Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z zamkiem centralnym drzwi prawych/tył


domjenick

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym,że zamykając auto pilotem-wszystko zamyka,ale otwierając pilotem zamek drzwi tylnych otwiera się i zamyka ponownie,co uniemożliwia wyjście z auta i otwarcie go z zewnątrz.Wymieniłem cały zamek,ale dalej jest to samo...element zaznaczony na fotce nie rusza się,jakby coś w środku przeskakiwało

bfff11876e0a773am.jpg

a jak przesunę to ręką-nie zamyka drzwi i nie uzbraja alarmu-to nie jest problem mechaniczny,bo nie wierzę,że drugi zamek popsuł się w taki sam sposób w innym aucie

Jak otworzę auto kluczem i włożę do stacyjki-jest tylko jedno "kliknięcie" zamka tak,jakby otwierał i zamykał normalnie-niestety zauważyłem to po skręceniu boczków,więc mogę to przetestować jakoś innym razem, na razie mam klamkę zewnętrzną odpiętą...

kable koło zawiasów obejrzałem pobierznie i nie widac żadnych przerwanych :mysli:

co mogło się wydarzyć ?Vag podpięty-nic nie pokazuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić kable w przejsciu bo jeżeli nawet nie są zewnętrznie uszkodzone to mogą mieć przerwę w środku, co zresztą jest częstą przyczyną, lub ewentualnie wtyczka w zamku, zaoksydowany któryś z pinów. Jeżeli po otwarciu z powrotem się zamyka tzn, że nie dostaje sygnału z mikro wyłącznika w zamku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak okablowanie do sprawdzenia i kostki do czyszczenia-potem zobaczymy co dalej-kurczę wczoraj na szrocie ,jak wyjmowałem zamek z audi,mogłem też wziąć kable-teraz dopiero o tym pomyślałem... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja mam dokładnie to samo. z tym że u mnie nie chce otworzyć prawych tylnych drzwi w ogóle ani od zewnątrz ani od wewnątrz. a po odpaleniu auta i ruszeniu zaczyna coś chrupać w tym zamku i wtedy drzwi otwierają się normalnie. wyjmowałem zamek otwierałem jego elektronikę i sprawdziłem wszystkie krańcóweczki i są sprawne 100%, silniki działają ale ten od ryglowania tak jak by nie działał w obie strony... dziwna Sprawa.

Jeszcze podmienię wiązki z lewych do prawych drzwi. zobaczymy co będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze podmienię wiązki z lewych do prawych drzwi. zobaczymy co będzie

to jest sensowne wyjście-będzie wiadomo,że to wina okablowania ze słupka do modułu zamka :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!!Mysle ze masz zasniedziale styki w kostce w slupku, malem kiedys to samo (uszkodzilem przez to modul komfortu), gosc ledwo wyciagnal ta kostke byla cala zasniedziala,poczatki niedomagania byly podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie rozbierałem jeszcze tego połączenia drzwi i słupka bo troche dzisiaj pochorowałem. może się uda jutro w pracy, a jak by co to mam drugi moduł komfortu na podstawkę. tak zastanawiam, co sie może uwalić w module. są przekaźniki i do przekaźników diody zabezpieczające. może jedynie same przekaźniki mogą klękać.. dzięki za wskazówki. będę szukał przyczyny. na pewno pochwalę się rezultatami. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...