Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Pilot kluczyk raz działa raz nie


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój "scyzoryk" raz otwiera auto guzikiem raz nie, tak od dwóch dni, baterie ok obie dają po 3V.

co można sprawdzić lub co mogło się zepsuć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w pilocie mikrostyk się nie wybił. Od zamykanie i otwierania identycznie pstrykają pod palcem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy się, źle napisałem, nie działa wtedy żaden guzik, czy otwieranie czy zamykanie czy też klapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest podobnie, jak otworze z klucza to znów działa, pilot sprawdzony, baterie ok, styki tez ok

no i czasem przerywa przy domykaniu szyb

myślałem o antenie odbiorczej może jakiś zimny lut?? ale nie wiem gdzie się znajduje moduł centralnego :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest podobnie, jak otworze z klucza to znów działa, pilot sprawdzony, baterie ok, styki tez ok

no i czasem przerywa przy domykaniu szyb

to mamy to samo, parę dni temu domykałem okna jakby na dwa razy :thumbdown:

jak otworze z klucza to znów działa

:gwizdanie: mi nie za każdym razem ale ogólnie jak pobawię się kluczem w zmaku to faktycznie :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pilot jest okej to stawiam na zawilgocenia kinów w kostkach od pompki centralnego.Pompka w sedanie jak i w avancie jest po prawej stronie auta w bagarzniku pod boczkiem.Wavancie widać ja bo jest w szarej piance na wieszchu a w sedania trzeba zdjąć boczek. Co do anteny to w lifcie jest wyprowadzona na zewnątrz auta z tej samej strony co pompka i zamocowana opaskami pod zderzakiem. Faktycznie jest nieco mała i nicka jak na skutecznie odbierającą sygnały z pilota. Ja swoją wciągnąłem do środka i przedłużyłem wyciągając w górę do podsufitki na tylnym słupku, moja audi pilota widzi z dobrych 7m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałem że też na parkingu jak jest więcej aut piloty słabiej łapią a przy domu lepiej ale nie wiem ile w tym prawdy.

Ja miałem też guziki w pilocie już bardzo wytarte i też słabo niekiedy łapało po wymianie na nowe było lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzieje się tak samo ale zauważyłem że jak spadnie dobry deszcz to często szwankuje pilot i nie można otwierać lub zamykać zależy jak się uwidzi szyby domykają się normalnie. Jak pobawie się kluczykiem w zamku to juz później normalnie sie zachowuje i stawiam że będzie to jakiś kabel albo przy zamku albo w tej gumowej przelotce bo samą pomke rozebrałem na części przelutowałem i tam jest wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba, podkreślam chyba zaradziłem sytuacji u mnie...

otwieram schowek w bagażniku, mam tam parę szmatek, kamizelki jaskrawe... wszytko wilgotne, chyba lampę źle założyłem jak wymieniałem żarówkę bo wcześniej nie było takiej sytuacji :mysli:, wtyczki do "sterownika" przedmuchałem powietrzem, popsikałem "kontaktem" chodzi jak złoto... póki co[br]Dopisany: 04 Wrzesień 2010, 19:42_________________________________________________no i nie działa, teraz częściej nie działa niż działa... gdzie jest antena odbiornika? (czy to jest ta co schodzi z wiązka do lampy i idzie w dół pod auto i zawija się gdziesś pod zderzak? w prawym schowku pod modułem komfortu?) zauważyłem że działa najczęściej jak postoi na słońcu aczkolwiek nie zawsze, co sprawdzić? podmieniałem moduł komfortu i to nie on, vag bez błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w b5 96r pilot nie raz nie działa a po przekreceniu w zamku jakby się budzi i pozniej juz normalnie działa. Nie raz czesto sie tak robi a teraz np. jezdze ponad miesiac i wszystko działa. Nie wiem w czym moze byc problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w b5 96r pilot nie raz nie działa a po przekreceniu w zamku jakby się budzi i pozniej juz normalnie działa. Nie raz czesto sie tak robi a teraz np. jezdze ponad miesiac i wszystko działa. Nie wiem w czym moze byc problem

Mam dokładnie tak samo. Szukałem przyczyny już chyba wszędzie i nic :no: ale zdarza się to bardzo bardzo rzadko. Patrzałem czy kodowanie kluczyków jest ok, rozbierałem cały kluczyk i przeglądałem czy w środku jest ok, sprawdzałem czujki na słupkach i wszystko wydaje się być w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w b5 96r pilot nie raz nie działa a po przekreceniu w zamku jakby się budzi i pozniej juz normalnie działa. Nie raz czesto sie tak robi a teraz np. jezdze ponad miesiac i wszystko działa. Nie wiem w czym moze byc problem

Mam dokładnie tak samo. Szukałem przyczyny już chyba wszędzie i nic :no: ale zdarza się to bardzo bardzo rzadko. Patrzałem czy kodowanie kluczyków jest ok, rozbierałem cały kluczyk i przeglądałem czy w środku jest ok, sprawdzałem czujki na słupkach i wszystko wydaje się być w porządku

Moze to starosc??:D dziwne, ale w czyms musi byc problem. Moze ktos do tego dojdzie bo ja juz probowalem i nic ;/[br]Dopisany: 23 Wrzesień 2010, 23:01_________________________________________________No i znowu sie tak dzieje.... Od 2 dni wiecej zamykam auto kluczykiem niz pilotem;/ Denerwuje mnie to i chyba zaloze nowa centralne z alledrogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...