Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AWT] Zbiornik węgla aktywnego, dziwny dzwięk.


NikoA4

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie w nadkolu znajduje się takie coś>

zbiornikwglaaktywnego.jpg

z tego właśnie zbiornika wychodzi kawałek rurki,która jest umocowana pod podwoziem o tutaj>

rimg0045.jpg

i z tej oto rurki wydobywa się dziwny dźwięk[pukanie w bębenek,głośne bulgotanie]ale nie zawsze.dodam ze jak pojawia się ten dźwięk to powietrze zasysa jak odkurzacz,a jeśli nie ma dźwięku to zasysa ale leciutko.

Czy powinno zasysać powietrze? Co jest powodem tego dźwięku? Jak to w ogóle ma działać? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dawno koleś mi sprawdzałi nic nie było. :no: ale przed sprawdzaniem nigdy nie słyszałem tego dzwięku,jak już wspomniałem nie występuje zawsze.[br]Dopisany: 18 Sierpień 2010, 20:34_________________________________________________nikt nie może sprawdzić w swoim 1,8T czy tym wężykiem zasysa powietrze czy nie?[br]Dopisany: 19 Sierpień 2010, 21:16_________________________________________________dzisiaj po powrocie z pracy otwieram korek od baku i syczy :( .macha do góry i słucham czy zaworek chodzi, i chodzi ale nie zbyt głośno.czy to on mógł się popsuć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz zawor odprowadzania oparow z baku pod maska z lewej strony jesli go odlaczysz z przewodow i wyciagniesz z wezyko dmuchniesz powinien byc zamkniety nie przepuszczac jesli przelatuje przez niego powietrze znaczy ze cos z nim nie tak albo sie zaciol albo pekla blaszka miedziana tak bylo u mnie syczalo caly czas zawor byl walniety rozebralem go i mnial peknieta blaszkie miedziana w srodku a co za tym idzie nie byl zamkniety i pobieral opary caly czas i z tad te syczenie nowy zawor to koszt ok 270 zl firmy bosch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozebrałem dzisiaj cały ten układ,gdzie się dało to poczyściłem,i przedmuchałem.wszystkie przewody drożne.zaworek nie przepuszcza.te syczenie po otwarciu baku nie powinno występować nawet w najmniejszym stopniu?[br]Dopisany: 21 Sierpień 2010, 21:03_________________________________________________panowie proszę o pomoc w rozwiązaniu tego zjawiska.zarzucę jeszcze jedną fote,tam gdzie jest zaznaczone strzałkom to zasysa mocno powietrze,czy tak powinno być? http://img94.imageshack.us/img94/8436/s1030001s.jpg , a ten zawór nie jest jednocześnie od wolnych obrotów? dodam jeszcze że jak wężyki z tego zawora ściągnę to już nie zasysa,czyli wężyk z lewej zasysa i wymusza na nim ten charakterystyczny dźwięk cykania,czy tak? a to dziwne urządzenie jak ma działać[widok po odkręceniu korka paliwa> http://img835.imageshack.us/img835/3820/rimg0047.jpg tam do tego Idzie wężyk od odpowietrzania zbiornika,ale jak dmucham to powietrze leci w koło tej rurki,a ona jest ruchoma porusza się tak jak zaznaczyłem na żółto.jak to wszystko ma działać?[br]Dopisany: 22 Sierpień 2010, 20:03_________________________________________________problem rozwiązany,jak się okazało taki dźwięk jaki u mnie się pojawił to w benzyniakach normalka.A syczenie po odkręceniu korka paliwa,[nie wielkie]kiedy silnik nie pracuje też jest zjawiskiem normalnym,bo w zbiorniku wytwarza się nadciśnienie,które wraz z oparami paliwa podczas gdy silnik pracuje jest zasysane do kolektora dolotowego.zjawiskiem nie normalnym jest kiedy syczy po odkręceniu korka jak silnik pracuje.Szkoda tylko że wcześniej tego nie wiedziałem :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...