Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Spadają obroty podczas zamykania szyb ...


Ciepły

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zastanawiam się od czego może się tak dziać a mianowicie gdy auto jest zapalone na biegu jałowym (luz) i zamykam szyby w momencie gdy szyba dochodzi do końca i zamyka się obroty spadają taki sam efekt jest gdy włączę klimę wtedy da się odczuć drganie i spadek obrotów. Może to być przyczyna przepustnicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a to nie jest normalny objaw? - Większe obciążenie dla alternatora i silnika. U mnie na załączonej klimie obroty spadają- po chwili się stabilizują ale i tak czuć lekkie drgania silnika ( tak jak by ciężej chodził) W trakcie zamykania szyb nie zauważyłem w sumie ale jak jest ciemno i domykam szyby to lekko potrafią przymrużyć się światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne z szybami,w każdym moim poprzednim aucie falowały obroty jak zamykałem szybe czy to Fiat czy Ford czy Honda.W Audi i tak wcale nie jest źle w Hondzie Prelude to obroty spadają o 350 jednostek niżej i potem wzrastaja.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakimi padaczkami jeździliście, że wam obroty przy zamykaniu okien spadały, ja nigdy nic takiego nie zauważyłem, nawet w polonezie atu :gwizdanie: rozumiem klima, w ostateczności grzanie tylnej szyby przy słabym motorze ale nie mechanizmy poruszania szybą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że grzanie tylnej szyby ma większe obciążenie elektryczne jak silniczek zamykania szyby ??? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę żeby obroty spadały jak zamyka się szyby :blink: nigdy niczego takiego nie zaobserwowałem :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że grzanie tylnej szyby ma większe obciążenie elektryczne jak silniczek zamykania szyby ??? :kox:

Tak, to właśnie sugeruję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne z szybami,w każdym moim poprzednim aucie falowały obroty jak zamykałem szybe czy to Fiat czy Ford czy Honda.W Audi i tak wcale nie jest źle w Hondzie Prelude to obroty spadają o 350 jednostek niżej i potem wzrastaja.Pozdrawiam.

Jezdzilem 4 audicami (wszystkie diesle) i w zadnej z nich cos takiego sie nie dzialo. Kropka :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w benzyniaku 1,8 t nawet nie zafalują na chwilę. Owszem przy klimie to bardzo odczuwa sie brak mocy szczególnie przy ruszaniu.

Diesel nawet nie powinien sie przez chwilę zawachać w końcu ma większy moment obrotowy i niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...