Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Napinacz paska wielorowkowego


fireman tom

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z tym badziewiem. Niecały rok temu wymieniałem rolkę napinacza bo piszczała na zimnym silniku, jak się rozgrzał to była cisza. Zaznaczam, że rolka Ruville + nowy pasek Continental. Mechanior wtedy coś wspomniał, że napinacz nie odbija i nie napina dobrze paska. Pasek ogólnie cały czas jest napięty ale rolka znów zaczęła piszczeć ale tym razem tylko na włączonej klimie i czasem zdarza się że pasek zapiszczy. Zauważyłem też, że rolka nie kręci się równo z pozostałymi rolkami przy pasku - jest lekko (w minimalnym stopniu) odchylona. W związku z tym moje pytanie: czy napinacz jest do wymiany i czy coś się może stać? Pasek jest cały i nie widać żeby coś go cięło lub coś w tym stylu. I drugie pytanie: jaki napinacz polecacie - ja biorę pod uwagę w pierwszej kolejności napinacz SKF lub ewentualnie INA. Czy miał ktoś do czynienia z napinaczem SKF?

Z góry dzięki za odp. i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko czy jak zapodam napinacz SKF to będzie grać, kolega TOM77 ma SKF za 240 zeta. Pytam z tego względu że napinacz był wymieniany jak kupowałem auto razem z rozrządem, od tamtego czasu przejechałem 30tys. km, nie wiem jakiej był firmy ale uważam że jakaś lipa bo już po 20 tys. rolka mi piszczałą i nie napinał paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że jak zdejmę pasek to będzie trochę więcej miejsca żeby włożyć trzpień blokujący koło wiskozy bo robiłem przymiarkę i tego obawiam się chyba najbardziej. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...