Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] olej w kolektorze ssacym 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

mam pytanie jaka moze byc przyczyna znajdujacego sie oleju w przewpdach ktore ciagna powietrze do kolektora ssacego? Zaznaczam ze silnik z turbo!

Opublikowano

turbo zaczyna wywalac olej. Zazwyczaj uszczelniacze od strony dolotu puszczaja po tych od strony wydechu wiec sugeruje sprawdzic czy nie masz tez oleju w wydechu, ew. czy nie widac zadnych wyciekow przy turbo od dolu

Opublikowano

Czyli w tym przewodzie co zdaje sie byc odmą i wogole w dolocie ma do turbo i potem dalej ma byc suchutko?

Opublikowano

Czasami jest tak że walnie olejem jak ma duży poziom... Nie koniecznie są to uszczelniacze turbo. Nie stresuj się, posprawdzaj od strony turbiny wlot i wylot czy jest suchy i daj znać.

Opublikowano
  • Autor

oki dzis wlasnie mam zostawic auto u mechanika to raczej sie wyjasni a tak apropo to calkiem sporo wyciaglo mi oleju mialem praktycznie max na bagnecie a zostala z tego polowa, wydech oczywiscie mokry bo jak zgasilem auto to widac bylo dymek od wypalajacego sie oleju w wydechu :/:/:/

Opublikowano

to zbieraj kase na nowe turbo ;)

Opublikowano
  • Autor

juz stoi u mechaniora, jutro bedzie rano rozbieral i wszystko sie okaze;) <zgrzyta zębami> ;)

Opublikowano

Trochę siem pospieszyłeś, mechanior zedrze z ciebie skórę, a być może wywaliło ci jednorazowo przez nadmiar oleju. Suchutko w przewodach między turbo i intercoolerem nigdy nie będzie jeżeli auto jest z 1996 r. Najpierw trzeba było poobserwować ile oleju ci bieże (1 l. na 1000 km to jeszcze norma) W wydechu może ci spalać olej z nieszczelnych uszczelniaczy zaworów i z innych powodów (uszczelka pod głowicą itp. a turbo to najdroższa część do wymiany

Opublikowano

(1 l. na 1000 km to jeszcze norma)

nie pomyliles czasem? 1 litr na 1k czy na 10kkm?

Opublikowano

(1 l. na 1000 km to jeszcze norma)

nie pomyliles czasem? 1 litr na 1k czy na 10kkm?

1l/1000km tak w książkach obsługi często podają, ale prawda jest taka że jeśli pobiera jeden litr na tysiąc to już jest gruuuuuubo!:(

Opublikowano

Noooo wlasnie. Dlatego mi sie wydawało ze na 10kkm.

Opublikowano
  • Autor

padla turbina, powiedziali mi ze przytarrt na fioletowo walek przez co dostala temperature i puscil uszczelniacz. Wymienili mi uwzgledniajac gwarncje ale powiedzial koles ze na nastepny raz tego mi nie zrobia bo wedlug niego jest to wina smarowanie, podejzenie przytkanej rurki zasilajacej hmmmm.... Powiedzial mi jeszcze ze wedlug niego ze tak mi olej pociaglo to moga byc uszczelniacze w silniku... Narazie zaloze turbo i lece zamowic rurke i zobacze czy nadal becie ciaglo olej jelsi tak to uszczelniacze do wuymiany. Orientuje sie ktos ile moze kosztowac mnie ta rurka do oleju? ehhh... ::/

Opublikowano

wyjmij starą, nalej do srodka rozpuszczalnika i porzadnie przedmuchaj kompresorem - to wystarczy

Opublikowano
  • Autor

eee nie jest az tak zle nowy wezyk zasilajacy olej 220zl myslalem ze bedzie gorzej, tyle samo placilem za wezyk do wody przy turbo a jest duuzzoo krotszy. Jutro montuje turbo i zobaczymy jak bedzie sie sprawowac:):):)[br]Dopisany: 27 Sierpień 2007, 11:53 _________________________________________________wkoncu zrobione, nowe turbo, nowy wezyk doprowadzajacy olej do turbo i jest git :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.