Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Dziwny zapach w kabinie


OSA

Rekomendowane odpowiedzi

panowie od paru dni po dłuższym postoju jak odpalę autko czuć jakby ocet albo silikon ,a po paru kilometrach przestaje , czy może ktoś spotkał się z czymś takim? dodam że syczy też z baku , prawdopodobnie zawór węgla aktywnego padł , wyczyściłem go powietrzem i niby zaczął po cichu stukać . czy to może być powodem tego zapachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio tez zwróciłem uwagę na coś takiego- czuć octem czy silikonem przez chwilę po odpaleniu samochodu. Niedawno wymieniłem filtr kabinowy z oryginału na Filtrona z węglem aktywnym i mam wrażenie, że ten zapach pojawił się właśnie po tej wymianie. Z baku mi nie syczy, zawór węgla aktywnego działa (przynajmniej go słychać). Nie sądzę, bo to miało związek z filtrem węgla aktywnego- raczej podejrzewam ten nowy filtr kabinowy, ale czy to możliwe?

Osa- nie wymieniałeś ostatnio kabinówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia nie mam- może poczekamy aż się bardziej doświadczeni wypowiedzą. W każdym razie ja wymieniałem filtr pod koniec maja i od razu po wymianie zwróciłem uwagę na ten zapach. Po pewnym czasie zjawisko to zelżało na tyle, że nie zwracałem na nie specjalnej uwagi, dopiero Twój post mi o tym przypomniał. Ciekaw jestem, gdzie leży przyczyna.

Na forum a3 jeden z userów opisywał wymianę filtra kabinowego i na koniec zaznaczył, że po zabiegu tez przez parę dni czuć było octem, więc może to jednak taka uroda niektórych filtrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie klimatyzację? U mnie jak tak było czuć oddałem do odgrzybienia, wymieniłem filtr kabinowy i jest oki. Ale tak jak mówicie ocet czy silikon coś takiego w sumie nie szło wytrzymać. Teraz super. Tylko nie bawic się w pianki a dać do ozonowania albo ultradźwięku.... Bo to usunie zapach nawet z kabiny i jest trwały pianka jest dobra na pewien czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge powiedziec co mi przyszlo na mysl ze moze być nieszczelna nagrzewnica i plyn chlodzacy wycieka i to moze emitowac taki podobny zapach, ale to tylko taka sugestia chodz kolega mial wlasnie takie objawy w hondzie i wlasnie okazalo sie ze ma nieszczelny uklad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam propozycję co do sprawdzenia klimatyzacji.

Zaczęliście włączać, może nie wyłączacie kilka minut przed dojazdem na miejsce i gotowe.

Spróbujcie może czy nasila się przy np wyłączaniu klimatyzacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...