Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Zestaw CB radio Lafayette + ???


Deko

Rekomendowane odpowiedzi

weź floridę, fajna antena

używam floridy na audi lub jak potrzebuję lepszego zasięgu bo jedziemy gdzieś na kilka aut i się zaczynamy ostro gubić to alana 9 plus na podstawce magnetycznej 12~

radia nie znam zobacz na fora CB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej w tej cenie kupic sprawdzonego UNIDEN 520 albo troszke droższego johnnego II?

tego co pokazałes nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też polecam Ubota ... śmigam już z 3 ( 1x 510, 2x 520XL ) i wg mnie w tej kasie bardzo dobre radio..

Ewentualnie sprawdzone konstrukcje typu Alan 48 , czy lekko używany Johny II z poprawionym ASC w Sinadzie..

Miałem kilka anten i ... jeśli nie zależy Ci na mega osiągach to Florida do normalnej komunikacji wystarczy. Jej minusem jest... to, że jest głośna. Powyżej 60 km/h słychac świst.

Miałem 2 szt, ale... ze względu na to, że jadąc w niedziele nic się nie można było dowiedzieć sprzedałem... Radzę zainwestować w coś dłuższego.

Aktualnie mam AS 100 i ML 145 i uważam je za optymalny wybór.

Możesz też zamontować coś na stałe, na klapie bagażnika.. np. jakiegoś Lemma...

Z anten staraj wybrać się coś z Sirio, Midlanda czy Lemma ewentualnie Wilson czy Hustler (na początek) ze względu na stosunek cena/jakość

Omijaj wszelkie podróbki typu Voice Kraft, Presenter, czy inne badziewia, bo będziesz niezadowolony... a anteny Presidenta.. trochę kosztują, a nie są dużo lepsze od wyżej wymieniowych ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Siriio to jaka ?

Sirio ML 145 czy Sirio AS100, która lepsza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kolego 145ka będzie miała większy zasięg, ja jednak wybrał bym as100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Siriio to jaka ?

Sirio ML 145 czy Sirio AS100, która lepsza ?

Jak pisałem mam obie i wolę jeździc z ML-ką..

Może i ściąga więcej śmieci w mieście, ale na trasie się dużo lepiej sprawdza...

Wystarczy lekko podkręcic SQ i RF i jest BDB

AS100 mniej ściąga i dla mnie przynajmniej w trasie nie zawsze to wystarcza, a... szumy tak czy siak są..

Wszystko zależy od tego gdzie i którędy jeździsz...

Najlepiej samemu znaleśc swój optymalny zestaw...

ja już przerabiałem kilka anten i ... jak na razie ML wygrywa...

Dobrze jeździło mi się z Hustlerem ... ale było to 3 lata temu, kiedy jeszcze nie było tylu "mobilków" i spokojnie 8 KM ściągała bez zbędnych szumów...

Teraz jest to niemożliwe...

Zadowolony tez byłem z Wilsona Little Will.. Nie musiałem dużo RFem kręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dla przykładu używam albo floridy a w długie trasy potrafię założyć alana 9 plus

bo niestety czasem na floridzie potrafi byc głucho, a AS100 bo jest ładniejsza wizualnie niż MLka145

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Unidena 520xl a nie jakiegoś cudaka. Bardzo dobra (precyzyjna) regulacja zasięgu i szumów. Działa to sprawnie w sensie nic nie ucina tylko całkowicie eliminuje bardzo zaszumione wiadomości.

Ja mam antenę sirio ml145 i przy skręceniu szumów do połowy i ustawieniu maksymalnego zasięgu, łapie z 15km bez szumów, nawet niezestrojona.

Tylko nie baw się w przedłużenia kabla od anteny bo tym się wszystkie właściwości anteny psuje.

Radio Uniden kosztuje 260 zł a to same bebechy w opakowaniu Presidenta Harry II kosztują 2 razy więcej.

Plus antena za 120zł (jeśli chcesz sirio) i masz super zestaw za cenę radia Lafayette :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o same radio to jestem przekonany do tego Lafayetta, dużo dobrego wyczytałem na różnych forach o tym sprzęcie, ale niestety nic nie znalazłem odnośnie anteny do tego radia (konkretnie która antena). Dużym plusem Lafayetta są gabarety, dlatego też jestem zdecydowany na ten model.

Sourner a Ty jaką antene miałeś do swojego Lafayetta i dlaczego używałeś go krótki czas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 150 zł chyba że naprawde nie ma nic sensownego to max 200 zł. Długość anteny hmmm... 150 cm nie więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 150 zł chyba że naprawde nie ma nic sensownego to max 200 zł. Długość anteny hmmm... 150 cm nie więcej

Do 150 zł chyba że naprawde nie ma nic sensownego - bzdura :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...