Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] Nie działa radio oraz środkowy wyświetlacz


tomaszek6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Dzisiaj dopadła mój samochód pierwsza poważna usterka, może ktoś pomoże rozwiązać mój problem. Wyłączyłem radio, następnie wyłączyłem silnik. Po powrocie za ok 2min uruchomiłem silnik, brak ekranu powitalnego na środkowym wyświetlaczu, brak radia, brak nawet podświetlenia przycisków w panelu od radia. Na wyświetlaczu widzę tylko ciemność. Klima działa, ale oczywiście nie mogę nic przestawić, bo wyświetlacz nie działa. Kolega z serwisu zrobił mi logi, ale z powodu braku elektryka ( sobota ) nie wiele mógł mi pomóc. Rozpoznane usterki :

01304 - Radio - brak sygnału/komunikacji

01305 - Magistrala danych Bus - infotainment - brak sygnału/komunikacji

Może ktoś spróbuje mi pomóc z tym problemem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem w instrukcji dział z bezpiecznikami, znalazłem sześć, które są związane z Radiem/wyświetlaczem, ale wszystkie ok. Być może jest jeszcze któryś za coś odpowiedzialny, ale nie chcę wszystkich wyjmować po kolei, bo nie wiem czy jeszcze czegoś nie zepsuję bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba gorzej juz nie będzie , śmiało możesz je po koleji wyciągnąc i spr po koleji. Nie wylałes niczego w aucie ? nie zawilgociłes czegos ??? :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli: dziwny przypadek...bo przeciez nagle komunikacja sama sie nie zerwala...ja bym na Toim miejscu jednak sprawdzil wszystkie bezpieczniki...a jesli nie to sprawdz bezpiecznik na radiu :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, gwarancja skończyła się w lutym. Dzisiaj na pewno sprawdzę bezpieczniki.[br]Dopisany: 05 Lipiec 2010, 01:39_________________________________________________Bezpieczniki sprawdziłem wszystkie, wszystkie są dobre. Czy jest może jeszcze bezpiecznik w samym radiu ??? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na radiu z tylu nie masz przypadkiem jakiegos?? wyjmij i oblukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK wyciągnę radio, tylko nie wiem jak tego dokonać. Wszystko jest zabudowane, jak tam się dostać ???[br]Dopisany: 07 Lipiec 2010, 11:47_________________________________________________Dzisiaj zdemontowałem radio. Wujek google ładnie mi pokazał jak to zrobić. Zajmuje to ok 5min. Potrzebny jest tylko haczyk oraz nasadowa 8. Niestety bezpiecznik na radiu jest ok. Napięcie na kostce jest. Pozostaje chyba tylko serwis. Bez muzyki w aucie nie lubię jeździć. Napiszę jak skończyła się moja przygoda. :angry:

Dzisiaj odebrałem samochód z serwisu. Uszkodzone radio, niestety nie wiem co w nim się zepsuło. Pomimo że samochód był już bez gwarancji to firma Audi partycypowała w kosztach wymiany radia. Pokryła 70% sumy wartości radia. Wszystko działa jak należy, muzyka jest i oby jak najmniej takich przygód. Pozdrawiam - Tomasz.[br]Dopisany: 07 Lipiec 2010, 16:33_________________________________________________Aha gdyby ktoś potrzebował info jak dostać się do radia służę poradą. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...