Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Sprzęgło? AWX Passat 131KM


TimekPK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu zauważyłem w swoim pasku następujące nieprawidłowości. Podczas postoju samochodu na biegu jałowym auto wpada w lekkie wibracje, jak tylko dodam lekko gaz jest ok, aż do momentu gdy obroty znowu lekko spadną. Gdy auto jedzie np 50, 100km/h na luzie jest ok, nic nie drży, dopiero gdy się zatrzyma. Gdy odpalam samochód jest ok, ruszam kawałek zatrzymuje i znowu lekko drży. Wciśnięcie sprzęgła nic nie zmienia. Sprzęgło się nie ślizga podczas przyśpieszania. Dodam tylko, że już od jakiegoś czasu gdy auto jest rozgrzane i chcę ruszyć to trochę szarpie, ja już tak się przyzwyczaiłem że operuje tym sprzęgłem unikając tych szarpnięć ale jak ktoś nowy wsiądzie to nie zawsze mu wyjdzie. Jeszcze jedno mi się przypomniało mianowicie chodzi o wydech, słychać i widać że drży i to dość mocno, niezależnie czy auto akurat wibruje czy nie. Poproszę o poradę w czym szukać przyczyny. Z góry dzięki.

Pozdrawiam

P.S. dodam tylko że te wibracje na luzie nie występują za każdym razem, lecz niestety coraz częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek opcje sa takie

-dwumas

-pompowtryski

-plecionka wydechu

-poduszki pod silnikiem ??

jedz do jakiegos dobego mechanika i niech wsiadzie i zobaczy,podepnie kompa i sprawdzi korekcje na pompkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plecionka wydechu to element w wydechu ale nie wiem dokladnie co to :decayed: ale mialem kiedys podobne objawy i ludzie z forum mi pisali ze to moze byc plecionka wiec zapamietalem :naughty: mozesz zrobic logi ale jakie kanaly to nie wiem,poczytaj tutaj i wrzuc logi w ten dzial moze ktos cos powie

http://www.a4-klub.pl/smf/diagnostyka_vag-b24.0/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem co to jest ta plecionka, ale co dokładnie z nią? Może być przerwana, nieszczelna? I czy ona może powodować te drgania? Dodam że czasami występują, czasami nie. Ale wystarczy już minimalnie zwiększyć obroty i jest ok.[br]Dopisany: 11 Lipiec 2010, 01:13_________________________________________________Witam,

Trochę późno ale jestem, od tamtego czasu nic z tym nie robiłem i żadne nieprawidłowości nie występują, byłem u mechanika ale powiedział, że plecionka jest ok. Objawy (sporadycznie) występowały gdy było gorąco na dworze, może to ma jakieś znaczenie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...