Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Potrzebny wydruk sprawności amortyzatorów


dziadek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Może ma ktoś wydruk skuteczności amortyzatorów ale taki na 40-50%. Potrzebuję takiego gdyż chcę wysłać nowo kupione na gwarancję. Nowe mają 58% co jest kpiną. Tom77 mówi że producent uzna to jeszcze za normę i że nie ma co wysyłać, ale taki myk z wydrukiem by przeszedł.

Proszę o info jakby ktoś coś takiego miał.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przed zakupem auta badałem sprawność amortyzatorów w 2 warsztatach,

no i dostałem wyniki z około 15 % rozbieżnością pomiędzy pierwszym i

drugom badaniem. :disgust:

Myślę, że taki test amortyzatorów nie jest do końca wiarygodny.

________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Podam link w którym kilku kolegów i ja wypowiedziało się na temat sprawdzania nowych amorków.

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=138277.0;highlight=sprawdzenie+amortyzator%F3w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zareklamuj z powodu stukania (wada fabryczna - luz na tłoczysku amora). A swoją drogą nie wiem co jest grane z przednimi amorami w a4. Albo same podróby na rynku, albo stare zleżałe, albo jakaś tajemnica montażu i mechanik zepsuł. Mam to samo nowe "monroe reflex" i dudnią na nierównościach, po za tym auto prowadzi się bardzo stabilnie. A ty jakie amory założyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może ma ktoś wydruk skuteczności amortyzatorów ale taki na 40-50%. Potrzebuję takiego gdyż chcę wysłać nowo kupione na gwarancję. Nowe mają 58% co jest kpiną. Tom77 mówi że producent uzna to jeszcze za normę i że nie ma co wysyłać, ale taki myk z wydrukiem by przeszedł.

Proszę o info jakby ktoś coś takiego miał.

pzdr

Na jakim profilu opony robiłeś badanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235x45x17 , amorki Sachs

to i tak ładnie, jeżeli mają 60%, zrób na 16, to będzie 70%. To jest normalne.

Stukanie spowodowane jest złym zmontowaniem amortyzatora, dokładnie przez brak zblokowanie tłoczyska przy dokręcaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie dzięki za opinie i sorry za bezpośredniość ale interesuje mnie wydruk a nie czy to jest normalne czy nie...amorek mi puka i nawet jeżeli skuteczność jest dobra to chcę zareklamować a najprościej będzie z wydrukiem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi od nowosci puka Sachs Super Touring :/

No ja takiego czegoś nie zniose, nie po to mam auto za ponad 40k żeby mi coś pukało :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche w tym temacie jest do wytlumaczenia :>

Nowe mają 58% co jest kpiną

a ile twoim zdaniem powinny miec nowe :?:

ty wiesz ile rzeczy ma wplyw na badanie amortyzatorow na trzepakach :?: kazda jedna rzecz (wachacze, kola, cisnienie w oponach) moze pogorszyc wynik.

amorek mi puka i nawet jeżeli skuteczność jest dobra to chcę zareklamować a najprościej będzie z wydrukiem

no to wkoncu chcesz reklamowac skutecznosc czy stukanie :?: do stukania nie jest ci potrzebny wydruk.

a jeszcze jedna sprawa, amor zostal poprawnie zamontowany :?: dobrze zakrecony od gory i ma wszystkie nowe odboje :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile twoim zdaniem powinny miec nowe :?:

spokojnie 70%

ty wiesz ile rzeczy ma wplyw na badanie amortyzatorow na trzepakach :?: kazda jedna rzecz (wahacze, kola, cisnienie w oponach)

wiem :

- wahacze nowe

- ciśnienie sprawdzone i ustawione na takie jak podaje specyfikacja

no to wkoncu chcesz reklamowac skutecznosc czy stukanie :?: do stukania nie jest ci potrzebny wydruk.

a jeszcze jedna sprawa, amor zostal poprawnie zamontowany :?: dobrze zakrecony od gory i ma wszystkie nowe odboje :?:

chcę reklamować obojętnie na co oby mi uznali a chcę wydruk żeby nie było wątpliwości i obyło się bez użerania z nimi :gwizdanie:

Amorek został zamontowany w warsztacie gdzie robią to nie pierwszy raz i nigdy nie było problemu i odboje też są nowe.

Powtarzam jeszcze raz !!!!!!!!!!

Dziękuję za dobre rady. Jeżeli nie masz wydruku to nie pisz niepotrzebnie w tym temacie... Czy to tak trudno pojąć? :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...