Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Drżenie lewarka i całego samochodu 1500-2300 obr


ludwik166

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety po regeneracji wtryskow dalej telepie wywaliłem kata i teraz coś mi brzęczy w tlumiku ciekawe coooo? Pomocy rozwiązał ktos problem telepania u siebie.

wywal w końcu tego dwumasa to znów polubisz swoje oooo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegazuj autko delikatnie na postoju w tych obrotach co Ci drży i zobacz czy tez bedzie drżało. Jak tak to skłaniałbym sie w strone dwumasówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mialem to samo, między 1800 a 2200 obrotów, coś drżało i hałasowało. Z braku funduszy na całe sprzęgło wymieniłem tylko łożysko oporowe, łożysko igiełkowe i tarcze sprzęgłową (używka). To był strzał w dziesiątkę, w aucie nastała cisza. Powodem drgań była tarcza sprzęgła. Dodam, że gdy bardzo się nagrzał, to ciężko było ruszyć, bo sprzęgło szarpało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przyłącze się do tematu i może dam kilka wskazówek a może tylko jedna banalną :)

A wiec nie dawno wymieniłem całe zawieszenie : amorki ,wahacze i wszystkie gałki hehe no i po tej wymianie od czasu do czasu zaczęło mi trzęś całym autkiem a szczególnie jak wychodziłem z zakrętu na 3cim biegu :) tez kombinowania było w pierony :D podejrzenia dwumasa ,koła źle wyważone ,krzywe półośki , poduszki na silniku do wymiany , łożyska w przednich kołach, ale wszystko było i jest dobre :) nawet ze tłumik może gdzieś bić o budę :) a usterka była bardzo banalna dokładnie to luz na lewej półosi powodem tego był brak pierścienia dystansującego a wiec proponuje sprawdzić czy wasze półosie nie latają 1.5cm prawo lewo jeśli tak to zdejmijcie osłony przegubów zewnętrznych i zobaczcie czy macie tam taki plastikowy pierścień na półosi jeśli nie ma to założyć i zrobić próby:) u mnie to było powodem dużych drgań wiec nie zaszkodzi jak sprawdzicie to u siebie :) życzę powodzonka w szybkim rozwiązaniu problemu :)

http://img441.imageshack.us/img441/3947/pierscienienap322o347.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...