Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Co to jest? Czego brakuje?


Pinus87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jako że to mój pierwszy post :)

Od 4 dni jestem posiadaczem A czwóreczki i coś mi strasznie puka w lewym kole jak jadę po kostce brukowej. Dziwęk przypomina jakby wsypywane ziemniaki do skrzynki ;) Chciałem dzisiaj wymienić łącznik stabilizatora i coś mnie skusiło żeby zdjąć nadkole i zajrzeć co i jak tam i patrze a tam jakby czegoś brakowało i teraz to nie wiem czy te stuki mogą być z tego powodu i czy tam brakuje czegoś!? Proszę o pomoc bo już sam zgłupiałem czy tam ma coś, jakaś guma czy coś? Aha i jeszcze jedna sprawa z tym pukaniem, jak auto jest na postoju i jak szarpie energicznie kierownicą to też puka ale tylko jak koła są skręcone w lewą stronę i to tak tylko w połowie

link do zdjęcia

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/06a39572b83eb2eb.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pukają poprostu zużyte wachacze. Najlepiej to chyba na szarpakach ocenic które walą, albo wymieniac cała strone, ale to już koszty. :naughty:

Sam łącznik stabilizatora nic nie zmieni.

A czy czegos tam brakuje to nie wiem, jeszcze nie zdejmowalem nadkola wiec nie widzialem :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwęk przypomina jakby wsypywane ziemniaki do skrzynki ;)

jak to przeczytałem to od razu mi się skojarzyło z jednym wahacze bo dokładnie taki odgłos miałem kiedyś i były to wahacze :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Ujecie zrobione z nadkola do przodu auta. Malo kto tam zaglada bo tam przewaznie jest tam oslona nadkola.

Jak ci cos puka na kostce to u mnie przynajmniej byl to wahacz dolny prosty przedni lub dolny tylni ("banan").

Ewentualnie moga walic klocki hamulcowe jak masz jakies nie ori(ja mam boscha np. i mi wala metalicznie).

Ale sprawdz to miejsce ktore pokazales, moze z drugiej strony auta cos tam bedzie, sam jestem ciekaw.

Mogloby Ci pomoc zdjecie z ETKI jesli ktos takim na forum dysponuje.

Pozdro,

Sokram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień wszystkie wahacze najlepiej ori :kox:

co za bezsens :wallbash: po czym tak twierdzisz, że ma wszystkie wahacze do wymiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego tam nie brakuje, temat poruszany na forum wiele razy. Są to otwory montażowe. Podjedź na stację diagnostyczną na sprawdzenie zawieszenia na szarpakach, zapłacisz grosze i bedziesz wiedział co stuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ze są to właśnie jakieś otwory montażowe :) Wiec byłem dzisiaj na stacji diagnostyczne, diagnosta siedział pod autem z dobre 20 minut po czym postawił diagnozę że do wymiany mam wahacz w przednim lewym kole tylni czyli ten banan jak to sie mówi ? :) Jako że jestem nowy na tym forum to nie krzyczcie na mnie, ale czy jest jakis manual ze zdjęciami jak wymienić owy wahacz? Z góry dziękuje :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj w dziale warsztat,tam bylo jak sie wymienia wachacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...