Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Zapach po odgrzybianiu


risones

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jeśli ktoś mógłby odpowiedzieć na moje pytanie będe wdzięczny jakieś 4 tyg temu robiłem gogrzybianie z ozonowaniem smród powrócił ale tylko z włączonym przyciskiem econ, jak to możliwe czyżby zwykła wentylacja szła innymi przewodami wentylacyjnymi niż klima bo jak to wytłumaczyć że na klimie leci czyste pachnące powietrze a na nawiewie masakra nie idzie nirmalnie jeżdzic proszę o poradę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakimś wielkim ekspertem ale odgrzybiałem ostatnio parownik i u mnie przy włączeniu Econ leci ciepłe powietrze o innej barwie zapachowej ale nie jet to smród tylko cytrynka,kup jakąś piankę do odgrzybiania za 20 zł(ja kupiłem Plaka), zdejmij schowek,wyjmij gumowy korek,wsadź tam rurkę wpóść pianki ilę sie da,poskładaj wszystko po 10-15 min włącz wentylator na najniższe obroty żeby wszystko się wymieszało i powinieneś się cieszyć miłym świeżym zapachem przez długie tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki chłopaki ale ciągle meczy mnie 1 pytanie dlaczego na klimie nie czuć a na nawiewie smierdzi interesuje mnie jak to możliwe czy klima i nawiew idą oddzielnymi kanałami bo nie mogę tego rozkminić. a może ktoś posiada jakiś schemat wentylacji i klimatyzacji można by się wtedy powymądzać nad takim schematem bo problem napewno dotyczy wielu użytkowników B6 pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz schemat jak to jest podłączone wszystko.Wg mnie jak włączasz econ to się uruchamia po prostu nagrzewnica ,kompresor nie tłoczy,ciepło i wilgoć powodują błyskawiczny rozwój drobnoustrojów i stąd ten zapach,zwróć uwagę że 15 parownik i 16 wymiennik ciepła są praktycznie bardzo blisko siebie. .Nie jestem ekspertem ale tak to się chyba odbywa.Może jakiś specjalista się wypowie.

EREOr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz myslałem raczej o schemacie tych kanałów c leci nimi powietrze a to z tego powodu bo jak bylem odgrzybianie robic to mi koles mówił ze w b6 te kanały są ułożone w taki sposób ze w jednym miejscu są poprowadzone do dołu poniżej poziomu i w tym miejscu zbiera się syf i w gre wchodzi tylko mechaniczne czyszczenie ale zaznaczam ze to tylko podsłyszane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O witam, mam dokładnie ten sam problem, byłem na Kolejowej w Koszalinie na czyszczeniu ozonem i dokładnie to samo powiedział mi tam mechanik. Zalecił nawiercenie dolotu powietrza i fizyczne przepchanie w celu usunięcia syfu z dolotu. Co o tym sądzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to witaj w klubie słyszałem to od tego samego gościa jestem z koszalina wydawało mi się ze mówi dość sensownie zrobił bym to ale niejestem w kraju jak wróce to oddam im auto do tzw mechanicznego wyczyszczenia podobno gwarantuje efekt bo juz takie robił zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jade jeszcze na drugie ozonowanie, ale szczerze mówiąc po tym pierwszym nie czuje żadnej poprawy. Rozważam też patent poruszany juz na forum czyli czyszczenie parownika preparatem Wurtha. Zapytam tego mechanika co on na to.

Czy ktoś słyszał o tym 'mechanicznym czyszczeniu' dolotu powietrza tzn. nawierceniu go i przepchaniu? Może ktoś to robił i z jakim skutkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak za pierwszym razem nie pomogło ozonowanie to daj spokój lepiej zaprowadz niech przeczyszczą mechanicznie mały koszt zero ryzyka otwór zaślepiają gumowym korkiem i dopiero wtedy ozon na czyste kanały ozonowanie SYFU nic nie daje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, to drugie ozonowanie miałem w cenie pierwszego. Już jestem po i w sumie - zimne powietrze nie śmierdzi - gorące niestety wali stęchlizną. Co do małego kosztu... ponoć ma to kosztować ponad 700 zł i nawet 3 dni roboty?! Tak mi dziś powiedzieli na Kolejowej. Mechanik twierdzi, że trzeba rozebrać całą konsolę. Wspomniał też o preparacie Wurtha - a'la granat. Chyba narazie z tym spróbuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie 7 stówek to przesada.

To jest zdaje się ten preparat http://allegro.pl/wurth-quickfresh-do-czyszczenia-klimatyzacji-atest-i1202474556.html . Ktoś może używał tego i miał jakieś wymierne korzyści?

W ogóle zaczynam się zastanawiać czy diagnoza, że to klima śmierdzi jest poprawna. Klima mi nie śmierdzi, jedynie jak włączam ciepłe powietrze to czuć nieprzyjemny zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to możliwe ale gdy temperatura na zewnątrz spadła nawiew przy włączonym econ przestał śmierdzieć nie wiem czym to jest spowodowane czy ma to związek z tym że zrobiło się chłodniej bo nic nie działałem z oczyszczaniem dodam że auto stało ok 2 tyg.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli ktoś mógłby odpowiedzieć na moje pytanie będe wdzięczny jakieś 4 tyg temu robiłem gogrzybianie z ozonowaniem smród powrócił ale tylko z włączonym przyciskiem econ, jak to możliwe czyżby zwykła wentylacja szła innymi przewodami wentylacyjnymi niż klima bo jak to wytłumaczyć że na klimie leci czyste pachnące powietrze a na nawiewie masakra nie idzie nirmalnie jeżdzic proszę o poradę

pozdrawiam

Witam,

miałem podobnie u siebie - 2 razy odgrzybienie - a zapach pozostawał.

Usłyszałem gdzieś, że czasem w lato należy włączyć ogrzewanie na maxa i wysuszyć chyba nagrzewnicę. U mnie zadziałało - po 2 kuracjach po ok 10 minut na pełnym ogrzewaniu zapaszek stęchlizny znikł.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ogrzewanie na max 10 min obieg zamknięty czy nie i czy econ włączony czy wyłączony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to kilka minut przed wyłączeniem silnika wyłączyć klimę (włączyć ECON) , a jeszcze lepiej ustawić o kilka stopni wyższą temp. + włączony ECON , gwarantuję że po ponownym uruchomieniu silnika ( powiedzmy po kilku godzinach ) nic nie będzie śmierdziało :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ogrzewanie na max 10 min obieg zamknięty czy nie i czy econ włączony czy wyłączony ?

Ja to robiłem no obiegu otwartym a ECON raczej nie ma chyba znaczenia.

Ja ustawisz temerature na maxa to i tak okna otworzysz, jak temp wysoka to sprężarka chyba nie pracuje...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...