Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Migająca, podczas jazdy, lampka immo


Surowek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pewnego czasu mam problemy z immo w A4 1.8 z 97 r. Przejrzałem watki na forum, trochę ich było, ale nie znalazłem wątku podobnego do mojego problemu i zdecydowałem się otworzyć nowy temat.

Początkowo objawy były takie, że podczas jazdy migała pomarańczowa kontrolka "samochód z kluczykiem". Miganie występowało przez parę sekund potem gasło. Bywało tak, że nie migała przez 200 km, a czasem potrafiła migać non stop przez godzinę jazdy. Niedawno wystąpiły problemy z odpaleniem samochodu. Po włożeniu kluczyka immo się zapalało a następnie zaczynała migać kontrolka i nic nie można było zrobić.

Pojechałem do elektryka, podpiął komp. i wyskoczył błąd "słaby sygnał z kluczyka". Zdjął kierownicę i przeczyścił styki na pinach przy stacyjce a następnie przymocował kable do stacyjki za pomocą opaski zaciskowej, aby wyeliminować ruch kabli i zapewnić trwałość styku. Po dwóch dniach od wyjazdu z warsztatu problem powrócił.

Wczoraj byłem w ASO, w samochodzie zostały przeczyszczone styki (ponoć wszystkie) i zostały zakodowane ponownie kluczyki. Koszt naprawy 192 zł. Wczoraj było OK. Dziś jadąc do pracy temat powrócił. Kontrolka miga podczas jazdy (z odpaleniem nie miałem problemu). W ASO poinformowali mnie, że jeśli naprawa nie pomoże to pozostaje wymiana kluczyka z transporderem. Wieczorkiem podam, jakie błędy zostały sczytane w ASO (mam cały wydruk), ale wszystkie błędy zostały skasowane.

Mam pytania,

1. czy ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem - migająca kontrolka podczas jazdy? Wg mnie immo działa tylko podczas włożenia kluczyka, potem nie powinno się odzywać. Skoro jednak się odzywa myślałem, że to jest ewidentny brak styku. Jednak nie :(

2. Czy wymiana kluczyka coś pomoże? Są to kolejne koszty (jeszcze ich nie znam) a muszę to zrobić przez ASO

3. Czy da się wyłączyć immo??

[br]Dopisany: 02 Sierpień 2007, 09:10 _________________________________________________Przed chwila rozmawiałem z ASO i powiedzieli że nowy kluczyk wraz z immo kosztuje ok 200 zl + 120 zł za przestrojenie dotychczasowych kluczyków. Trzeba zamówić, opłacic z góry i czeka sie jakieś 2 tygodnie. Ale czy to pomoze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowymi kluczykami będzie prawdopodobnie tak samo. ;)

Wina leży albo po stronie cewki czytającej albo zużyły się kondensatory w puszce Immobilizera.

Dołącz wykaz błędów to poczytamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej na to nie patrzyłem a teraz jak to przepisałem to i tak tego nie rozumiem. To jest "protokół diagnozy własnej" jaki otrzymałem w ASO. Mam nadzieję ze uda sie to komuś przłozyć na polski

System samochodu

25 - immobiliser

4A0953234F

004.01 - Odczyt pamięci usterek

1 Usterka rozpoznana

01176 007

Kluczyk

Sygnał za mały

Sporadycznie

010.02 - Odczyt bloku wartości mierzonych

Grupa wskazań 1

System samochodu

01 - Elektronika silnika

8D0907557S

1,8L R4/5V MOTOR HS D 04

004.01 Odczyt pamięci usterek

4 Usterka rozpoznana

17978 P1570 035

Sterownik silnika zablokowany

Sporadycznie

00561 012

Dopasowanie mieszanki

Granica adaptacji (multio.) przekroczona

Sporadycznie

17972 P1564 035

Jednostka sterująca przepustnicą - J338-

za niskie napiecie podczas Nastaw podstawowych

Sporadycznie

17967 P1559 035

Jednostka sterująca przepustnicą -J338-

usterka w nastawach podstawowych

Sporadycznie

004.01 - Odczyt pamieci usterek

0 Usterka rozpoznana[br]Dopisany: 02 Sierpień 2007, 23:18 _________________________________________________

Z nowymi kluczykami będzie prawdopodobnie tak samo. ;)

Wina leży albo po stronie cewki czytającej albo zużyły się kondensatory w puszce Immobilizera.

Dołącz wykaz błędów to poczytamy.

A masz może jakiś pomysł kto w Krakowie moze sie temu przyglądnać. Byłem u 4 elektryków i wszyscy jak sie dowiedzieli ze to A4 z 97 r. z seryinym immo to wysyłaja do ASO. A ASO sie nie bawi w przekładki tylko wymieniają całe moduły :(

Wczoraj byłem w trasie, samochód narazie odpala bez problemu ale podczas jazdy mam dyskoteke z pomoarańczową kontrolką w roli głównej, co powoduje mały dyskomfort podczas jazdy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie godzine temu wrocilem z "zabiegu" moje autko pali jak złoto, nie świeci mi już immo, drugi sezon immo dawało o sobie znać podczas upałów i nietylko.. Wreszcie mam spokój!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem ponownie w ASO, ale niestety, nie było kolesia co "prowadzi" mój samochód, a ten co był nie znał tematu - no jakaś paranoja :shocked: Jedyne, co gość stwierdził, że w grę może jeszcze wchodzić kontrola zestawu wskazników /kontrolek/, które również biorą udział przy pracy immo. Na pytanie ile to bedzie kosztowało uzyskałem informację że nie moga okreslić ile komuś zajmie to czasu a godzina pracy kosztuje 180 zł :gwizdanie:. Czemu ja nie pracuje w ASO, mi płacą tylko 16 zeta :wallbash:

Ponawiam prośbę o namiary na kogoś w okolicach Krakowa

[br]Dopisany: 07 Sierpień 2007, 08:56 _________________________________________________Przyczyna wszystkich problemów był sterownik immo. Został wymieniony na nowy + kodowanie kluczyków i gra gitara :dance: - tylko w portfelu trochę chudo bo ASO sie ceni. ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...