Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Rzęzi sprężarka po nabiciu klimy


rafalskin73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy,mam mały problem z moją sprężarką,i boję się że nie długo będzie duży problem z nią bo strasznie mi rzęzi.Zaczęło się po nabiciu klimy miesiąc temu a wcześniej pracowała trochę ciszej.Wolałbym żeby to było łożysko,a wy na co stawiacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i sprężarka ,musisz jednak podjechać do speców bo tak to trochę jak wróżenie z fusów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zanim wymienisz łożysko, sprawdź naciąg paska który napędza sprężarkę. Jeśli naciągnięcie paska nie pomoże sprawdź łożysko i jeśli czujesz się na siłach to wymień je. A jeśli to nie to, to szukuj się na wymianę sprężarki. Koszt regenerowanej to ok. 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziś wymieniłem napinacz 100zł i przestało żedzić . łozysko było padnięte ::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem, niestety wymiana łożyska nie pomogła, napinacz tez nowy

przy załączonej klimatyzacji glosno pracuje sprężarka, wymieniłem łożysko i dalej to samo, przyczyną jest sprzegło klimy na kole pasowym klimy jest cieniutki pasek okładziny ciernej ktory z czasem się wyciera do poziomu koła wtedy przy załączonym sprężarce trą o siebie dwie metalowe części powodując hałas i teoretycznie wtedy nalezy wymienić sprzegło na nowe lub oddac do specjalistów którzy to uzdrowią a koszt 350-500zł, tarcze w łatwy sposób można wydłubać i zamontować nową, oczywiście nie ma do tego części zamiennej na rynku ale ja mam te tarczki, niestety musiałem je wykonać na zamówienie i to w większej ilości więc moge odprzedać zainteresowanym, koszt takiej tarczki to 20zł, sprzęgło rozbiera się bez większych problemów, czas naprawy około 1 godziny + czas schnięcia kleju, koszt : 20zł tarcza, klej (w zależności gdzie i jaki) do 30zł, dobrze jest wyczyścić metalowe tarcze z rdzy która tam napewno jest. Ja zabieram się za to jak tylko spadnie temp. (bez klimy nie da rady) oddaje do przetoczenia 2cz. sprzęgła i montuje nową okładzinę, dam znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziś wymieniłem napinacz 100zł i przestało żedzić . łozysko było padnięte ::D

a jakie miałeś objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tarcie w jakiej sytuacji, na włączonej, na wyłączonej klimie?? opisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dziś wymieniłem napinacz 100zł i przestało żedzić . łozysko było padnięte ::D

a jakie miałeś objawy?

obiawy były takie (metaliczny dźwięk jakby metal tarł o metal)

wymienił na nowe i po sprawie he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę,że masz za dużo gazu nabite w okład i dlatego chodzi głośno sprężarka.Może się myle,ale lepiej to też sprawdz

Byłem u tego gostka co mi nabijał klimę i mam nabite tyle ile w tym modelu powinno być.Myślę że to jednak sprzęgło,bo rzęzi tylko po załączeniu klimy.Może kolega[pejsyk]podpowie mi czy trzeba wypuścić gaz z układu,żeby to rozebrać i wymienić tą tarczkę? :)Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma potzreby wypuszczac gazu z układu, sprzegło jest niezależne, należy sciągnąć pasek, odkręcić śrubkę chyba 6 (kluczyk 10) zdemontować tarcze napędzającą(uwaga na podkładkę dystansową, jest w tulei tarczy napędzające) zdemontować pierścień segera i wyciągnąć koło pasowe. Jeżeli chodzi o tarczkę to można próbować przetoczyć delikatnie koło i tarcze napędzającą bez potrzeby wymiany tarczy ja zdemintowałem tarczkę, dałem do przetoczenia koło i tarczkę(20zł) wkleiłem nową tarczę sprzegła dałem do przetoczenia (do wyrównania tarczy po wklejeniu) i śmiga, jestem w trakcie reanimacji sprzegła dla kolegi, zabieg prosty, i nie kosztowny jak w pseudo serwisach klimatyzacji,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...