Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Trzęsie kierownicą przy prędkości 80-90kmh


jacob12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem gdy jade na 5 lub 6 ok 80-90km\h kierownica dostaje drgan jakies 1,5-2cm w obie strony gdy jade wolniej lub szybciej wszystko gra nic nie trzesie nie mam pomyslu co to moze byc dodam tylko ze wydaje mi sie ze zaczelo sie to po wymianie opon na letnie ale na 100% pewny nie jestem co moze byc tego przyczyna? :mysli:

PS. opony nowe wszystkie 4 goodyeare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dobrze Ci wyważycli te koła po zmianie na letnie bo to pierwsza rzecz jaką bym sprawdził no i oczywiście ciśnienie też czy jest dobre we wszystkich kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie lecz przy większej prędkości. Musisz wyważyć wszystkie opony i prawdopodobnie będzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed wyważaniem dobrze umyj fele :good:[br]Dopisany: 30 Czerwiec 2010, 19:41_________________________________________________a żeby było super git niektóre zakłady doważają na aucie to najlepszy sposób :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie. W moim przypadku zużyty wewnętrzny przegub. Wymieniłem i ok. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będą wyważali zwróć uwage na ich zachowanie (jak u nich kupowane oponki) .miałem podobne problemy a okazało się że jedna z opon była do d*py mimo że funkiel nówka a facet doskonale o tym wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz koledzy pisza ,zapewne zle wywazone kola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ja mam dziwniejszy przypadek - felgi i opony raczej poza podejzeniami ( wymieniane ) - czasem bije w okolicach 90km/h...czasem nie ( dlatego tez nie przypuszczam ze to felgi ). Co cieakwe- jak dluzej jade po prostej - zwlaszcza w trasie - to bije bardzo regularnie i mocno - po nocy nie ma tego efektu. Ktos cos ? Przegub ? Jak to sprawdzic ze to przegub zanim wymienie ? Tarcze hamulcowe ( efekt rozgrzewania = bardziej krzywe; zimne= mniej ) ?

Pomocy bo lekko szaleje ;) !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już pisałem,czytajcie doważenie kół na samochodzie to jedyna najpewniejsza opcja, choć mało zakładów ją oferuje,poszukajcie na necie warto :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogą być krzywe felgi również, mi też biło przy 120 pojechałem do oponiarza i jedną wyważył, a druga była wyważona ale lekko krzywa...bicie zmniejszyło się ale nie do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz - ale jakby byla krzywa to by bilo caly czas - a u mnie raz jest bicie raz nie ma. Zwlaszcza po dluzszych odcinkach prostej pojawia sie bicie - jazda po miesicie bicie minimalne - wyskakuje na katowicką jade 5 km po prostej i zaczyna bić przy 90.... to mało prawdopodobne aby wina byla po stronie felg. moge jechać na doważenie jest na puławskiej moze zaryzykuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Tak wiec bylem na wywarzeniu kół przednich kola ponownie wywarzone ale niestety bicie pozostalo :wallbash: moze sa luzy na ktoryms z wachaczow :mysli: narazie poki nie bede pewny przyczyny do mechanika nie jade jestem teraz w holandii i jesli pojde do jakiegokolwiek mechaniora tutaj to mi pol zawieszenia zaczna wymieniac az problem zniknie dlatego musze poczekac na poczatku sierpnia do polski jade dopiero u siebie do warsztatu pojde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...