Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wiatrak od chłodnicy chodzi nierówno


Ronny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem wiatrak od chłodnicy podczas odpalania silnika wpada w dziwne drgania i chodzi nierowno. Przy wylaczonym silniku sprawdzalem go ruszajac nim na boki i okazalo sie ze duze luzy. Nie wiem co moze byc tego przyczyna, czy jest tam jakies łozysko? Prosze o pomoc. Mam jeszcze jeden problem chciałbym wymienic caly wiatrak czy moglby mi ktos podac link na allegro do tej czesci? szukalem w " ukladzie chlodzenia -> wiatraki " ale byly tam tylko same "smigła" bez mechanizmu. Czy ma ktos moze schemat ukladu chlodzenia do silnika 1.9 TDI 110 KM ?

Dzieki za pomoc, pozdrawiam serdecznie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz uszkodzone wisko i radze je wymienić jak najszybciej bo jak się rozleci to koszty naprawy mogą się powiększą choćby o chłodnicę. Tu masz linka do przykładowej aukcji sprzęgła wiskotycznego do a4 http://moto.allegro.pl/item1099670735_audi_a4_a6_vw_passat_b5_1_9_tdi_berr_nowe_sprzego.html. Jeżeli będziesz kupował to szukaj tylko BEHR-a są oczywiście tańsze ale znam przypadek jak koleś kupił sobie coś takiego do BMW i sie okazało, że wisko nie działa juz od samego początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem dużego luzu wentylatora visco jest wyrobione łożysko w visco. Tego łożyska nie da się wymienić i trzeba wymienić całe visco. Jeszcze jedno, rozumiem, że samo śmigło jest dobrze przykręcone do visco i nie ma luzów, tylko jest luz w samym visco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zaczynać nowego wątku, więc tu się dopiszę. Mam problem z wykręceniem visco. Strasznie mocno przykręcone. Do zablokowywania używałem wierteł 5mm, wszystkie pękały ;/ . Jak można to rozwiązać ? Jakieś praktyczne rady bym prosił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...