Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AMB] Ubytki płynu chłodzącego


Gość oskaritto

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

zauwazylem ze co jakis czas ubywa mi plynu chlodzacego (olej w normie)...co ciekawe poziom spada ponizej minimum doleje i na jakies 300km utrzymuje sie a pozniej znow spada ponizej minimum :/

czujnik nie informuje o niskim stanie plynu a ja nie wiem gdzie szukac wyciekow (bo nie zauwazylem zeby gdzies uciekal) nawet po nocy spedzonej na dworze ze szmatka pod autem nie widac ani jednej kropki :/

podpowiecie gdzie mozna szukac (moze jakies typowe miejsca dla tego modelu) ?

z gory dzieki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam wyciek zewnetrzny kolego. Polecam zdjac plyty spodnie, wyczyscic silnik do sucha od gory i od dolu, zaopatrzyc sie w lampe ultrafioletowa lub (zestaw wykrywania wyciekow w ukladzie). Pojezdzic troche, potem jeszcze na postoju obserwowac gdzie pojawia sie chocby mala kropelka, lub tez bialawy, smierdzacy nalot. To swiadczyloby o tym, ze goracy plyn skapuje na blok silnka, i wyparowuje zostawiajac tylko bialawy, proszkowaty nalot.

Powodzenia

PS

glowne "podejrzane" miejsca to:

wszystkie weze, obejmy, trojnik za blokiem silnika, weze wchodzace i wychodzace od chlodnicy, termostat, jego mocowanie, O-ringi, zelazna rurka i jej wlot do termostatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trojnik za blokiem silnika, weze wchodzace i wychodzace od chlodnicy, termostat, jego mocowanie, O-ringi, zelazna rurka i jej wlot do termostatu

dzieki za odpowiedzi !

Jaro - osłony nie mam :)

M_ILES - sprawdze miejsca o ktorych pisales

napisze jeszcze w tym temacie co znalazlem

pozdro![br]Dopisany: 29 Sierpień 2010, 13:37_________________________________________________niestety zauwazylem dzisiaj wycieki w okolicy glowicy....moze z gory gdzies leci albo bezposrednio z glowicy bo plyn jaki tam lezy jest czysty...lezy na zgrzewie (od gory) miski olejowej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trojnik za blokiem silnika, weze wchodzace i wychodzace od chlodnicy, termostat, jego mocowanie, O-ringi, zelazna rurka i jej wlot do termostatu

dzieki za odpowiedzi !

Jaro - osłony nie mam :)

M_ILES - sprawdze miejsca o ktorych pisales

napisze jeszcze w tym temacie co znalazlem

pozdro![br]Dopisany: 29 Sierpień 2010, 13:37_________________________________________________niestety zauwazylem dzisiaj wycieki w okolicy glowicy....moze z gory gdzies leci albo bezposrednio z glowicy bo plyn jaki tam lezy jest czysty...lezy na zgrzewie (od gory) miski olejowej :/

zrob zdjecie najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trojnik za blokiem silnika, weze wchodzace i wychodzace od chlodnicy, termostat, jego mocowanie, O-ringi, zelazna rurka i jej wlot do termostatu

dzieki za odpowiedzi !

Jaro - osłony nie mam :)

M_ILES - sprawdze miejsca o ktorych pisales

napisze jeszcze w tym temacie co znalazlem

pozdro![br]Dopisany: 29 Sierpień 2010, 13:37_________________________________________________niestety zauwazylem dzisiaj wycieki w okolicy glowicy....moze z gory gdzies leci albo bezposrednio z glowicy bo plyn jaki tam lezy jest czysty...lezy na zgrzewie (od gory) miski olejowej :/

zrob zdjecie najlepiej

zrobie jak wroce z pracy tak po 18:00 mam nadzieje ze sie uda (w sumie cyfrowka jest z lampa) ale sie okaze czy bedzie wystarczajaco czytelne.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie pracujesz ? zadzwonie do twojego szefa ze na forum siedzisz zamiast pracowac :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie pracujesz ? zadzwonie do twojego szefa ze na forum siedzisz zamiast pracowac :naughty:

hehehe

sam sobie jestem szefem wiec jak nie zrobie to nawet na benzyne nie bede mial zeby na spota dojechac :D

POZDRO :D[br]Dopisany: 30 Sierpień 2010, 16:34_________________________________________________

gdzie pracujesz ? zadzwonie do twojego szefa ze na forum siedzisz zamiast pracowac :naughty:

hehehe

sam sobie jestem szefem wiec jak nie zrobie to nawet na benzyne nie bede mial zeby na spota dojechac :D

POZDRO :D

gdzie pracujesz ? zadzwonie do twojego szefa ze na forum siedzisz zamiast pracowac :naughty:

niestety sie nie udalo zrobic zdjec :/ za ciemno...

jutro wrzuce wyrazne

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w silniku 1.6 z tyl silnika sie leje z takiego plasikowego trojaka przykreconego do glowicy i zanim skapnie to na skrzyni odparuje i trudno znalesc!nie wiem jak jest w 1.8 le byc moze ze podobnie!

dzieki

jutro zrobie foty z kazdej strony :) moze wspolnie dojdziemy na forum skad wtedy na spota jade i flaszke stawiam :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w silniku 1.6 z tyl silnika sie leje z takiego plasikowego trojaka przykreconego do glowicy i zanim skapnie to na skrzyni odparuje i trudno znalesc!nie wiem jak jest w 1.8 le byc moze ze podobnie!

Witam,

Miałem podobnie i przed chwilą odebrałem swoja perełkę z warsztatu. I to był ten trójnik co kolega wspomina a objawy miałem takie same ubytki ale bez śladu pod perełką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w silniku 1.6 z tyl silnika sie leje z takiego plasikowego trojaka przykreconego do glowicy i zanim skapnie to na skrzyni odparuje i trudno znalesc!nie wiem jak jest w 1.8 le byc moze ze podobnie!

Witam,

Miałem podobnie i przed chwilą odebrałem swoja perełkę z warsztatu. I to był ten trójnik co kolega wspomina a objawy miałem takie same ubytki ale bez śladu pod perełką.

Czesc!

ja jutro odstawiam do warsztatu az sie boje...ale dzieki...napisze co u mnie bylo przyczyna ubytkow plynu

pozdro

Witajcie! auto odebrane...diagnoza (uszkodzony oring krocca nagrzewnicy) wymiana oring 8zl + 11zl plyn chlodzacy plus robocizna ktora wyniosla ponad sto zl:/

auto jezdzi plyn nie ucieka i wasze podejrzenia sie sprawdzily dzieki za podjecie tematu bylo prosciej mechanikowi tlumaczyc :D!!

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...