Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJL] 1,8t szarpie + czarne świece i bark mocy


sołtys85

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam taki problem.

Silnik zalewa bogatą mieszanką czego wynikiem jest szarpanie auta i zabrudzenie świec sadzą suchą bez oleju. Po wymianie świec na inne po 30km wyglądają tak jak poprzednie. Jak silnik zimny to jeszcze zapali na pb po czym zgaśnie i ponowne odpalenie tylko na LPG w trybie awaryjnym.

Cewki i moduł i inne elementy sprawne podmieniane z innego auta.

Wszystkie 4 świece tak samo zakopcone a w rurze wydechowej sadzy co niemiara.

Silnik faluje na obrotach tak, że nie da sie jechać/ Jedynie przy mocnych przyspieszenaich pozostało mu trochę zycia.

Dziś zrobiłem test sondy multimierzem. No i tak: na pb zapala tylko jak jest zimny mocno jak sie rzogzeje troche to już gaśnie i nie chce odpalić. Na gazie zapali w trysbie awaryjnim i jakoś tam chodzi i faluje obrotami, Obroty sie stabilizują i lambda waha sie od 0,3- o,98V a jak zaczyna szarpać to skacze od 1,2-1,32V i nagle spada do 0,48V i znów na 1,22V po jakichś 30s sie uspakaja i znów lambda do 1V.

Czy oznacza, że to definitywnie lambda? Chyba nie do końca to jej wina bo wskazania ma poprawne a wartości nie są, az takie skrajne, żeby samochód tak zalewało ze nie odpala. Dziwne jest to, że jak obroty mocno faują to lambda jest powyżej 1 co oznacza ubogą mieszankę a nie bogatą. Jak obroty falują i przerywa to silnik cierpi na brak paliwa a nie na nadmiar jak by sie wydawało.

Wiem, że zaraz wszyscy wsiądą na mnie, że nie zczytałem logów ale poprosu mój kabelek zawieruszył sie na poczcie i musze uzbroić sie w cierpliwość.

Proszę o wszelakie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czujnik temp do ECU, na próbe mozesz odpiąc sonde całkiem wtedy ECU weżmie sobie wartosc zastepczą, sprawdż równiez reg cisnienia paliwa czy nie puszcza podcisnieniem benzynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...