Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Zasada dzialania pompy paliwa


badboy99

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radekk2000

Ta pompa ma za zadanie pompować paliwo ,do tego kosza w zbiorniku.I zaczyna działać jak masz w zbiorniku poniżej połowy ropy.Tak mi się wydaje,ale niech się inni wypowiedzą.A co się dzieje,że pytasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brat zatankowal ,i benzyny i musialem to spuscic i zatankowalem ropy i nie moge go odpalic i zauwazylem ze jak sciagnelem wezyk przed filtrem ze pompa nie podaje paliwa

W AKN w baku ani nigdzie indziej nie ma pompy podającej paliwo. W zbiorniku jest tylko mała pompka spiętrzająca, napełniająca taki mały zbiorniczek, z którego POMPA WTRYSKOWA zasysa paliwo. Wywal filtr paliwa, na bank masz tam pełno benzyny, wylej to paliwo i napełnij filtr paliwa olejem napędowym. Przed wyciągnięciem filtra - przewód zasilający od filtra do pompy(to ten z kawałkiem przezroczystego wężyka) zaciśnij francuzem. Zakręć kilkanaście razy, powinien zaskoczyć. Jeżeli nie będzie chciał odpalić nie katuj go tylko na hol i do mechanika odpowietrzyć układ.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brat zatankowal ,i benzyny i musialem to spuscic i zatankowalem ropy i nie moge go odpalic i zauwazylem ze jak sciagnelem wezyk przed filtrem ze pompa nie podaje paliwa

Mam to samo męczę się z tym problem już wiele czasu. Gdy zgasze silnik wężyk co leci z pompy do filtra staje sie pusty paliwo z niego ucieka. A przy odpaleniu to dopiero gdy silnik już odpali to wtedy po około sekundzie ten wąż napełnia sie paliwem. I już naprawde niewiem co to może byc :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pompa ma za zadanie pompować paliwo ,do tego kosza w zbiorniku.I zaczyna działać jak masz w zbiorniku poniżej połowy ropy.Tak mi się wydaje,ale niech się inni wypowiedzą.A co się dzieje,że pytasz?

dokładnie tak jest jak kolego mówisz, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brat zatankowal ,i benzyny i musialem to spuscic i zatankowalem ropy i nie moge go odpalic i zauwazylem ze jak sciagnelem wezyk przed filtrem ze pompa nie podaje paliwa

Mam to samo męczę się z tym problem już wiele czasu. Gdy zgasze silnik wężyk co leci z pompy do filtra staje sie pusty paliwo z niego ucieka. A przy odpaleniu to dopiero gdy silnik już odpali to wtedy po około sekundzie ten wąż napełnia sie paliwem. I już naprawde niewiem co to może byc :kwasny:

To mi wygląda na nieszczelny filtr paliwa, wymień cały filtr z zaworkiem powrotnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa wymieniany zaworek zwrotny też, kupywałem wstawiałem na powroty ogolnie gdzie sie tylko dało i nic także już niewiem co to może byc :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa wymieniany zaworek zwrotny też, kupywałem wstawiałem na powroty ogolnie gdzie sie tylko dało i nic także już niewiem co to może byc :thumbdown:

No to w takim razie widzę tylko jedną przyczynę. Przy pompie wtryskowej jest zaworek kierunkowy kulkowy który nie pozwala cofać się paliwu. On psoci i musisz go wymienić, ewentualnie wyczyścić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbys mi kolego napisać gdzie on się znajduje jak go wyciągnąć itp ? Dodam że paliwo w tym przezroczystym przewodzie co idzie do pompy wtryskowej jest. Tylko nie ma na dopływie do filltra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworek wkręcony jest w pompę a na nim siedzi przewód powrotny...

11631782401.jpg

http://allegro.pl/item1069538050_zawor_zwrotny_odpowietrzajacy_pompy_vp44_bosch.html

Sam zaworek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...