Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Klima nabita, wszystko dziala a nie ma zimna z nawiewu


MIIKEW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie , nabilem klime daje na 18oC i z nawiewow leci chlodne powietrze

Jedna rurka pod maska jestcieplawa druga ma -2 stopnie

Koles dwa razy mi spuscil gaz i zaladowal spowrotem i mowi ze wszystko ok , co moge sprawdzic ? Gdzies ten lód sie gubi po drodze

Kolo od klimy stwierdzil ze mozliwe ze nie domyka mi cieplego powietrza i sie miesza ono z zimnym w kratkach

Jak to sprawdzic ?

Moze jakis silniczek sie przyciąl ? Ale jak daje na 29oC to parzy z nawiewu

Moze ktos pomoze ?

Zqpomnialem dodac ze filtr kabinowy wymieniony i wyczyszczony filterek z w jednej z rur co sie napelnia gaz pod maską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może trzeba zrobić nastawy podstawowe

04 - Basic Settings

Potwierdzasz

Wpisujesz numer grupy 001

Czekasz i obserwujesz oraz słuchasz.

Wszystkie silniczki sterowania przejadą sobie od jednego końca do drugiego, żeby poznać pozycje krańcowe.

Po zakończeniu na ekranie pojawiają się w każdej pozycji zera (0).

Jest to znak, że nastawy podstawowe zakończyły się.

ja miałem taki problem że klapa regulacji temp.wypadła z prowadnicy silniczek chodził ale klapa się nie ruszała.zobacz też od spodu czy nagrzewnica jest zimna tak na środku od dołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może trzeba zrobić nastawy podstawowe

04 - Basic Settings

Potwierdzasz

Wpisujesz numer grupy 001

Czekasz i obserwujesz oraz słuchasz.

Wszystkie silniczki sterowania przejadą sobie od jednego końca do drugiego, żeby poznać pozycje krańcowe.

Po zakończeniu na ekranie pojawiają się w każdej pozycji zera (0).

Jest to znak, że nastawy podstawowe zakończyły się.

ja miałem taki problem że klapa regulacji temp.wypadła z prowadnicy silniczek chodził ale klapa się nie ruszała.zobacz też od spodu czy nagrzewnica jest zimna tak na środku od dołu

a jakies zdjecie, albo z etki schemat ? bo nie wiem gdzie ta nagrzewnica jest

zaraz zrobie te nastawy początkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdź w menadżer urządzeń,odszukaj port com i właściwości,później port setting i ma być tak od góry:

9600

8

none

1

none

później w zaawansowane i od góry:

4096

4096

7

0

0

takie wartości w skrócie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vag mi się łączy normalnie z innymi tylko z klima nie tzn zatrybi po którymś razie ale błędy pokazuje

klima.jpg

taki błąd, powiedzcie mi bo mi troche zalało podszybie podczas ostatnich burz, miałem niedrożne kanały odpływowe pod akumulatorem, czy tam mogło sie coś zalać od klimy ?

ewidentnie leci zimniejsze powietrze na klimie niż na econo ale lodowatym to nie można nazwać

dziś przy 30oC na polu w cieniu dałem na 18oC i auto i wentylator zaczął chodzić prawie na maxa a leciało takie chłodne, tak jakby klima wiedziała że z nawiewów nie leci za zimne i próbowała to nadrobić szybkością nawiewu

wydaje mi sie że coś sie nie domyka ale kompletnie nie wiem gdzie znaleść

czy z kodów na klimatroniku można coś wywnioskować ? bo skoro vagiiem nie moge sie połączyć to może tam coś znajde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobisz tak jak ci napisałem to połączy się z klimatyzacją.zdejmij schowek i zobacz czy jest ta nagrzewnica zimna i czy silniczek pracuje jak regulujesz temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjąłem schowek i widzę coś obudowanego w plastik po lewej od wiatraka, nie da rady tego zdemontować za szybko a przez ten plastik nie czuć czy jest tam coś zimnego czy ciepłego

ustawienia zaraz wprowadze do laptopa ale dziwne że mi sie łączy ze wszystkimi podzespołami (liczniki, silnik, abs, airbag..) a z klimą nie

[br]Dopisany: 14 Sierpień 2010, 16:35_________________________________________________Dobra już łącze się. Z klima te ustawienia pomogły

dałem ta procedurę co napisałeś i coś tam się przestawialo ale nie wiem czy dobre wartości były

macie jakieś defaultowe ? [br]Dopisany: 14 Sierpień 2010, 18:41_________________________________________________hmm może podam jeszcze jakies szczegóły, np rurki które są pod maską (co na nich są te trójniki do nabijania klimy) są jedna ciepła a druga lodowata/oszroniona bym powiedział, skoro jedna jest lodowata tzn że to idzie do nagrzewnicy czy jeszcze sie może gdzieś zatrzymać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...