Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Rusza jak z 2ki


karol2984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wymieniłem kolanko odmy ostatnio i po tym dziwnie się zachowuje tzn na 1szym biegu najlepiej to się odczuwa do 3000obr nie ma kopa żadnego prawie potem już lepiej miałem odłączony aqu przez noc jeśli to ma znaczenie adoptowałem przepustnicę vagiem ale i tak za każdym razem piszczy przed odpaleniem czy może to być wina przepływomierza i jak go odepnę i przejdę to bedzię wiadomo że to on?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co piszczy i czy przeprowadziłes do końca adaptacje, oraz sprawdzałes błedy i robiłes logi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może to być wina przepływki. Sprawdź czy masz jakieś błędy, zrób jeszcze raz adaptację przepustnicy do końca. Jeśli wyskoczą Ci jakieś błędy to daj znać jakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszczy coś koło przepustnicy około 30 sekund zawsze po przekręceniu kluczyk błędy były te z mieszanką ale skasowałem i nie pojawiają się a logów puki co nie zrobię bo na kolego laptopie nie chce kabla zainstalować, przepustnice adaptowałem vagiem i nic dalej piszczy, chyba bez logów się nie obejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest prawidłowo, że sterownik przepustnicy piszczy przez ok.30 s po przekręceniu

kluczyka(bez odpalania)-w tym czasie następuje autoadaptacja przepustnicy(do momentu

charakterystycznego kliknięcia i wtedy przestaje piszczeć)

A dlaczego wymieniałeś kolanko odmy (czy przed wymianą były jakieś niedomagania

w pracy silnika)?

Na spokojnie przeanalizuj:

W jaki sposób dokładnie wymieniałeś odmę, to znaczy co przy tym zabiegu demontowałeś

i które wtyczki wypinałeś celowo (albo mogłeś rozłączyć przypadkiem).

Z moich eksperymentów przy ADR-e :

takie objawy jak napisałeś mogą być przy wypiętej wtyczce czujnika Halla ( czujnik G40 położenia wałka rozrządu)

jeśli przepływka była by uszkodzona, to jak ją wypniesz silnik będzie miał dynamikę

prawidłową ale przejdzie w stan awaryjnej pracy co tylko spowoduje duże spalanie

Nie mam gazu więc to co piszę dotyczy wyłącznie pracy silnika na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolanko wymieniłem gdyż pękło połączenie z gumowym przewodem i przez nie ubywał mi olej, wtyczek żadnych nie odłączałem jedynie klemy z aqu na parę dobrych godzin, kolanko wymieniałem przez zdjęcie chłodnicy i przesunięcie alternatora po złożeniu wszystkiego pojawił się problem, na 1ce ledwo rusza a potem przy około 3000 czy 3500obr. dostaje kopa bardziej to czuć na ciepłym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet jesteś pewien, że cały osprzęt elektroniczny silnika jest prawidłowo podpięty i działa

prawidłowo to trzeba by to sprawdzić w logach – przynajmniej statycznych, bo na wyczucie stwierdzić bez VAG-a można niewiele.

Ogólnie to jest coś nie tak ze składem mieszanki.Jak odma była przedtem nieszczelna to musiała

dawać lewe powietrze i zaburzać skład mieszanki ( na benzynie, bo na gazie nie wiem)-czy nie było

falowania obrotów?

Teraz zakładając, że uszczelnił się znacznie dolot powietrza można by jeszcze sprawdzić

czy nie zaczęło się robić podciśnienie w baku – może dopiero teraz widać że zawór filtra węgla

aktywowanego jest cały czas otwarty( w takim wypadku po nagrzaniu silnika na postoju, do

pełnej temperatury 90 stopni, przy powolnym odkręcaniu korka paliwa powinno syczeć).

Poza tym, czy te same objawy masz na benzynie i na gazie?

Czy zanim zrobiłeś adaptację przepustnicy VAG-iem wyczyściłeś ją ?(bo jak nie, to adaptacja

będzie nieprawidłowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obroty falowały wcześniej teraz też ale mniej jakby. objawy te sam na tym i na tym ale oczywiście na gazie czuć bardziej, a przepustnicy nie czyściłem gdyż jakoś boje się to ruszać słabe dojście do odkręcenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma litości i dla uzyskania konkretnego efektu nie da się żadnej naprawy zrobić częściowo.

Jeśli masz obawy co do tego czy z danym tematem sobie poradzisz sam to lepiej zdać się na

siłę fachową czyli na mechanika .Tak będzie szybciej i niekoniecznie drożej. Samemu też

można narobić dodatkowych kosztów przez nieumiejętne grzebanie w aucie – wiem coś

o tym po sobie.Z drugiej strony wiedza musi kosztować więc czasami warto zaryzykować.

Co do czyszczenia przepustnicy to można to zrobić bez jej demontowania po ściągnięciu

rury między MAF a wlotem przepustnicy .Niezbędne jest do tego lusterko , preparat typu

WD 40 lub benzyna ekstrakcyjna, patyczki z miękkimi elementami czyszczącymi (typu kosmetyczne patyczki z watkami-ale nie najlepsze bo wyłażą z niektórych kłaczki waty),trochę wolnego czasu i dużo cierpliwości.

Żeby w ten sposób dokładnie wyczyścić przepustnicę trzeba w czasie czyszczenia umiejętnie

(ostrożnie ) manipulować (obracać) tarczą linki tak aby uchylać przepustnicę od min. do max.

położenia .

Poza tym, ponieważ masz te same objawy na gazie jak i na benzynie oprócz czyszczenia

przepustnicy, tak jak już pisałem wcześniej, najbardziej podejrzany jest czujnik Halla G40

(ja bym go w ciemno wymienił na nowy lub na sprawną używkę).Przepływkę zostawił bym

w spokoju bo jest tu najmniej podejrzana.Potem koniecznie VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem to samo z obrotami VAG nic nie pokazywał.Ale jak rozebrałem przepustnice oczyściłem ją dokładnie to problemy znikły. To nic strasznego rozebrać przepustnice.Nigdy tego nie robiłem i zajęło mi to 2 godz. Ale efekty tego widać i na lpg i na benzynie obroty trzyma elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dal mnie to pomogło a tez jeździłem na VAGa to tu to tam i nikt nic konkretnego nie powiedział a nawet byli tacy co mi kazali silniczek krokowy wymienić a wiadomo że ADR nie ma silniczka krokowego tylko przepustnice i sterownik przepustnicy. Jeden gość kazał mi nowa przepustnice kupić za 400zl. A ja kupiłem spray do czyszczenia gaźników motocyklowych za 16 zł i sam wyczyściłem. Słyszałem że za takie czyszcze nie to 100zl potrafią zgarnąć fachowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...