Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Ogrzewanie przestaje działać


krzychuksk

Rekomendowane odpowiedzi

1. Sprawdź czy układ nie jest zapowietrzony. Jak stoisz przed autem na lewym wężu wchodzącym do nagrzewnicy jest dziurka, zsuń opaskę metalową i ściągnij przewód tak żeby ta dziurka była przy samym brzegu króćca nagrzewnicy. Jeśli będzie lecieć powietrze to poczekaj chwile aż ucieknie i zacznie lecieć płyn.

2. Jeśli to nie pomogła pierwsza rada to zabita jest nagrzewnica. Podłącz wąż ogrodowy do jednego króćca, a do drugiego jakiś inny kawałek węża i do wiadra. Ciśnienie wody powinno przepchnąć zalegający tam syf. Możesz zamienić obieg wody i płukać raz w jedną raz w drugą stronę.

3. Jeżeli masz klime to może być problem z klapami sterującymi. Na forum był wątek o tym temacie z ładnie zrobionym fotostory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za info. Zaraz biorę sie do roboty[br]Dopisany: 26 Czerwiec 2010, 11:13_________________________________________________wczoraj odpowietrzyłem auto. Najpierw poszła bańka powietrza a póżniej płyn. Jednak z ogrzewaniem nadal jest problem. Jedno co zauważyłem to że układ nie trzyma ciśnienia ponieważ odkręcając korek od zbiorniczka nie było psyknięcia. Czy to może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jeszcze przepływ nagrzewnicy. Dwa węże ogrodowe i woda. Gdybyś miał uszkodzoną pompę, auto by się grzało strasznie, bo nie byłoby obiegu płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy problem z ogrzewaniem, otóż jak ustawie temp na H1 to grzeje dobrze a jak zmniejsze temp zaczyna leciec chłodne powietrze. Niewiem co z tym zrobic

Auto masz z klimą czy bez? Bo może zacinają się klapy sterujące nawiewami. Przy aucie bez klimy też możesz mieć problem z klapą, ona jest jak dobrze pamiętam na lince i może się do nie do końca otwierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się pojawił, mam nadzieje, jednorazowy indydent ( CHCIAŁBYM W TO WIERZYĆ! :D )

mianowicie, auto mam prawie 3 miesiace, nigdy nie było problemów z powietrzem. jak było gorądo - leciała lodówa, ostatnimi czasy jak było koło 10 stopni, po krótkiej jeździe, powietrze było cieplutkie aż miło. natomiast dzisiaj pojawił się problem. jade 20, może 30 minut i nic - letnie powietrze. niewiedziałem co robić, gówniano mi się jechało bo jestem przeziębiony , i było mi zimno. różnie patrzyłem, auto, manualnie różne ustawienia no i klapa. dopiero pod koniec, auto postało 20 minut przed marketem, wróciłem do niego, ustawiłem klime na HI, cyrkulacje zamkniętą, no i pojechałem kawałek - czuć poprawe, ale nieznaczną - powietrze jest już lekko ciepławe, ale słabo;/ na pewno nie tak jak nawet kilka dni temu.

jakieś pomysły? czy poprostu poczekać jak jutro np będzie się zachowywała klimatyzacja?[br]Dopisany: 28 Wrzesień 2010, 21:29_________________________________________________hmm, wylaczylem automotycznaklime (dalem nawiew rownomiernie na kazda strefe ) i dziala normalnie, ladnie grzeje. na automacie - chlodno, bez roznicu jaka temp ustawie. pewnie jakis czujnik poszedl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! podłącze się pod wątek bo mam podobny problem.

W mojej B5 z klimatronikiem mam bardzo słabe ogrzewanie. Po przeczytaniu wielu postów na naszym forum i zastosowaniu wielu rad nadal ZIMNO... Jak nastawie na HI to leci tylko letnie powietrze. Odpowietrzałem układ (ciut powietrza a potem ładnie woda leciała), płukałem nagrzewnice (prawie nic nie było, ładnie woda przepływa) węże przy nagrzewnicy gorące jak cholera..., sprawdzałem błędy klimatronika (w pozycji 1c - zero błędów) a teraz już nie wiem co może być przyczyną. Jak jest 10 stopni to jeszcze da się jeździć ale jak jest ok 0 i mniej to nie mogę dogrzać wnętrza może ktoś ma jakiś pomysł? Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...