Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Brak klimatyzacji - na konsoli żadnych problemów


glechu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

piszę w imieniu mojego ojczulka, który jest poza granicami kraju i nie może we własnym imieniu Was Koledzy zapytać o kilka kwestii związanych z klimatyzacją...

otóż zauważył w ubiegłym tygodniu że:

1. nie działa klima. Ustawienie na LO daje tylko powiem powietrza identycznego jak to na zewnątrz, inne ustawienia także bez zmian...

2. na wyświetlaczu nie występują żadne problemy, i AUTO i ECON działają, klimatronic nie przechodzi w żadne tryby awaryjne typu ECO...

3. Zauważył że po włączeniu kilmy nie kręci się wentylator klimatyzacji - czy jego awaria spowodowała by pojawienie się na wyświetlaczu napisu ECON albo jakiegoś innego?

4. nawet w trakcie jazdy temp. z nawiewu nie spada poniżej tej na zewnątrz, przynajmniej tak się wydaje tacie, w Holandii obecnie są wysokie temperatury...

5. czy tak jak w B5 tak też w B6 pod kolumną kierowniczą występują bezpieczniki od wentylatora klimatyzacji?

czytałem na forum o klimatyzacji wiele, dlatego zapytanie dotyczy konkretnych kwestii :)

pozdrawiam i dziękuję za pomoc

ps. Koledzy, napiszcie mi tylko proszę o tych bezpiecznikach... czy tak jak w B5 występują pod kolumna kierowniczą ??

i czy przy uszkodzonym wentylatorze klimatronic przechodzi w tryb ECON?

dzięki wielkie i pozdrawiam :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam to samo i też jestem w Holandii i się gotuje we własnym samochodzie.

Prosimy o porady, bo opisałem swój temat dzisiaj i też jeszcze żadnej odpowiedzi nie otrzymałem (pewnie się wszyscy grillują).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się nadal pod temat.

Też wyczytałem o takiej możliwości.

Sprawdziłem to w taki sposób szybki (gdzieś wyczytałem) bez zdejmowania dolnej osłony silnika bo nie mam dostępu do kanału:

wsadziłem rękę i zakręciłem tym sprzęgłem samozrywalnym i niby jak się lekko kręci to jest zerwane i u mnie właśnie tak jest, jednym palcem wystarczy zakręcić delikatnie.

Czy gdyby było sprzęgło dobre to by się ciężej kręciło czy wcale bym nie zakręcił ??

Może jutro podniosę samochód i spróbuje na leżąco się tam dostać od spodu i zobaczyć czy są jakieś wióry z gumy od tego sprzęgła.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...