Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

rozstawię namiot albo wjadę do komory lakierniczej w pracy[br]Dopisany: 01 Wrzesień 2011, 12:04_________________________________________________Aydaho dedykacja dla Ciebie, zgadnij kto to?

4689e3f84a0b47cd.jpg

mam nawet zdjęcie z nim przy jego celi :evil:

testy maszyny przesunęły się na jutro, może jakieś foto-story zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie czym wyczyścić skórę- jużkiedyś pytałem ale tem wątek jest tak rozwojowy że nie mogę znaleść odpowiedzi :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto Glym i Megs ma fajne środki, podpytaj Makkiego jak by co[br]Dopisany: 02 Wrzesień 2011, 14:24_________________________________________________wstawiam fotki po zapoznaniu się z możliwościami Makity 9227, środki Meguiars Ultimate Compound + wosk DoDo Juice Orange Blast, pady FlexiPads aplikujący + wykańczający, ideał to nie jest ale jak na pierwszą robotę to efekt :kox: niestety zdrowie nie pozwala na grubszą robotę chwilowo

7d8c3c221e28f1ee.jpg

c506c836d24c44d4.jpg

9cd0a2a92433d917.jpg

3ad3f012c9a35383.jpg

d99f563792ddad9f.jpg

c26aad15de56e27c.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=LKxnvFwmRT0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czym wyczyścić skórę- jużkiedyś pytałem ale tem wątek jest tak rozwojowy że nie mogę znaleść odpowiedzi :rolleyes:

Jak ze wszystkim w kosmetyce samochodowej to i tutaj srodkow jest sporo. Testowalem tego troche i uwazam ze godne polecenia sa:

-Autoglym Leather Cleaner i Care Balm

-Chemical Guys Leather Cleaner i Leather Conditioner

-Gliptone ma rozne zestawy takze

-Scholl Spam + Scholl Skin

-Swissvax Leather Cleaner lub Leather Cleaner Forte, Leather Milk

Troche tego jest :)

Szczoteczka do skory, biala fibra lub delikatny reczniczek i jazda..

Do tego polecam takze wosk Elephant Leder Preserver np z Lederzentrum.pl.

Do ekstremalnych przypadkow mozna uzywac specjalna benzyne do skor, sprawdza sie np taka jak do zapalniczek :)

Vario: gratuluje Makity. Super sprzet ale jak dla mnie troche za ciezki. Pocwiczysz sobie bicepsy.. Za to twardych lakierow i zmasakrowanych Makita potrzebuje np 1-2 przejazdy a Flex lub Festool 4-5. Moj dobry znajomy zrobil okolo 120 aut Makita i nadal wszystko cacy. Szczotek nawet nie wymienial jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makki, trochę waży ale w pewnym sensie to zaleta tej maszyny, mięsnie się trochę wyrobią :) muszę tylko obczaić prędkości co by lakieru nie skrzywdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FlexiPads biały do aplikacji i żółty finish, fi 80 na początek, 125 miałem inny, jakiś Condor ale shit na maxa, sam pył, Flexi jest :good:[br]Dopisany: 02 Wrzesień 2011, 21:08_________________________________________________foty kiepskie bo Iphone się gubił z ostrością i światłem , element który zrobiłem z daleka wygląda jak świeżo malowany :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takich kilka pytań...

1. Stosuję UC

2. Myję auto (?)

3. IPA

4. Myję auto (?)

5. Cleaner

6. Myję auto (?)

7. Wosk.

Czy między tymi etapami muszę myć/płukać samochód czy mogę bezpośrednio przechodzić dalej bez lania wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takich kilka pytań...

1. Stosuję UC

2. Myję auto (?)

3. IPA

4. Myję auto (?)

5. Cleaner

6. Myję auto (?)

7. Wosk.

Czy między tymi etapami muszę myć/płukać samochód czy mogę bezpośrednio przechodzić dalej bez lania wody?

Tylko przed UC umyj auto , później już nie musisz ( nie zapomnij o glince ) :wink4: [br]Dopisany: 02 Wrzesień 2011, 21:30_________________________________________________

Mniejsza średnica padów do mniejszych powierzchni , np. tylna klapa w avancie , słupki , zderzaki itp. ... większa średnica do dużych powierzchni , np. maska , dach , drzwi itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takich kilka pytań...

1. Stosuję UC

2. Myję auto (?)

3. IPA

4. Myję auto (?)

5. Cleaner

6. Myję auto (?)

7. Wosk.

Czy między tymi etapami muszę myć/płukać samochód czy mogę bezpośrednio przechodzić dalej bez lania wody?

Tylko przed UC umyj auto , później już nie musisz ( nie zapomnij o glince ) :wink4:

Dzisiaj miałem pierwszą przygodę z glinką i nie wiedziałem że aż tak robi robotę! Zawsze miałem wrażenie że po umyciu auta szamponem już było czyste. A dzisiaj wyglinkowałem drzwi kierowcy i przejechałem palcami dla porównania z drzwiami tylnymi i aż zdębiałem z wrażenia. Lakier od tylnych drzwi (delikatnie) chropowaty a przednie- jak szkło. :slina:

Masakra :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem pierwszą przygodę z glinką i nie wiedziałem że aż tak robi robotę! Zawsze miałem wrażenie że po umyciu auta szamponem już było czyste. A dzisiaj wyglinkowałem drzwi kierowcy i przejechałem palcami dla porównania z drzwiami tylnymi i aż zdębiałem z wrażenia. Lakier od tylnych drzwi (delikatnie) chropowaty a przednie- jak szkło. :slina:

Masakra :decayed:

I o to w tym wynalazku chodzi :good::wink4: Sprawdź na powierzchniach poziomych ( oczywiście nie tylko :przebiegly: ) np. na dachu jaka będzie różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam i 80 i 135 mm dokładnie te z linka

Do tych padów dokup sobie kiedyś jeszcze Menzernę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walcze z czarnym Lexusem. :wallbash: Dzisiaj bylo odswierzenie przednich lamp i proby roznych past i padow. Jak narazie wyglada na to ze micro-swirls'ow bedzie cala masa :wallbash:

Wszystko rysuje (micro-swirls'y) ten lakier i teraz juz wiem dlaczego koledzy wspolczuli mi tego auta od samego poczatku :(

Lakiery VAGow jednak rulez :)

Jak skoncze caly projekt to bedzie jakas wieksza relacja Show&Shine :naughty:

Kilka zdjec z dzisiaj :>

Lampy przed korekta:

4d5c9a322639f9d8.jpg

c591759707ceddc0.jpg

7d494331b52afb9e.jpg

2325a8d2af55de63.jpg

Po:

632254112af039c4.jpg

9d5bc9983eed2d65.jpg

cb304095c4ebcab1.jpg

I lakierek :sick3: Holos&swirls heaven:

84def8001db87fd1.jpg

4a6a87add52d489b.jpg

Po 1-step Scholl S3 Gold Edt na pomaranczowym padzie Scholla.

cb6779bee61dd0c5.jpg

CDN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Koledzy pomóżcie mi wybrać produkt.

Nie chcę robić polerki za pomocą wiertarki czy innych wynalazków, chciałbym jakiś środek żeby można go było łatwo nałożyć ręcznie i ma pokryć niewielkie ryski. Chciałbym coś koloryzującego (kolor czarny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Koledzy pomóżcie mi wybrać produkt.

Nie chcę robić polerki za pomocą wiertarki czy innych wynalazków, chciałbym jakiś środek żeby można go było łatwo nałożyć ręcznie i ma pokryć niewielkie ryski. Chciałbym coś koloryzującego (kolor czarny)

Nie lepiej zlikwidować rysy niż pokrywać? Przecież przejdzie jeden czy dwa deszcze i zmyje. A jak zlikwidujesz rysy to zlikwidujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...