Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wtryski i pompa


arkadius1708

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moją A4 :(. 2 tygodnie temu wymieniłem kostkę stacyjki i od tamtej pory samochód zaczął słabo zapalać, coraz więcej palić i kopcił na czarno. Byłem u mechanika, powiedział mi że to pompa wtryskowa lub wtryski. Dałem pompę do regeneracji, powiedzieli że głowica już jest do wymiany, zregenerowali pompę, wtryski sprawdzili i powiedzieli że dobre. Mechanik wstawił pompę i wtryski, wszystko ustawił, a samochód dalej słabo palił :angry:. Podpiąłem pod Vag-a i pokazał błąd: 542 Czujnik wzniosu końcówki wtryskiwacza (czujnik uniesienia iglicy) - G80 - BŁĄD SPORADYCZNY, więc usunąłem błąd, na następny dzień podłączyłem ponownie Vag-a i pokazał znowu ten sam błąd. :wallbash: Mechanik powiedział że trzeba wymienić wtrysk sterujący, Kupiłem używkę, ciśnienie i numery te same. Vag pokazał na początku błąd, skasowałem go i już się nie pokazuje. A samochód dalej słabo kręci. Czy może to być spowodowane elektryką po wymianie kostki stacyjki? Jaka może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprawdził kąt wtrysku u ciebie ma być 049-053 grupa BS pozycja 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też go mam ale mało używam bo wydaje mi się że vag com jest 100 razy lepszy mam vag com 311.2 pełna wrsje to mogę ci mailem przesłać tylko dopiero na wieczór daj znać na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kąt wtrysku ustawiasz na pompie i może ci mechanik źle ustawił i dla tego tak ci słabo pali, jak wymieniałeść kostkę to nie powinno się nic stać miałeś pecha że to wtedy się stało

a co do programu to możesz zrobić małe korekty dasz rade wszystko jest napisane na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz najpierw rozgrzej samochód do temperatury 90 st.

jeżeli będzie taki sam wynik to znalazłeś przyczynę dla czego ciężko pali u ciebie na razie widze 27 tam musi być 049 -053 może być ciut więcej lub nie ale napewno nie 27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie na zimnym jest inny odczyt u mnie też tak jest koło 27 na zimnym jak rozgrzeje do 90 st to mam 46 - 50 lekko skacze ale zapala na dotyk [br]Dopisany: 16 Sierpień 2010, 14:35_________________________________________________później zobaczę jak jest u mnie na zimnym to ci powiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Vag-iem da radę zmienić ten kąt wtrysku? czy trzeba mechanicznie to robić? Pompa chyba elektronicznie jest sterowana :mysli:

mechanicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Vag-iem da radę zmienić ten kąt wtrysku? czy trzeba mechanicznie to robić? Pompa chyba elektronicznie jest sterowana :mysli:

przy jakiej temperaturze robiłeś ten wykres rozgrzej samochód do 90 st i wtedy zobacz ile ci pokazuje musisz zmienić mechanicznie proste jak drut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czyli jest źle jak by miał 90 to wskazenie było by około 30 musisz ustawić mechanicznie dasz radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. o 16 kończę pracę i będę działał. opiszę wynik po pracy, mam nadzieje że pomoże i to jest to[br]Dopisany: 17 Sierpień 2010, 12:46_________________________________________________Próbowałem ustawić pompę, ale nie wiem czy dobrze to zrobiłem. Temp. 90 st.

Zdjęcie z Vag-a na zapłonie

IAthA.jpg

i po uruchomieniu silnika

IAqNr.jpg

Audi dalej słabo kręci i kopci na siwo. Już nie wiem co jest. :wallbash: Pomoże ktoś? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na idealnie :good:

teraz najwazniejsze jak samochód odpala ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...