Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] Zablokowany odpływ skroplonej wody


dobry_k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w temacie a mianowicie zauwazylem iz spod mojego auta nie kapie woda podcza pracy klimy.

Wczorajszego dnia uruchomilem auto, właczylem klime na maxa i czekalem około 15 min az zacznie kapac woda. Niestety nie doczekalem sie.

Moje pytanie brzmi, czy jest mozliwe to iż mam zatkany kanał którym spływa woda z klimy i czy to moze byc powodem poteznego mocnego zaduchu w aucie - parnoty po wylaczeniu klimy.

Dodam iz zauwazylem iz co pare dni brudzi mi sie szyba wewnatrz auta hmm tworzy sie na niej jakis nalot ktory musze wycierac scierka ;/

Moze macie jakis pomysl na to jak ewentualnie przedmuchac ten kanal, pozdrawiam i czekam na odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy byla sprawdzana klima :cool1: ( gaz , filtr przeciwpylkowy ) moze trzeba bedzie odgrzybic uklad :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie przylacze do tematu bo u mnie tez nic nie kapie ,klime mam nabita chlodzi elegancko ,odgrzybiona takze, po 10 min moze z 5 kropelek kapnelo ,a u kolegi leje sie ciurkiem czy moze byc zapchany wylot ?? i jak go odepchac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kapania to uruchomcie klime i po jakis 10 min zgascie silnik i wtedy odserwujcie czy leci woda, odpływ jest pod osłonami termicznymi wydechu i jak jest silnik rozgrzany to woda potrafi w wiekszosci odparowac, u mnie tez prawie nie leci podczas pracy ale po zgaszeniu zaraz pojawia sie kałuża pod samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz zapchany odplyw wody, to klima albo juz smierdzi, albo lada chwila zacznie i zadne spray'e nic nie dadza. Tym bardziej wymiana filtra kabinowego. Trzeba bedzie to mechanicznie przepchac. Testowane na wlasnym przykladzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było gdyby kolega podpowiedział jak się do tego zabrać napewno za krótką instrukcję wszyscy będą wdzięczni

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to czekamy na instrukcje bo ja sie przygladalem z kanalu na ten odplyw i chyba bez zdemontowania katalizatora sie nie obejdzie ,ciekawe czy od strony wentylatroa jest dojscie ale raczej nie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to czekamy na instrukcje bo ja sie przygladalem z kanalu na ten odplyw i chyba bez zdemontowania katalizatora sie nie obejdzie ,ciekawe czy od strony wentylatroa jest dojscie ale raczej nie ??

Zdejmujesz schowek i musisz przepchać to jakimś drutem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumialem. Ja mam ta instrukcje pisac? Niestety, nie robilem tego sam. Pojechal do serwisu klimy i przeczyscili ;) Podobno liscie sie tam jakos znalazly. Po pol roku lania wurtha i kenta we wszystkie mozliwe otwory (kratki, dziura pod schowkiem, wlot powietrza za filtrem kabinowym) w koncu klima przestala mi smierdziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robert . zdejmujac schowek i wykrecajac wentylator chyba mi sie wydaje ze nie widac tego odplywu,wydaje mi sie ze jest on za nagrzewnica ktora widac po odkreceniu wentylatora . Moze sie myle to mnie popraw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek dotyczy B6. Nie pamiętam jak to było w B5, ale w B6 jak zdejmiesz schowek widać ten odpływ, jak wyciągniesz ten gumowy korek to wtedy przepychasz to jakimś drutem, jest trochę zabawy przy tym ale warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie ja mam tak ze woda mi sie leje pod nogami pasazera i mam pytanie ma ktos moze zdjecia bo w b5 jest inaczej o kotry to dokaldnie korek chodzi :( nie mam juz sil do tego a teraz cieplo i jak tu jezdzic bez klimy

ale w profilu masz B6 i teraz o jaką budę Ci chodzi :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec Panowie problem jest juz rozwiazany.

Udalem sie do serwisu na totalne przejzenie klimy, chlopaki mi odpompowali gaz i nabili do pelna hmm okazalo sie iz brakuje 140g gazu, nastepnie odgrzybiono klime OZONEM.

Po nabiciu klimy zauwazylem iz wiatrak od klimy pracuje z polową obrotow a nie tak jak kiedys odkurzac hmm juz widac ze jak brakuje gazu to wiatrak od klimy wyje jak szalony.

Jesli chodzi o skraplanie wody podczas dzialania klimy to musze jechac dlugo autem aby cos takiego nastąpilo ale dowiedzialem sie ze z prawidlowo dzialajacej klimy nie powinno zbytnio kapac.

Dodam jeszcze iz zaczalem stosowac pewien pomysl na zminimalizowanie efektu grzyba w klimie, ktory polega na wlaczaniu ogrzewania w aucie po tym jak jechalismy na klimie, ja tak robie jak wracam do domu, auto pracuje chwile na max nagrzewaniu i w tym momencie osuszam nagrzewnice i wszystkie kanaly i w ten sposob eliminuje ryzyko pojawienia sie grzyba w klimie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...