Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Problem z termostatem


grippen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam grono kolegów chciałem zapytać bo czeka mnie daleki wyjazd w czwartek mam problem chyba z termostatem? wymieniłem nową chłodnice wiatrak i visko. Teraz temperatura na desce wynosi prawie 90 stopni jak paczyłem na vagu to 88.2 nawet jak otworzyłem korek od zbiornika płynu to był taki ciepły a wąż od chłodnicy ten górny gorący a przy termostacie dosłownioe zimny . teraz takie pytanie czy moge sprawdzić na wagu czy termostat jest dobry i w jaki sposób, oraz przy jakiej temp. powinien się termostat otworzyć, jeśli jest popsuty to jaki koszt nowego bardzo prosze o odpis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w serwisie pytałem bo czeka mnie wymiana termostatu powiedzieli mi 137zł albo 127zł jakoś tak, na alegro są nawet za 30zł ale ja bym nieryzykował. Co do zimnego węża to byłem z ciekawości sprawdzić teraz i u mnie jest ten dolny tylko ciepły a reszta g :blink: orąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grono kolegów chciałem zapytać bo czeka mnie daleki wyjazd w czwartek mam problem chyba z termostatem? wymieniłem nową chłodnice wiatrak i visko. Teraz temperatura na desce wynosi prawie 90 stopni jak paczyłem na vagu to 88.2 nawet jak otworzyłem korek od zbiornika płynu to był taki ciepły a wąż od chłodnicy ten górny gorący a przy termostacie dosłownioe zimny . teraz takie pytanie czy moge sprawdzić na wagu czy termostat jest dobry i w jaki sposób, oraz przy jakiej temp. powinien się termostat otworzyć, jeśli jest popsuty to jaki koszt nowego bardzo prosze o odpis

Jakiej firmy założyłeś termostat ? Jeśli Wahlera to wywal go od razu i kup oryginalny BTT w ASO. Koszt 90 zł z oringiem.

Temperatura powinna wynosić 89-93 st C.

Czy te 88.2 trzyma non-stop w czasie jazdy ? Bo jeśli tak - odpuść sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja też mam problem prawdopodobnie z termostatem. Od kilku tygodni temperatura mi się maha między 80 - 90. Jak zaskoczy wentylator to chłodzi do 80, pożniej temp. sobie rośnie do 90 i od nowa. Nie wiem czy mam z tym cokolwiek robić, żadna inna kontrolka sie nie zapala - a wiekszość nowych aut nie ma przecież nawet wskaźnika temperatury - więc o podobnym problemie nigdy się nie dowiedzą.

Pozdro

MASA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką metodą sprawdziłes temp. na wskazniku, klimatroniku czy VAGiem. Jesli klimatronikiem albo VAGiem i jest 80 to termostat szmelc na bank ;) Jak baskecior pisał 89-93 st. wtedy jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Obserwuję tylko wskaźnik. Nie wiedziałem, że można to jeszcze sprawdzić na klimatriniku.W takim razie muszę się rozejrzeć za nowym termostatem,

pozdro

MASA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi wkońcu czy temperatura 90 stopni ma być prawidłowo :

1) Silnika kanał 51 ????

czy może 2) Cieczy chłodzącej kanał 49 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem też problem z termostatem na klimietronik pokazywał mi na kanale 49 góra 83 stopnie (czyli nie zamykał się do końca) kupiłem na allegro termostat za 27zł Wahlera i miesiąc jeżdze i temperatura jest ok 90-93. Termostat otwiera się przy 87 stopniach. wymieniłem przy okazji płyn i jest git :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi wkońcu czy temperatura 90 stopni ma być prawidłowo :

1) Silnika kanał 51 ????

czy może 2) Cieczy chłodzącej kanał 49 ???

Kanał 49 na klimatroniku, ale najpewniej będzie VAG`nąć 01- silnik / 007 - temperatury / pozycja: coolant temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam już nowy termostat. Pozostał jednak problem montażu. Dzwoniłam do jakiegoś nieautoryzowanego serwisu AUDI - za wymianę chcą ok. 150-200zł (mówili cos o podnoszeniu klimy itd. - że to nie takie proste). Czy to nie za drogo? Czy ktos może mi polecić jakiś zaufany warsztacik w Wawie lub okolicach?

Pozdro

MASA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wymiana termostatu jest bardzo prosta, ja sam wymieniałem więc 150-200zł to jest strasznie drogo :thumbdown: na forum jest cała instrukcja nawet jak to zrobić http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,4521.0.html !!! Omijaj szerokim łukiem ten warsztat jesli za wymiane termostatu krzyczą sobie tyle kasy i wcale klimy nie trzeba ruszac wogóle nie wiem on chyba silnika audi na oczy nie widział :bicz3: Jeśli sam nie chcesz się bawić to uczciwy mechanior znający temat zrobi to za 50zł góra 80zł! Mam dobrego i taniego mechanika w Piasecznie ale wyjechał gdzieś na miesiąc!

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem i mam spokój dwie śrubki i po płaczu godzinka i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...