Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKE] Problem z odpalaniem


pillproof

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj pojawił się mały problem w mojej lali (AUDI A4 B7 BKE 1,9 TDI 2005r)

nie mogłam odpalić samochodu. Rozrusznik nie kręcił, ale za to słychać wycie z pod maski przy próbie odpalenia. Na szczęście za kolejnym razem się udało, ale przy każdym kolejnym odpalaniu pojawiał się ten sam problem.

Może macie jakąś wiedzę na ten temat i wspomożecie radą? Nie wiem czy jechać do naprawy rozrusznika.. alternatora.. czy wymienić aku.. a nie chcę żeby mnie w warsztacie naciągnęli :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może macie jakąś wiedzę na ten temat i wspomożecie radą? Nie wiem czy jechać do naprawy rozrusznika.. alternatora.. czy wymienić aku.. a nie chcę żeby mnie w warsztacie naciągnęli :wink4:

Podłącz auto pod Vaga, zrób logi, wrzuć logi na forum. Z fusów nie powróżymy :wink4:.

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co koleżanka pisze to najbardziej prawdopodobną przyczyną jest uszkodzony bendix rozrusznika. To "wycie" to obracający się rozrusznik który nie zazębia się z kołem zamachowym. Czasami złapie i wtedy auto odpala normalnie. Wymienic bendix i będzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może macie jakąś wiedzę na ten temat i wspomożecie radą? Nie wiem czy jechać do naprawy rozrusznika.. alternatora.. czy wymienić aku.. a nie chcę żeby mnie w warsztacie naciągnęli :wink4:

Podłącz auto pod Vaga, zrób logi, wrzuć logi na forum. Z fusów nie powróżymy :wink4:.

Pozdrawiam! :)

dlaczego na tym forum wszyscy nawet na byle błachostke chcą wydruki z kompa z logami??

1. jezeli kontrolki ci nieprzygasały i kilka razy mogłes przekręcać to raczej nie akumulator

2. tak jak ci pisał poprzednik raczej poszukał bym winy w rozruszniku

3. czy ten dzwięk był taki jakby rozrusznik poczymś wadził czy krecił sie a nie odpalał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozruszniku nie ma co wadzic. Sa trzy opcje:

1. Uszkodzony bendix - wtedy elektromagnes wypycha bendix, załącza styki obwodu silnika rozrusznika, Rozrusznik kręci ale w wyniku uszkodzenia sprzęgiełka bendixa napęd nie jest przenoszony na koło zamachowe. Slychac wtedy charakterystyczne wycie rozrusznika pracującego bez obciążenia.

Wlasnie to podejrzewam stało się u Ciebie.

2. Uszkodzony włącznik elektromagnetyczny - brak zasilania elektromagnesu powoduje brak wypychania bendixa i nie załączanie obowodu silnika rozrusznika. Może też dojśc do uszkodzenia (wypalenia) styków obwodu silnika w wylaczniku elektromagnetycznym. Slychac wtedy charakterystyczne cyknięcie podczas przękrecenia kluczyka w pozycję start.

3. Uszkodzony silnik rozrusznika, uszkodzone szczotki (zdarza się bardzo rzadko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolki nie przygasają. W momencie przekręcenia stacyjki słychać takie jakby wycie.. a rozrusznik nie kręci wtedy.

Co jakiś czas udaje mi się zapalić bez problemu, więc faktycznie chyba jutro jadę z rozrusznikiem do naprawy co bym nie musiała holowac w końcu auta. ;)

dzięki koledzy za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może macie jakąś wiedzę na ten temat i wspomożecie radą? Nie wiem czy jechać do naprawy rozrusznika.. alternatora.. czy wymienić aku.. a nie chcę żeby mnie w warsztacie naciągnęli :wink4:

Podłącz auto pod Vaga, zrób logi, wrzuć logi na forum. Z fusów nie powróżymy :wink4:.

Pozdrawiam! :)

Kolego,czy Tobie się wydaje że każdy kto kupuje auto z grupy vag zaopatruje się też w interfejs za ileś setek złotych oraz ma pojęcie jak się z tym obchodzić?Albo ma znajomego z takim kablem lub znajomego mechanika co podłączy za darmo?

Czy jak mi będzie uciekało powietrze z koła to też potrzebne są logi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku proponowałbym podjechać do jakiegoś warsztatu ,jeżeli to wina rozrusznika każdy mechanik to rozpozna.Fakt ,faktem jak ktoś kupuje Audi to nie zawsze wie że dobrze jest mieć Vaga.Ja też nie wiedziałem dopóki tutaj nie trafiłem.Zresztą trudno wymagać od kobiety żeby się na tym znała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawosci jesli bylby to rozrusznik to VAG by to wylapal ? bylby blad? :gwizdanie:

VAG usterki mechanicznej rozrusznika nie wyłapie. To nie jest cudowne narzędzie na wszystkie problemy. Myślenie że podłączając VAGa można zdiagnozowac wszytko jest nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas obstaje za tym ze rozrusznik kręci ale nie przenosi napędu na koło zamachowe i winny jest uszkodzony bendix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...