Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Głośno odpala Ciepły (na zimnym ok)


Gsobczak

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem taki sam motyw, ostatnio zmieniłem olej w skrzyni, olej w silniku, filt oleju oraz filtr paliwa. Dodatkowo w ASO skasowali mi niby wszystke błędy, chociaż mam kabelek i sobie z tym radzę. Jeszcze zatankowałem paliwo "zwykłe" nie V-power bo czytałem, że do DPF'a niby lepsze jest zwykłe - do czego zmierzam, od tego czasu jak nastąpiły te zmiany przy odpalaniu na ciepłym nie ma już głośnego odpalania a bardzo dokładnie obserwowałem ten wątek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam koła miało być na dzisiaj (może będzie jutro ) a na wymianę jestem umówiony na piątek :gwizdanie: Też trzysta kilometrów temu wymieniłem olej w skrzyni i silniku (ASO) ale nic się nie zmieniło odnośnie chrobotania, raz jest głośniej a raz ciszej ale zależy to podobno od pozycji w jakiej się zatrzyma :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okon to co zrobiłeś ze odpala normalnie? co było przyczyną? błędy w kompie? czy olej w skrzyni?

bo ja mam wymieniony 20tys temu a objawy odpalania tylko sie nasiliły i teraz juz za kazdym razem jak odpalam na ciepłym to hałasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po wymianie :notworthy: cztery godziny roboty ale warto było :good: Hałas przy odpalaniu ustąpił, silnik zupełnie inaczej pracuje, brak nawet lekkich szarpnięć przy zmianie przełożeń wybierakiem na postoju (z P na R lub D itd...). Mechanior stwierdził że jak robi już kilka lat to jeszcze koła w tak kiepskim stanie :shocked: nie widział - luz względem obu części ok. 3cm i jeszcze na boki latało.

Przebieg 173500km. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to za***iście :) czyli tylko zamówic i wymienic, moze dzis zamowie bo juz gadalem z mechanikiem i 400 zl za robote chce. [br]Dopisany: 18 Wrzesień 2010, 10:29_________________________________________________dobra koło zamówione + komplet śrub (ok 1700zł z upustem) we wtorek odbieram i w środe do mechasa:) oby bylo z głowy to głośne odpalanie. dam znać jak bedzie zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki. dam znac po naprawie

[br]Dopisany: 18 Wrzesień 2010, 15:43_________________________________________________no i zrobiony!!! wymiana koła dwumasowego usunęła hałas podczas odpalania, faktycznie silnik lepiej pracuje i skrzynia również. koło miało luzy nawet w bok i jeszcze troszke mogłoby uszkodzic skrzynie. ale juz po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po wymianie :notworthy: cztery godziny roboty ale warto było :good: Hałas przy odpalaniu ustąpił, silnik zupełnie inaczej pracuje, brak nawet lekkich szarpnięć przy zmianie przełożeń wybierakiem na postoju (z P na R lub D itd...). Mechanior stwierdził że jak robi już kilka lat to jeszcze koła w tak kiepskim stanie :shocked: nie widział - luz względem obu części ok. 3cm i jeszcze na boki latało.

Przebieg 173500km. :hi:

Ooo kurde ciekawe kiedy u mnie się problem zacznie mam teraz 182000km czyżby niebawem ile to koło wytrzymuje u innych :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam ostatnio dziwny problem podczas odpalania auta(2.0 tdi BPW miltitronic 7 bieg.). Rano jak jest zimne odpala ładnie to samo jak ostygnie po paru godzinach, natomiast jak zgasze auto po powrocie do domu i tak za parę do parędziesiąt minut odpalam to podczas odpalania przez chwile słychac dziwny hałas, cos jakby bendix nie odbil spowrotem albo sprzegło i tak dzwoni w środku albo jak by cos luzne bylo i nieraz to az zatrzęsie silnikiem, po chwili silnik pracuje równo i cicho, podczas jazdy ok i przy gaszenieu tez wszystko ok(dlatego zastanawiam sie czy to bendix czy dwumas lub rozrząd?)

później zrobie nagranie i wrzucę do posłuchania.ostatnio czesciej sie to zdarza na ciepłym wręcz za kazdym odpaleniem.kiedys tylko sporadycznie również na ciepłym np jak do sklepu podjezdzałem i po wyjsciu znów hałas podczas odpalania

tylko podczas odpalania na ciepłym jest ten hałas czasami króciutko czasami ok 2 sek tak dzwoni w silniku po czym pracuje super.

bardzo prosze o pomoc zanim cos wiecej sie rozwali

pozdrawiam

kolego a ile masz już przejechane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma takie koło i miałem z nim podobny problem.

Objawy jak na początku tematu. Pomogło jak ręką odjął.

Firma LUK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszają się na allegro ludzie naprawiający takie objawy, mają nawet filmiku instruktażowe na youtubie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...