Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHH] Prędkościomierz+wskaźnik paliwa


hutch1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Czytałem dużo na temat awarii prędkościomierza ale w moim przypadku jest mały myk ponieważ zawsze gdy prędkościomierz pada zaczyna wariować mi wskaźnik od paliwa :blink: kilometry sie nie nabijają obrotomierz pracuje. Dziwne jest to, że prędkościomierz raz działa, a raz nie.Gdy działa klimatronic pokazuje dobrze prędkość więc czujnik to to nie jest, ale jeszcze muszę spr co sie dzieje jak mi padanie znowu.Może ktoś mi coś poradzi...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz VAGa i wejdź:

17-Instrument potem w Output Tests. Zrób mu wszystkie testy. Wskazówki powinny się równo wychylać. Gdy dojdą do końca, wszystkie wskazówki powinny zatrzymać się w połowie skali. Np. prędkościomierz przy ok. 100km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje bo normalnie nie mam już do tego cierpliwości miesiąc działa dwa dni nie można dostać szału :rant: jak znajdę chwilkę to sprawdzę to i dam znać. Dzięki za rade :a4fan::)[br]Dopisany: 26 Sierpień 2007, 12:40 _________________________________________________Na razie wszystko jest w porządku ale licznik od jakiegoś czasu chodzi ok i wszstko gra więc jak znowu zaliczy zgona to wtedy muszę to sprawdzić. Osobiści wolałbym żeby już wszystko było w porządku :)

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc! :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze odswierzam stary temat, ale wlasnie przytrafil mi sie podobny problem. Po wymianie skrzyni przestal dzialac predkosciomierz, licznik kilometrów i wskaznik paliwa przy skręcaniu sie wacha. Wymienilem czujnik ze starej skrzyni po czym dalej nie dzialalo, jak sprawdzilem czujnik przy pomocy miernika i magneu to reagował wiec podjechalem do mechanika sprawdzic vagiem, zegary wychyliły sie do konca i spowrotem do 0 ale nie zatrzymały sie w polowe jak pisał Adam.

Samochód to Audi A4 1.9 TDI 1998r

Co moze byc przyczyna ze to nie dziala ?

Czy jest moze jakis bezpiecznik odpowiedzialny za te zegary oprócz tych bezpieczników przy drzwiach ?

Może magnes w skrzyni biegów sie posypał ?

A może okablowanie ?

Jaki ma związek licznik z wskaznikiem paliwa ?

Jezeli ktos sie spotkał z tego typu problemem prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie chcę tworzyć nowego tematu - bo po co? Problem jest analogiczny....

Moje objawy analogiczne jak u kolegi powyżej.

Raz działa prędkościomierz, raz nie a najbardziej fascynuje mnie czujnik paliwa który waha się na zakrętach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory tego nie znalazłem rozwiązania - muszę wjechać na kanał i obejrzeć tą wtyczkę i czujnik

Najdziwniejsze jest to, że gdy rano wyjeżdżam to po stałym określonym dystansie pojawia się problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...