Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Opaska stabilizatora tylnego?


carlooss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pojawił się u mnie pewien problem, zaczęły dochodzić dziwne głuche stuki z tyłu auta podczas przejeżdżania przez poprzeczne uskoki lub jeździe po nierównej kostce brukowej, amorki nowe, luzów nie ma (przynajmniej na szarpakach nic nie wykazało) są luzy na zaciskach hamulcowych ale gdy zaciągnę ręczny nie przestaje pukać, dźwięk jest bardzo stłumiony (może jestem przewrażliwiony) ale wcześniej nie było tego słychać. Zastanawia mnie to jaką funkcję spełnia plastikowa opaska zapięta pomiędzy tylną belką a stabilizatorem. Widziałem w książce że coś takiego tam jest a ja tego nie mam. Wie ktoś coś na ten temat? I może jeszcze jak sprawdzić tuleje belki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carlooss a może poprostu klocki w jarzmie Ci się trzęsą? U mnie było tak samo. Gdy zaciągałem delikatnie ręczny to nic nie dzwoniło. Teraz kwiestia,czy Tobie dzwoni,czy stuka. Podjedz do mechanika niech zobaczy,czy to czasami nie klocki. U mnie pomogło przesmarowanie jarzma i odgięcie blaszek klocków. Poza tym było już o tym troche na forum.Wpisz w SZUKAJ, a być może znajdziesz to,czego szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem czytałem na forum ale nic nie ma ciekawego. Klocki nie bo jak zaciągnę to słychać dalej. To nie jest dzwonienie tylko takie głuche stukanie słychać to tylko jak przejadę przez np tory ale wystającą studzienkę albo nierówny bruk. Zastanawiam się nad tulejami belki bo czasami słyszę skrzypienie z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeże temat, mam podobne objawy "głuche stukanie" z tyłu, dodam ze przed zakupem autko było sprawdzone na serwisie VW, zawieszenie było w 100% ok. (dwa tygodnie temu). A tu te stukanie. Czy poradziłeś sobie z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...