Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Jaki Skuter


moro99

Rekomendowane odpowiedzi

Heja Panowie i Panie

Chce sobie kupic skuter na dojazdy do pracy w warszawie

mam niedaleko i dobre polaczenie tramwajowe ale chcialbym byc niezalezny od mzk a dokladniej nie chce wachac spoconych ludzi w tramwajach czy autobusach)

i pytanie

czy macie jakies doswiadczenia z roznymi skuterami ?

chcialbym cos nowego

do 4000

najlepiej aby kupic to cos ratalnie

bardzo sie zastanawiam nad Keeway Hurricane - brzydkie to ale podobno dobrze jezdzi i sie nie psuje

kuzynek mial Matrix'a i tez nie narzekal

macie jakies swoje typy? moze jakies sklepy znacie gdzie mozna obejzec sprzety ?

czekam na sugestie :)

PS: chce skuter bo mnie denerwuje jazda autem w tych korkach a biorac pod uwage ze pracuje przy palacu Qltury a zaraz zamkna mi prosta i swietokrzyska emilii plater juz zamknieta) to skuter chyba jest najlepszym rozwiazaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sobie kup 2suwa. Co do nowych to teraz nie mam pojęcia ze starszych to Ci moge polecić aeroxa, benneli, mallaguti f12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na bezawaryjności i komforcie to bez wątpienia Gilera Runner. Miałem 3 lata. Można powiedziec ze jak ,,kanapa u babci" na dobrym zawieszeniu z kopem jak aerox :evil: Nie bedziesz zawiedziony. Dodatkowy atut: trzymają cene. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał.

Obojętnie czy kupisz Yamahe Aerox , Neos, Aprilię Sr, Benelli 491, Malaguti F12 czy F15 to te wszystkie modele mają ten sam silnik czyli Minarelli Horizontal - jeden z najbardziej udanych silników, w dodatku tanich w eksploatacji.

I taki wybór też Ci doradzam. Znam te silniki od postaw, ich konstrukcję .

Tu masz jedynie wybór pomiędzy wersją chłodzoną cieczą lub powietrzem..i jedna wersja i druga są dobra. Co do chłodzenia cieczą.. trzeba zaglądac bo łożyska na wirniku potrafią stanąc. Części do Minarelli bajecznie tanie - jak będziesz potrzebował czegoś to mogę pomóc bo mam dobre zniżki.

Piaggio - czy kupisz NRG MC2 czy MC3 czy Gilerę Runner to są także te same silniki. Części w zbliżonych cenach co Minarelli..aczkolwiek niektóre kosztują 2 x tyle.

NIE KUPUJ SKUTERÓW NA WSTRYSKU - Aprilia SR Ditech..Peugeot Jetforce ect. Kupno nowego wtrysku 300-400 zł ( są dwa ) :wink4:

Chinole - odradzam ! Większośc to repliki Minarelli, ale nieudane..krzywe odlewy karterów, chińskie łożyska i puchące tłoki.

I broń Cię kupic czterosówa ... tylko 2 T !

Lepiej kupic używany nawet 10 letni ze sprawdzonego źródła ( nie tykaj się angoli - rdza ! ) niż nowy chiński z pseudo gwarancją.

Paugeot - ceny części dużo droższe od Włoskich- nie polecam !

Suzuki Katana - Italjet Formula - silniki Morini - szybko pada kompresja..części drogie jednym słowem chłam ! Nie polecam.

Jak chcesz kupic coś używanego i dośc dobrego to wal - ojciec ma coś na stanie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że lepiej kupić używany 'firmowy' skuter. Osobiście brałbym Aprilię SR, ale jeśli kolega zastrzega sobie kupno wyłącznie nowego to tak jak pisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam' date=' że lepiej kupić używany 'firmowy' skuter. Osobiście brałbym Aprilię SR, ale jeśli kolega zastrzega sobie kupno wyłącznie nowego to tak jak pisałem wyżej.

[/quote']

Wiesz..Aprilia SR czy Aerox przykładowo to tylko kwestia gabarytów skutera :wink4: Ja pisałem silniki te same..ale Sr ma większe siedzisko i gabaryty. Różnica jest jeszcze taka, że uboższe modele hamowane były na bęben z tyłu ( Sr ) ..każdy Aerox miał 2 x tarczę i zaciski Brembo ( w Sr były zaciski Grimeca).

Co do nowego.. kupisz nowy za 4000 zł ..firma powiedzmy Kymco wywala na rynek co raz to nowsze modele i za swój za 4 lata weźmiesz czapkę śliwek :decayed:

Ps. Jak chcesz coś z biegami to polecam silnik AM6 - Któregoś dnia śmigałem Aprilią MX 50 ( Supermoto ) i dawała radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ragga :shocked: o taka odp wlasnie mi chodzilo :) - konkrety :notworthy: :notworthy:

Jak Ci trza pomóc w wyborze to pisz :wink4:

Ja potrzebujesz kupic coś dobrego to też pisz :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...