Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciełbym zabezpieczyć lakier przed zimą i wynagrodzić autku pracowity sezon. Moja A4 ma kolor czarny akryl. Na dachu mam jedną długą rysę, na zderzaku obtarcie, oraz przy nadkolach z przodu pozostałości po lakierowaniu - takie biała mgiełkę. Ponadto mam delikatne ryski na całym lakierze powstałe po myciu auta. Jak doprowadzić autko do stanu salonowego. Czego użyć? Mam zamiar na tą operację wydać max 500 zł.

Pozdrawiam,

Za ~ 300 zł kupisz najprostszy ( godny uwagi ) zestaw do polerowania , dla "amatora" na początku zabawy wystarczy , maszynka z allegro 100-120 zł ( możesz skusić się na Silverline z "Amazon.co.uk" ~ 180/200 zł ) , kpl padów flexipads ( tylko dużych niestety ) ~ 70 zł , Backing Plate ( tarcza mocująca pady ) ~ 60 zł , do tego 250 ml Menzerna FG500 ( ~ 40 zł ) i FF3000 ( ~ 40 zł ) , jakieś mikrofibry , IPA , wosk np. Collinite 476S i będzie gut na początek ... z czasem zestawik możesz uzupełniać bardziej "fachowym" sprzętem ( mikrofibry , woski , cleanery , szampony , dresingi , mniejsze pady , konkretniejsza maszyna polerska itp. ... )

Powodzenia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

chciełbym zabezpieczyć lakier przed zimą i wynagrodzić autku pracowity sezon. Moja A4 ma kolor czarny akryl. Na dachu mam jedną długą rysę, na zderzaku obtarcie, oraz przy nadkolach z przodu pozostałości po lakierowaniu - takie biała mgiełkę. Ponadto mam delikatne ryski na całym lakierze powstałe po myciu auta. Jak doprowadzić autko do stanu salonowego. Czego użyć? Mam zamiar na tą operację wydać max 500 zł.

Pozdrawiam,

Za ~ 300 zł kupisz najprostszy ( godny uwagi ) zestaw do polerowania , dla "amatora" na początku zabawy wystarczy , maszynka z allegro 100-120 zł ( możesz skusić się na Silverline z "Amazon.co.uk" ~ 180/200 zł ) , kpl padów flexipads ( tylko dużych niestety ) ~ 70 zł , Backing Plate ( tarcza mocująca pady ) ~ 60 zł , do tego 250 ml Menzerna FG500 ( ~ 40 zł ) i FF3000 ( ~ 40 zł ) , jakieś mikrofibry , IPA , wosk np. Collinite 476S i będzie gut na początek ... z czasem zestawik możesz uzupełniać bardziej "fachowym" sprzętem ( mikrofibry , woski , cleanery , szampony , dresingi , mniejsze pady , konkretniejsza maszyna polerska itp. ... )

Powodzenia :good:

orientujecie sie jak można zapłacić za tą maszynkę z Amazona? zwykły przelew? czy musi byc jakieś specjalne konto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientujecie sie jak można zapłacić za tą maszynkę z Amazona? zwykły przelew? czy musi byc jakieś specjalne konto?

tu powinieneś znaleźć odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie mam czarny lakier w Audi. Chcę się bardziej zagłębić w kosmetykę auta. Do tej pory używałem kosmetyków Sonaxa i Carvalet. Mam zamiar kupić polerkę Silverline'a i trochę kosmetyków na początek. Chciałbym wydać na kosmetyki około 400 zł. Chcę przygotować auto do zimy i zgubić kilka rys. Potrzebowałbym również manuala dotyczącego polerowania miękkich lakierów. Macie może dla mnie propozycję dotyczącą kosmetyków?

Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Potrzebowałbym również manuala dotyczącego polerowania miękkich lakierów ...

Co chcesz polerować z miękkim lakierem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje krótkiej porady. Niedługo pożyczam polerkę od kumpla i będę robił (pierwszy raz) korektę. Czy jest coś, jakaś podstawowa wiedza którą muszę mieć aby zacząć zabawę z tym ustrojstwem? Wszelkie porady, nawet najmniejsze mile widziane. Wiem to że należy obkleić taśmą NIElakierowane plastiki, uszczelki itp.

Wiem również że nie tak łatwo zniszczyć lakier bo trzeba by było trzymać polerkę w jednym miejscu przez dobre kilkanaście sekund.

Wiem również żeby nie zabierać się za polerowanie całego panelu na raz. Lepiej podzielić sobie na kilka części i zrobić systematycznie, ale dokładnie.

Poradźcie co jeszcze muszę wiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - w A3 odświeżałeś lampy?

Nie, nie dotykalem sie do lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno, nowym hardcorowcem jezeli chodzi o szybe czolowa i zywotnosc jest Gtechniq G1 ClearVision Smart Glass. Wszedzie o tym pisza, od Polski, po Norwegie, Szwecje i UK. Sam nie testowalem jeszcze ale ludzie np z wawy ze Swissvax mowia o zywotnosci 2 lata! Pytanie tylko przy jakich przebiegach itp itd..

http://poland.gtechniq.com/sklep/3s-dla-samochodow/powloki-zewnetrzne/g1-clearvision-smart-glass/

Przed zastosowaniem polecam przeczytać instrukcję jak nakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Potrzebowałbym również manuala dotyczącego polerowania miękkich lakierów ...

Co chcesz polerować z miękkim lakierem ???

Moje auto :decayed: Mam czarny lakier, więc domyślam się, że jest miękki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Potrzebowałbym również manuala dotyczącego polerowania miękkich lakierów ...

Co chcesz polerować z miękkim lakierem ???

Moje auto :decayed: Mam czarny lakier, więc domyślam się, że jest miękki.

audi maja twardy lakier, tym samym czarny też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto :decayed: Mam czarny lakier, więc domyślam się, że jest miękki.

VAG mają jedne z twardszych lakierów ( zresztą jak większość niemieckich aut ) :wink4: i od koloru to nie zależy :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto :decayed: Mam czarny lakier, więc domyślam się, że jest miękki.

VAG mają jedne z twardszych lakierów ( zresztą jak większość niemieckich aut ) :wink4: i od koloru to nie zależy :cool1:

Oszukali mnie, banda decydentów! :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menzerna rulez, dzisiaj mały test i jestem w mega szoku, 500tka była jak by ktoś pytał, z lakieru robi lustro bez wysiłku

I tutaj duża jej przewaga nad pastami od 3M , po "Fast Gloss 500" spokojnie wystarczy tylko liznąć "Final Finish 3000" :good: ... poza tym 3M zawiera masę wypełniaczy szczególnie Fast Cut ( zielony korek - odpowiednik Menzerny FG )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szanowne grono mam taki problem ze na lakierze widac mi male koliste ryski bo czasami przed woskowaniem pastowalem pasta lekko scierna firmy autoland i na to wosk Meguiars niestety nie moge go znalezc w internecie zeby dac pelna nazwe ale taka butelka fioletowa z taka gabka :) No i jak juz nawoskuje moja niunie to dalej widac te koliste ryski po tej pascie ... Moje pytanie czy ktos moze mi pomoc podajac jakas paste albo wosk ktory mi to zakryje z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jak mówisz ryski są drobne to może warto przelecieć auto Meguiar's SwirlX :wink4:

Wosk jeśli Megs'a w fioletowej butelce to może NXT 2.0 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...