" w takiej postaci http://showcarshine.pl/3-pielegnacja-tworzyw-zewnetrznych/269-meguiars-ultimate-protectant-do-wewnatrz-i-na-zewnatrz-gratis-mikrofibra.html ) :wink4: ... bardzo fajny efekt , ale niestety można go stosować tylko wew. daje "CG Natural Shine Dressing" http://showcarshine.pl/387-chemical-guys-natural-shine-dressing-473ml-naturalny-efekt-gratis-mikrofibra.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glass Science to firma która wprowadziła na rynek ew. wymyśliła Rain-X'a więc na wtopę produktu raczej nie wierzę, miałem brać Rain-X ale zabrakło na polskim rynku

następnym razem wysmaruję szybę masłem i będzie :kox: najtańszy super środek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... żona kabię prysznicową tym teraz traktuje i efekt jest lepszy niż na szybie samochodowej

Czasami ( może się to wydawać śmieszne ) ale niektóre produkty trzymają dużo lepiej/dłużej na nie jakoś super przygotowanej powierzchni tylko "normalnie" wyczyszczonej jakimś zwykłym płynem ... a czemu , tego nie wiem :dontknow::mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten cytat z Kosmetykaaut.pl utwierdził mnie w decyzji :gwizdanie:

Jako założyciel tematu chciałem podsumować moją przygodę z 476s. Wosk nałożony w listopadzie po 4 miesiącach zimy , kilku tonach soli na ulicach, cholera wie po ilu kilogramach śniegu, przejechanych 8000km kilkunastu myciach w tym ostatnio częstym dręczeniem aktywną pianą trzyma się, odpycha wodę i kropelkuje jakby był wczoraj położony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następnym razem wysmaruję szybę masłem i będzie :kox: najtańszy super środek :)

Śmiało można woskiem lub QD ( nietrwały ) przelecieć , tym bardziej jeżeli chodzi o boczne szyby :wink4:

[br]Dopisany: 15 Październik 2011, 01:07_________________________________________________

ten cytat z Kosmetykaaut.pl utwierdził mnie w decyzji :gwizdanie:

Jako założyciel tematu chciałem podsumować moją przygodę z 476s. Wosk nałożony w listopadzie po 4 miesiącach zimy , kilku tonach soli na ulicach, cholera wie po ilu kilogramach śniegu, przejechanych 8000km kilkunastu myciach w tym ostatnio częstym dręczeniem aktywną pianą trzyma się, odpycha wodę i kropelkuje jakby był wczoraj położony.

Nic dodać , nic ująć :wink4::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następnym razem wysmaruję szybę masłem i będzie :kox: najtańszy super środek :)

Śmiało można woskiem lub QD ( nietrwały ) przelecieć , tym bardziej jeżeli chodzi o boczne szyby :wink4:

[br]Dopisany: 15 Październik 2011, 01:07_________________________________________________

ten cytat z Kosmetykaaut.pl utwierdził mnie w decyzji :gwizdanie:

Jako założyciel tematu chciałem podsumować moją przygodę z 476s. Wosk nałożony w listopadzie po 4 miesiącach zimy , kilku tonach soli na ulicach, cholera wie po ilu kilogramach śniegu, przejechanych 8000km kilkunastu myciach w tym ostatnio częstym dręczeniem aktywną pianą trzyma się, odpycha wodę i kropelkuje jakby był wczoraj położony.

Nic dodać , nic ująć :wink4::good:

no i chyba oleje ten Rain Cleaner, i na szybki rzucę Dodo Purple Haze Pro :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robert, pod prysznicem też zastosowałem Auto Glym Car Glass Polish :) generalnie roczna kabina wygląda jak prawie nowa, na baterie poszło GlipTone Chrome Magic + RimWax od SmartWax, zero kamienia i wystarczy wytrzeć microfibrą i się lśni jak amerykański chrom, aplikowałem w grudniu 2010, HD Surfex też mam w domu i jest genialny na blachy z piekarnika, szczególnie te po frytkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przedniej nie testowałem :wink4: Boczne i tylna jak najbardziej :good:

no to ja stestuje na przedniej :wink4:, zobaczymy co wyjdzie, w razie W, IPA jest w pogotowiu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QD Megsa na bocznych stosowałem, na elektrycznych gorzej jest ale na tylnych nie otwieranych trzyma się już z 6 miesięcy

teraz zima idzie to sie szybek tak często otwierać nie bedzie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Rain Clear'a nie miałem jeszcze okazji jeździć podczas ulewy, ale już przy delikatnym deszczu woda na szybach zachowuje się zdecydowanie inaczej. Ruch wycieraczkami i ta woda, którą zebrały szybko odpływa z szyby, to samo podczas ulewy na postoju - spływa jak z kaczki :)

jeśli trafię na jakąś ulewę, postaram się coś nagrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robert, pod prysznicem też zastosowałem Auto Glym Car Glass Polish :) generalnie roczna kabina wygląda jak prawie nowa, na baterie poszło GlipTone Chrome Magic + RimWax od SmartWax, zero kamienia i wystarczy wytrzeć microfibrą i się lśni jak amerykański chrom, aplikowałem w grudniu 2010, HD Surfex też mam w domu i jest genialny na blachy z piekarnika, szczególnie te po frytkach :)

Też różne specyfiki z mojej kolekcji stosuję dla różnych "potrzeb domowych" i spisują się znakomicie , szczególnie połowica jest zadowolona :naughty::good::wink4:

PS.Jak to przeczyta ktoś kto myje auto raz na miesiąc wycierając auto prześcieradłem , stosując szampon do włosów lub "Ludwik" to stwierdzi , że mamy :kox:

:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany krótkie pytanko jaki wosk Dodo Juice jest najlepszy? Mam juz 2 woski megsa NXT 2.0 i #16 ale chce spróbować czegoś od Dodo Juice. Chodzi mi o wosk który szybko się nakłada i łatwo poleruje coś w stylu NXT 2.0

Czekam na podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś Dodo który jest uniwersalny bo całe życie srebrnym autem nie będę jeździł a wiadomo jak woski sie szybko zużywają.

Na Shinearamie własnie są małe puszeczki 30ml:

- Dodo Juice Purple Haze Pro Carnauba Soft Wax - to chyba cos nowego bo jest droższy od pozostałych :)

- Dodo Juice Banana Armour (Hard Wax)

- Dodo Juice Blue Velvet (Hard Wax)

- Dodo Juice Diamond White (Hard Wax)

- Dodo Juice Hard Candy (Hard Wax)

- Dodo Juice Light Fantastic (Soft Wax)

- Dodo Juice Orange Crush (Soft Wax)

- Dodo Juice Purple Haze (Soft Wax)

- Dodo Juice Rainforest Rub (Soft Wax)

Wybór jest duży a czym tak naprawdę one się różnią oprócz zapachu?? no i jaka jest różnica między Soft a Hard?? w zastosowaniu rzecz jasna :)

Tak więc proszę o małą pomoc. Na ile wystarczy to 30 ml?? na jedno woskowanie czy na więcej?? Bo jeśli na jedno albo 2 razy to zabiorę ten co poleciłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...