Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Vario: Bede w Poznaniu jakos w poniedzialek. Jezeli Ci jakos pasuje sie spotkac w ciagu dnia to moge Ci odstapic dzialke Rain-X do przetestowania na szybe czolowa. Tylko najpierw proponuje glinke i jakis Glass Polish np AG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makki czy ten Rain.X z svissvax różni się czymś od tych z ebay (masz jakieś doświadczenie w tym temacie?):

http://cgi.ebay.de/Rain-X-Regenabweiser-RainX-200-ml-3-95-pro-100ml-/390167659644?pt=DE_Autoteile&hash=item5ad7ce047c#ht_974wt_1139

http://cgi.ebay.de/RAIN-X-REGENABWEISER-200ml-SCHEIBENWISCHER-/400151354438?pt=DE_Autoteile&hash=item5d2ae11c46#ht_500wt_922

200ml kosztuje mniej niż 100ml w PL :naughty:

no chyba że to podróby :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Makki_ niestety w poniedziałek lecę do Madrytu, sprawdź ten nowy środek Rain Clear i opisz coś to może się skuszę, glinka jest i Glass Polish też jest z AG

BTw jak długo będziesz w Poznaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.detailingsamochodowy.pl/

Bardzo w porządku Pan, zajmuje się sprzedażą meguiarsa na terenie Lublina, ceny takie same jak na stronie meguiarsa. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo? Cena taka sama jak najtańsze na allegro i nie płacisz za wysyłkę 18-stu plnów (będąc z Lublina) :tongue4:

O rabaty dla klubu nie pytałem, ale ta firma raczej sprzedażą wysyłkową się nie zajmuje, od tego jest oficjalny dystrybutor w Polsce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim kupię na ebay'u wolę w PL poszukać

http://www.swissvax.pl/index.php?id=12&tx_produkty_pi1[prod]=88

brak dostepności... tutaj masz podane 100ml za 42zł...

a na stronie sklepu nie ma 100ml w ogóle, jest 200ml za 70zł i jeszcze niedostępne.

tutaj jest najtaniej... łacznie 8 Euro z przesyłką do PL

http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=350444408922&ssPageName=ADME:X:RTQ:GB:1123

paypal przelicza na 39,08zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj pierwszy raz uzylem profeskonalnych kosmetykow, tzn szampon nxt, glinka i step 1, i musze przyznac ze jestem w szoku, mialem szampon zwykly za 10 zl, w porownaniu do tego to ... yy to nie ma co porownywac, rewelka, nie mowiac o glince, juz po szamponie i lince fura wyglada zupelnie inaczej, mam do was pytanko jak stosowac step 1, tzn po jakim czasie polerowac?? step 2 to wiem ze trzeba polerowac przed calkowitym wyschnieciem, a wosk nxt , jak z nim jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wosk nxt , jak z nim jest??

nakładasz cienką warstwę, po jakimś czasie (zależy od temperatury i wilgotności) robisz "test palca" i jeśli jest ok to polerujesz, nxt jest bardzo łatwy w aplikacji :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec dzisiaj zabralem sie za silnik,który nigdy nie był pewnie myty... ewentualnie opłukany wodą przeze mnie 2 razy.

No więc taki mamy syf:

dscn5563.jpg

dscn5559.jpg

dscn5560i.jpg

dscn5561.jpg

dscn5562w.jpg

Całą komorę spsikałem preparaten Tenzi SuperGreen - środek jest mega silny, niezdrowy itd... przy pryskaniu jak mgielka leci na twarz, to zaczyna po chwili palić... jakiś czas temu myłem nim felgi, bez rękawiczek - to doszło do tego, że przez tydzień musiałem ręce leczyć, bo mi tak wysuszło i popekały, że krew leciała

specjal1l.jpg

po kilku minutach poszedł w ruch najtanszy karcher jaki tylko był, wiec moc nie była zbyt duża, aby spenetrować dobrze cały brud, ale i tak środek mega daje rade, wiec dużo zeszło!

w dużej mierze słońce mi przeszkadzało swiecąc prosto na silnik, poniewaz nie widzialem brudu w roznych zakamarkach gdzies na dole, czy przy podłużnicach itd ,ale myśle, że jak bede mył silnik raz na 1-2 miesiące brud zejdzie w 99%.

plastiki, gumy itd zostały zabezpieczone produktem 303 Areospace

dscn5573a.jpg

Oto efekt - na żywo o wiele lepiej wygląda, jutro zrobie zdjęcia przy dziennym świetle, bo te przy sztucznym jakoś słabo efekt oddają.

dscn5572.jpg

dscn5570.jpg

dscn5567v.jpg

dscn5569c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plastiki potraktuj Engine Car Dressing z Megsa i będzie kosa

poki co kasy nie mam ;P ale nie wiem, czy akurat megsa bym wybrał... 303 mi wystarcza w zupełności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie michał, 303 to przecież też firmowy produkt a nie wszystko się musi świecić, wystarczy że wygląda jak nowe :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale nie wiem, czy akurat megsa bym wybrał... 303 mi wystarcza w zupełności

Bardzo dobry wybór :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam takie pytanko. Czym myć felgi które poprzednio zostały zabezpieczone woskiem do felg?

Czy np. Wheel Brightener nie usunie mi warstwy wosku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli samochód myjesz regularnie to wystarczy woda z szamponem. Po to między innymi nakłada się wosk na felgi aby łatwiej je było myć i brud się nie przyczepiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam takie pytanko. Czym myć felgi które poprzednio zostały zabezpieczone woskiem do felg?

Czy np. Wheel Brightener nie usunie mi warstwy wosku ?

a co to za wosk?

Wiekszosc typowych plynow do felg zabije zabezbieczenie.

Jezeli czesto myjesz to mozesz najpierw uzyc apc surfex hd 1:30 na cale kola lacznie z gumami. Czekasz 5-7 min plukasz i pozniej woda z szamponem jak do karoserii.

Ja uzywam SV autobahn i myjac kola apc nakladam tylko na gumy. felgi pokrywam mieszanka z pianownicy jak cale auto, pozniej pedzelek i rekawica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...