Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wymiana bądz naprawa silników sterujących


Important

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam problem z ogrzewaniem .... a dokładniej

KODY BŁEDÓW - Klimatyzacja Data 31.07.2010 Godzina 19:08:35

8D0820043H A4-KLIMAVOLLAUTOMAT_D65

1272 Silnik sterujacy klapy centralnej V70

zablokowany lub brak napiecia - BŁAD SPORADYCZNY

1274 Silnik sterujacy klapy przepływu powietrza-V71

zablokowany lub brak napiecia

1273 Silnik dmuchawy-V2

róznica dorególowania - BŁAD SPORADYCZNY

gdzie są te silniki umiejscowione i jaki jest koszt naprawy m.w. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

v70 jest silniczkiem od regulacji temp.znajduje się za sterownikiem climatronika są dwa i to jest ten bliżej silnika.a v71 jest od zamykania powietrza z zewnątrz dojście tylko przy zdemontowaniu całej nagrzewnicy.(bardzo dużo roboty )co do silniczka v70 to można łatwo go wymontować rozkręcić przeczyścić i powinien pojść lub podłączyć zewnętrzne napięcie żeby rozruszyć silniczek brązowy i biały przewód.można też rozłączyć te plastikowe mechanizmy i ręcznie ustawić położenie klapy to tak na krótki czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli który silniczek odpowiada za puszczanie ciepłego powietrza ???

edit:

Za kilmatronikiem jest v70 , koło nagrzewnicy v71 a koło dmuchawy jaki jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie jest który ale podpowiem że jak miałem problem z silniczkiem klapy centralnej to rozebrałem go wyczyściłem komutator (mały pilniczek do usunięcia osadu, potem nożyk żeby wyczyścić zabrudzenia w rowkach na komutatorze). Oprócz tego sprawdziłem potencjometr i okazało się że na skrajnym położeniu miał sporo za dużą rezystancję (powinno być ok 4-5k Ohm a miał 20k Ohm) i stąd również błędy - rozebrałem go wyczyściłem pałeczką i jest git; 0 błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Jak nienaprawisz to pisz do mnie, mam je wszystkie to sie dogadamy

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniczek v70 jest odpowiedzialny za regulacje temp.z prawej strony od dmuchawy jest silniczek v71 ale on jest od cyrkulacji powietrza poprostu zamyka powietrze i pobiera z kabiny ty skup się na v70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bo mam taki problem że jak przełaczam temp na wyższą np z kilmy z 18 stopni np na 27 zeby mi ogrzewało to jest zero reakcji... nie leci ciepłe powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź latarkę i poświeć od strony pasażera za climtronikiem tam są dwa silniczki pierwszy od strony kabiny reguluje nadmuch na twarz lub na szybe a ten drugi właśnie od regulacji temp. i gdy ustawiasz na wyższą temp. patrz czy silniczek pracuje jeżeli nie to masz przyczynę spróbuj go rozkręcić i przeczyścić(pamiętaj temp. na LO i ustawiając na wyższą obserwuj silniczek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z rozpięciem dźwigienki... może ktoś wytłumaczyć jak to dokładnie zrobić zeby nic nie złamać .... :confused4: :confused4:

próbowałem sam i o to co na modziłem ;/;/;/ drugi z białym cięgnem też nie mogę wypiąć ;/ chyba to musi być w jakimś konkretnym położeniu ??

zW2qJ.jpg

teraz pewnie musze kupić nowy silniczek ;/;/

[br]Dopisany: 11 Wrzesień 2010, 11:20_________________________________________________powoli tracę do tego cierpliwość , ile kosztuje wymiana takich silniczków w ASO jeżeli mialbym dwa sprawne i bym im zlecił wymiane ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...