Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Wysoka temperatura spalin??

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam! Wydaje mi się ze spaliny wydobywające się z wydechu są za gorące, aż parzy po ręce.

Niezależnie czy była ostra jazda czy lekka. Czym może to być spowodowane?

Szukałem na forum, ale same benzyniaki i nie wiem czy w dieslu to samo będzie.

Program jest troszkę zmieniony i turbo troszkę niedomaga (jak wcisnę pełen but to troszkę dymi na czarno)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/12b6a517cf287a66.html - 000dyn

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/18bb05ccdb87b1c8.html - 001dyn

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/35c5f89ac215aa76.html - 003dyn

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/55feb71b75b43dac.html - 004dyn

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c5ea2715eafe7e24.html - 008dyn

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/790596fbe265491c.html - 010dyn

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5197f1f023b84769.html - 011dyn

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cf6204f2002796c3.html -000bs

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/81114acf3bf3d8d8.html -003bs

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ec8a7a954e210d57.html -004bs

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3297f155274158b2.html -011bs

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a6e9f498efee005e.html -000stat

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bba3cc9fac68ec54.html -001stat

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/083a83258ae779f2.html -003stat

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/382d9494d6fd4ead.html -004stat

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d997aad2b805fd86.html -007stat

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/759e62d50bab10df.html -013stat

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c100f33a360033cd.html -023stat

Opublikowano

Spaliny same w sobie mają być gorące,opuszczając cylinder mają ok 950 C,a co do kopcenia, log statyczne dynamiczne pełen komplet,bo przyczyn może być wiele,a jak sam zauważyłeś gdybaniem jeszcze nikt niczego nie naprawił.

Opublikowano

....tez tak mialem...

Teraz autko postoi ze 3 miesiace az nazbieram na turbo... :wallbash:

Opublikowano
  • Autor

no właśnie wracam z garażu, patrzyłem na turbo, ma lekki luz jak wsunę palce do środka i poruszam, ale nie ociera o ścianki.

Gdzieś czytałem ze niby powinien być lekki luz, a co wy o tym sadzicie? Za jakieś dwa tygodnie szykuje się na wymianę kata :gwizdanie: dziś przy okazji przeczyściłem przepływomierz, odkręciłem też kata zaraz za turbinką i odpaliłem autko. Ładnie gwiazda i nie pluje olejem, no przynajmniej nie widziałem :wink4:

Logi mam zamiar zrobić tylko czekam na innego lapka bo mój to trzyma 20min max ;(

Postaram się zrobić jak najszybciej.

Dodam jeszcze że jak gaszę autko to mi tłumik strzela, dziek stygnącego metalu.

Opublikowano

Jak tłumik sobie tak strzela,to normalne bo stygnie,ten sam dzwięk słyszę u siebie,ale Ty lepiej daj te logi,fachowe oko sprawdzi czy ten soft jest ok,bo źle napisany może się faktycznie skończyć uwaleniem turbiny.

Opublikowano
  • Autor

logi najszybciej będę mógł zrobić jutro

puki co wrzucę film z pracą turbiny, nie zatrzymuje się za szybko?

Opublikowano

turbo po zgaszeniu zapłonu się parę sekund kręci... ale z tego co widzę to wirnik już nie najlepiej wygląda... nie powinno być widać 2go rzędu łopatek wirnika patrząc centralnie na ośkę- tu może być problem niedomagań. chyba ze "tuner"czy co to tam zrobiło- dosypane jest koksu po mapach a mapy doładowania nie ruszył... układ dolotowy w 100%tach szczelny??

Opublikowano
  • Autor

Zdjęcie mojego wirnika

www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/831f12142274c3e1.html

a tu zdjęcie zapożyczone z aukcji internetowej

www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2778fac7557dc5de.html

wirniki wyglądają tak samo. Czy aby na pewno to już jego koniec??

A modyfikacje map robiła (podobno) firma ABT w Niemczech, była też ich plomba na obudowie CPU.

Mam wgrane trzy różne mapy w sterownik, cały czas miałem seryjną, a niedawno się dowiedziałem jak zmienić kodowanie i przełączyłem na inną mapę na której autko troszkę lepiej idzie.

A co do dolotu to parę dni temu poprawiałem wszystkie łączenia, posprawdzałem gumy, teraz wszędzie sucho, tylko jak na postoju przeciągnę to przy schodzeniu z obrotów słychać krótki pisk, ale tylko w tym momencie.[br]Dopisany: 04 Lipiec 2010, 15:43_________________________________________________Dorzuciłem logi dynamiczne w pieszym poście, za chwile będzie reszta

Opublikowano

Zaluzje w turbo sie zacinaja,na tych logach nie widac niedoladowania.Przeplywka u gory tnie

Opublikowano
  • Autor

Są już wszystkie logi jakie zrobiłem.

A czy zacinające się żaluzje mogą powodować dymienie?

Jak mocno deptam w gaz to przez cały czas lekko dymi[br]Dopisany: 04 Lipiec 2010, 20:01_________________________________________________A jaką przepływie polecacie, są jakieś dobre zamienniki czy tylko ori??

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.