Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Skrzynia 6-cio biegowa w awx możliwe?


lukasz8287

Rekomendowane odpowiedzi

awx + 6tka skrzynia, większe sprzęgło... program z 285Nm na 310Nm z inną krzywą momentu i pewnie jeszcze kilka pierdółek = AVF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy 6 skrzynie można włożyć do awx[br]Dopisany: 22 Sierpień 2010, 22:41_________________________________________________czyli teoretycznie jest to możliwe :>[br]Dopisany: 22 Sierpień 2010, 22:42_________________________________________________a gdzie na silniku oprócz obudowy rozrządu można sprawdzić rodzaj motorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie na silniku oprócz obudowy rozrządu można sprawdzić rodzaj motorka

Numer silnika + ETKA do tego jeszcze do sprawdzenia ECU razem da to pełny obraz sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o wytłumaczenie ETKA I ECU co to . Byłem dziś w servisie audi sprawdzili mi vin i co ciekawe silnik rodzaj avf i skrzynia 6 tak wyczytał z vinu i tak mam a na nalepce pod siedzeniem i pod maską na tabliczce awx i taki sam numer vinu jak w karcie pojazdu i dowodzie nie potraili mi tego wytłumaczyć ja też tego nie rozumiem proszę o podpowiedz i logiczne wytlumaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze kiedys miał motor zmieniany. pare lat temu były wymagania, rzeczoznawawca, wybijanie tabliczek itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shocked: na bliku silnika takze jest AVF ?? na osłonie rozrządu masz nalpke z danymi-numerem silnika?? moze był dobrej kuźni... :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o wytłumaczenie ETKA I ECU co to . Byłem dziś w servisie audi sprawdzili mi vin i co ciekawe silnik rodzaj avf i skrzynia 6 tak wyczytał z vinu i tak mam a na nalepce pod siedzeniem i pod maską na tabliczce awx i taki sam numer vinu jak w karcie pojazdu i dowodzie nie potraili mi tego wytłumaczyć ja też tego nie rozumiem proszę o podpowiedz i logiczne wytlumaczenie

Walneli sie w fabryce. Nawet na forum juz bylo takie jedno auto :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był już kiedyś wątek w podobnym temacie. Konkluzja była taka, że fabryka czasem "mieszała" w oznaczeniach i mimo iż auto miało AVF to wlepka w bagażniku i książeczce mówiła o AWX. Z resztą skoro wielu użytkowników myli AWX z AVF i nie widzi między nimi różnicy to dlaczego nie miałby się ktoś w fabryce machnąć. Innym razem VW mieszał strasznie z kolorami w napisach TDI tracąc korelację koloru z mocą silnika.

Nie sugerowałbym więc od razu, że swap, że jakiś przeszczep...są na tym świecie rzeczy o których się A4-kowiczom nie śniło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe że ktoś włożył skrzynie od avf-a..zobacz co jest na bloku silnika z prawej strony bardziej od tyłu...jakie masz oznaczenie silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być tak jak napisał marekg... moze sprzedawca składając papiery do fabryki popieprzył zamówienia... a kolejna osoba był serwisant wykonujący Przegląd Zerowy(przed oddaniem auta nabywcy)- nie sprawdził numerów - co należy wykonać i w zleceniu warsztatowym opisać ze numery zgodne...- bynajmniej ja tak robię w ASO M-B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...