Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z oświetleniem wnętrza


barneius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu zauważyłem że przestało działać całe oświetlenie wnętrza w moim :audi: B6. Pierwsza myśl - bezpiecznik - ale okazało sie, że bezpiecznik był ok. To, że bezpiecznik sie nie spalił potwierdziło się parę dni później - ku mojemu zdziwieniu oświetlenie samo z siebie zaczęło działać. Szkoda tylko że na bardzo krótko - po następnym odpaleniu mojej srebrnej strzały żaróweczki znów przestały dawać oznaki życia... Oświetlenie jeszcze może dwa - trzy razy samo się, nazwijmy to, "naprawiało" ale zazwyczaj do czasu kolejnego odpalenia auta. Generalnie nie działa. Zamierzam pojechać z tym do elektryka ale najpierw chciałem zasięgnąć info na forum - może ktoś z Was miał podobny problem? Jakieś podejrzenia?

:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak B6 ma rozwiązane oświetlenie ale jak tak strasznie jak B5 to szykuj kasę... :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh :confused4: w razie czego kupię sobie latarkę :a4fan:[br]Dopisany: 16 Sierpień 2007, 21:47 _________________________________________________oświetlenie coraz częściej normalnie funkcjonuje. dziwne :mysli: może ktoś wie jakie styki należałoby przeczyścić (czy też przeprowadzić jakąś podobną operację) żeby pozbyć sie problemu. na mój rozum (wychowany na programach adama słodowego :naughty:) coć po prosu zaśniedziało czy też nie kontaktuje do końca prawidłowo...

help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Tydzień temu problem został naprawiony i na razie wszystko jest ok. Z relacji mechanika - elektryka wynikało, że z modułu "komfort" z kabelka, który odpowiedzialny jest za wyprowadzanie prądu do oświetlenie wnętrza prąd nie wychodził... W związku z tym, że moduł jest, jak to zostało mi przekazane "nierozbieralny", a cena nowego w ASO prawdopodobnie byłaby groteskowo wysoka pan mechanik - elektryk zaproponował, że można spróbować po prostu doprowadzić do tego kabelka prąd z zewnątrz. Zgodziłem się. Na razie alles funkcionirt... Mam nadzieję że tak już zostanie. Cała usługa kosztowała niewiele - głównie zapłaciłem za przejrzenie całego okablowania tak żeby wyeliminować inne potencjalne przyczyny jak np. przetarte/przegnite kabelki.

Rozwiązanie opisuje na wypadek gdyby komuś zdarzyła się podobna przypadłość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Tydzień temu problem został naprawiony i na razie wszystko jest ok. Z relacji mechanika - elektryka wynikało, że z modułu "komfort" z kabelka, który odpowiedzialny jest za wyprowadzanie prądu do oświetlenie wnętrza prąd nie wychodził... W związku z tym, że moduł jest, jak to zostało mi przekazane "nierozbieralny", a cena nowego w ASO prawdopodobnie byłaby groteskowo wysoka pan mechanik - elektryk zaproponował, że można spróbować po prostu doprowadzić do tego kabelka prąd z zewnątrz. Zgodziłem się. Na razie alles funkcionirt... Mam nadzieję że tak już zostanie. Cała usługa kosztowała niewiele - głównie zapłaciłem za przejrzenie całego okablowania tak żeby wyeliminować inne potencjalne przyczyny jak np. przetarte/przegnite kabelki.

Rozwiązanie opisuje na wypadek gdyby komuś zdarzyła się podobna przypadłość...

chciałem odświeżyć temat. który to kabelek trzeba podłączyć bo ja mam taki sam problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...