Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Olej a LPG i jego wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam moje 1.6 ahl 99 rok lubilo "podjesc" troche oleju. Od zakupu zrobilem nim ok 10tys km i po zalozeniu lpg mam wrazenie ze pobiera coraz wiecej. Sumarycznie na 10 tys wzial jakies 1-1.5l. Po zakupie zalalem mobil 1 10w40 i zastanawiam sie nad zmiana na tez polsyntetyk ale sa moze jakies duzo lepsze i sprawdzone oleje ? Czy poprostu zostac przy mobilu ?

Opublikowano

Witam! Jeśli nie masz wycieków z silnika na zewnątrz to proponuję nastawić się na wymianę uszczelniaczy na zaworach. Jest to najczęstsza przyczyna zwiększonej konsumpcji oleju w silnikach VAG. Olej masz dobry wiec sama zmiana oleju nie wiele pomoże. Po wymianie uszczelniaczy ja nawet zaryzykował bym i wlał full syntetyk.

Opublikowano

Kurde kolega ostro pojechał... 1-1.5L na 10Kkm i juz w silniku che rzeźbić.

Na początek to przy okresowej wymianie inną oliwę zalać ( np motul) ewentualnie przejść na półsyntetyk.

1L Oleju to jakieś 50zł, weź się za robotę głowicy to szybko pojmiesz o co mi chodzi.

Opublikowano

Kurde kolega ostro pojechał... 1-1.5L na 10Kkm i juz w silniku che rzeźbić.

Na początek to przy okresowej wymianie inną oliwę zalać ( np motul) ewentualnie przejść na półsyntetyk.

1L Oleju to jakieś 50zł, weź się za robotę głowicy to szybko pojmiesz o co mi chodzi.

Możesz rozwinąć myśl - bo nie wiem o co Ci chodzi ale chyba pijesz do mojej wypowiedzi.

Wymiana uszczelniaczy zaworowych to żadne rzeźbienie, normalna sprawa w autach kilkunastoletnich. Całą operację robi się bez zwalania głowicy.

Olejem silnika nie uszczelnisz. Proponuję też czytać ze zrozumieniem co inni piszą - kolega napisał, że jeździ na 10W40 a Ty proponujesz mu zmianę na półsyntetyk. :)

Opublikowano

:hi:

Ja jak kupiłem moją niunię na liczniku miała jakieś 176k. Od razu wymiana oleju na Mobila 10W/40 po jakiś 11k(ok 1 litra dolewki) w międzyczasie instalacja LPG BRC kolejna wymiana za radą forum na Motula 10W/40 plus płukanka Mobila do kolejnej wymiany dolałem jakieś 0,7 później płukanie przed wymianą (dolewka jakieś 0,7) znowu płukanie plus wymiana Motul Aż jeden mechanior stwierdził że mam wyciek pod chłodniczką oleju do której wkręca się filte. Po wymianie simeringu pod tą chłodniczką oleju nie dolewam w ogóle :decayed: :decayed: :decayed: :decayed:

Nie wiem jak jest u Ciebie w 1,6 kolego :gwizdanie:

Opublikowano

Witam! Jeśli nie masz wycieków z silnika na zewnątrz to proponuję nastawić się na wymianę uszczelniaczy na zaworach. Jest to najczęstsza przyczyna zwiększonej konsumpcji oleju w silnikach VAG. Olej masz dobry wiec sama zmiana oleju nie wiele pomoże. Po wymianie uszczelniaczy ja nawet zaryzykował bym i wlał full syntetyk.

...bzdury piszesz

Zmiana oleju bardzo dużo może pomóc. Sam byłem w takiej sytuacji.

Jak kupiłem auto poprzedni właściciel jeździł na mobilu 1 10w40.

Oleju od wymiany do wymiany (10 tyś.) dolewałem około litra.

Teraz po wymianie na Motul synergie 6100 dolewam około 0,2l do 0,4l

a "podobno V-ki lubią brać olej"... i jeżdżę na gazie :)

...uszczelniacze na zaworach są do wymiany jak zimne auto przy odpaleniu puszcza mocno niebieskiego dyma...

pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.