Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] Brak zasilania wentylatora klimatyzacji


striker9999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

około dwa dni temu klima przełączyła się w tryb econo i przestała chłodzić. Po podłączeniu VAG-a wyskoczył błąd 819 - sygnał za niski (wg opisu VW codes - 17819 - Secondary Air Injection System (B2) - Restricted Flow). Czy ktoś wie co jest przyczyną wystąpienia tego błędu i czego on dotyczy? Poczytałem trochę forum i sprawdziłem bezpieczniki pod kolumną kierownicy (są ok). Następnie zabrałem się za sprawdzanie samego wentylatora, i tu się zdziwiłem, ponieważ po uaktywnieniu przez VAG'a wyjścia uruchamiającego wentylator stwierdziłem że nie dostaje on napięcia (sam sterownik wentylatora dostaje). Może ktoś posiada opis sterownika i pomógł by w ustaleniu ewentualnych przyczyn takiego zachowania sterownika. Jakie sygnały zbiera jeszcze ten sterownik, i czy ewentualnie któryś z tych sygnałów może blokować uruchomienie wentylatora.

Przepraszam za ewentualne błędy merytoryczne, ale wszystkiego trzeb się "naumieć". Dodam jeszcze, że podobną sytuację miałem ok 3 miesiące temu, ale wówczas po ponownym uruchomieniu silnika problem ustąpił. Tutaj zdjątko mojego wentylatora - może będzie pomocne

image001lu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli problem tkwi w uszkodzonym sterowniku wentylatora to posiadam takowy na zbyciu - ori nówka. Kupiłem go ponieważ u mnie sterownik włączał cały czas wentylator co prowadziło do rozładowywania akumulatora. Okazało się, że winna temu zdarzeniu jest zalana obudowa ECU, a w sklepie nie chcieli mi przyjąć zwrotu sterownika. W razie czego pisz na priv. Sprzedam taniej bo i tak leży w pudełku, a cena nowego może przyprawić o ból głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety ten sam problem co u kolegi wyzej w wiazce do sterownika ida 4 kable 2 z nich maja prad ktos ma moze schemat klimatyzacji lub wentylatora? doczytalem gdzies na forum schemat samej klimatyzacji a chcialbym wszystko co jest odpowiedzialne za właczenie wentylatora bo lato w pelni a klima nie chodzi(bez wentylatora cienko to idzie) prosze o pomoc pozdrawiam dodam tylko ze mam silnik avf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...